Джерело
Стоїк. Есенціаліст. Книга Сенсів. | УРОК 88. ЛЮБОВ ДО СЕБЕ.АБО ВИЙТИ «ІЗ ДЗЕРКАЛА». “Я насамперед людина. ...
876 Охват/переглядів
2025-12-17 06:16
Повідомлення №135
УРОК 88. ЛЮБОВ ДО СЕБЕ.АБО ВИЙТИ «ІЗ ДЗЕРКАЛА».
“Я насамперед людина. У мене є близько 7 мільярдів братів і сестер...»Далай-лама, «Книга радості» Далай-лама був здивований, коли у розмовах із психологами дізнався, що найбільша проблема людей західного світу — відсутність достатньої любові до себе. А іноді — ненависть до себе. Для нього це парадокс. Бо любов і співпереживання є базою в буддизмі і християнстві.Як з цим впоратися? Далай-лама стверджує, всі страждання — від егоцентричності. Коли в голові забагато «я, мені, про мене» — ми відчуваємо себе менш захищено. Бо ніби відмежовуємося від інших. А це веде до відчуття самотності (а не любові 🙂). Одного з базових страхів. Любов до себе, на думку Далай-лами, приходить тоді, коли ми прибираємо надмірний фокус з себе. Тому він говорить: “Я – насамперед, людина. І в мене 7 мільярдів братів і сестер». А потім — Далай-лама (який один). І найпростіший спосіб, продовжує він, знову відчути любов до себе — це подарувати її, подбати про когось, хто того потребує. Ми це відчуваємо щоразу коли… обіймаємо близьку людину, годуємо тварину, допомагаємо воїну… (додати своє).Любов до себе часто повертається обхідним шляхом. Можна просто «вийти із дзеркала» і спочатку подаруватиїї комусь, колисамі потребуємо ❤️