Джерело
Каменський Пацюк 🇺🇦🫡 | ️Хочу вчергове вам пояснити про репатріаційні заходи, бо в деяких випа...
6 610 Охват/переглядів
2026-04-10 10:03
Повідомлення №63819
❗️Хочу вчергове вам пояснити про репатріаційні заходи, бо в деяких випадках помічаю дуже багато зрад і так далі, чому нам повертають умовно 1000 тіл, а взамін ми повертаємо 41 тіло.Тіла, що передаються росією, ретельно перевіряються та досліджуються українськими експертами МВС та Судмедекспертизи МОЗ для встановлення особи. Під час останніх репатріацій рф передавала Україні останки російських військовослужбовців разом із тілами українців. Тіла повертаються в понівеченому стані, де частини одного тіла можуть перебувати у різних мішках. Неодноразово були зафіксовані випадки, коли останки однієї людини передавалися у різний час, у ході кількох етапів репатріації. Можливо, це зроблено навмисно з метою збільшити загальну кількість переданих тіл та перевантажити роботою українських експертів, доповнюючи це цинічним інформаційним тиском. А, можливо, це наслідок звичайного російського байдужості та недбалого ставлення до власних людей. У будь-якому випадку ці тіла ми також ідентифікуємо. При тілах знаходяться особисті жетони, шеврони, документи, елементи військової форми та взуття, характерні для Збройних Сил рф. На деяких мішках зроблені написи: “Не опознан, возможно ВСУ”. І навіть якщо тіло одягнене в російський камуфляж і не опізнане, рф все одно відправляє його до України замість проведення ідентифікації. Їх не хвилює, що сотня тисяч росіян шукають своїх зниклих безвісти, і що, можливо, в Україну відправлено останки сина чи чоловіка.Усі останки, які не ідентифіковані за базою ДНК, зберігаються в закладах охорони здоров'я України. Ми діємо виключно в рамках міжнародного гуманітарного права, дотримуючись відповідних домовленостей щодо повернення тіл загиблих.Наші експерти працюють на межі можливого. Кожна експертиза проводиться ретельно і не один раз. Фахівці підготовлені, лабораторії оснащені, процеси відпрацьовані. Найбільший виклик - час. Україна не має права на помилку. Для нас це не статистика. Це - люди, і кожен з них заслуговує на гідне ставлення.