Джерело
Департамент спорту, молоді та туризму Львівської ОДА | Терапія мандрами»: захисники побували на Андріївських вечорницяхУ тури...
53 Охват/переглядів
2025-11-29 17:40
Повідомлення №4048
«Терапія мандрами»: захисники побували на Андріївських вечорницяхУ туристично-культурному центрі «Гніздо Яструба» у межах програми «Вечорниці перед Різдвом» учасники занурилися у світ українських зимових традицій. Мандрівка розпочалася з камерної постановки «Вифлеємська ніч», що відтворює появу Божої зорі та звістку про народження Спасителя.Далі засновниця центру Марія Бойко розповіла про історію створення «Гнізда Яструба» та представила унікальну колекцію різдвяних звізд — традиційних атрибутів колядування на Бойківщині та Гуцульщині.За пісним обідом — грибною юшкою, голубцями з підливою та пампухами — захисники ділилися різдвяними спогадами й традиціями своїх регіонів. Говорили про спільні для всієї України звичаї та про ті, що побутують лише в окремих громадах чи родинах.Після обіду атмосферу свята додатково посилили місцеві колядники. А далі військові взяли участь у веселому обряді Андріївських вечорниць — кусанні калити.Фінальним акцентом став майстерклас із виготовлення різдвяного дідуха.