Добрий вечір, скажіть, будь ласка, на скільки актуально дітям 7 і 9 років проходити наставництво 1 разом з дорослими? Тобто вони покаялися і пішли на наставництво, а дитячі домашки та недільна школа вже не потрібні.#ЗапитанняпасторуПилипу Відповідає старший єпископ Пилип Савочка Вітаю Вас!Дякую за запитання!В нашій церкві духовне зростання має такі кроки:1. Недільна школа – від 3 до 6 років2. Дитяча церква «Spasinnya kids» та дитячі домашні церкви – від 7 до 12 років3. Підлітковий клуб «Spasinnya teens» та підліткові домашні церкви – від 12 до 16 років4. Молодіжний клуб «Spasinnya youth» та молодіжні домашні церкви – 17+Ми рекомендуємо, що «Наставництво I» потрібно проходити не раніше 12 років так, як до 12 років в більшості випадків немає глибокого розуміння духовних істин. Тому наставництво та хрещення потрібно приймати у віці, коли людина повністю усвідомлює духовні істини та відповідальність за своє життя перед Богом та людьми. Якщо у Вас є більш конкретне запитання, зверніться, будь ласка, або до пастора дитячого служіння – Аліни Рибальської, або до пастора підліткового служіння – Глорії Савочки, або до пастора молодіжного служіння – Олександра Шадрова. З благословенням Божим!
Чи можна спілкуватися з сестрою з церкви, до якої є симпатія і це взаємно, але при всьому цьому Пастор забороняє спілкуватися? Як правильно вийти з цієї ситуації, і що говорить з цього Біблія? Ситуація, з якою багато хто стикається.#ЗапитанняпасторуПилипу Відповідає старший єпископ Пилип СавочкаВітаю Вас!Дякую за запитання!Звичайно, за взаємною згодою можна спілкуватися з сестрою.Біблія говорить, що незаміжні та нежонаті можуть спілкуватися з метою створення шлюбу, але брат і сестра повинні бути членами церкви та утвердженими християнами в Господі (1Коринтян, 7 розділ).Я не знаю, чому пастор забороняє Вам зустрічатися, але, можливо, Ви ще не готові до шлюбу.Брат, який планує зустрічатися та створювати сім’ю, повинен дати відповідь на три питання:1. Де ми будемо жити?2. За що ми будемо жити?3. Де ми будемо служити?Рекомендую Вам звернутися до пасторів сімейного служіння — Сергія та Ірини Жаворонкових.Я вірю в те, що Ваш пастор хоче для Вас добра, але найбільше цього хоче Господь!З благословенням Божим!
Пасха - тріумф воскресіння, але як бути із розчаруваннями та травмами, які стаються по дорозі?⠀На святковому богослужінні словом ділився єпископ Микола Савчук.Тема проповіді: «Що це було?»⠀Воскреслий Христос являвся різним людям і при цьому знаходив особливий підхід до кожного.⠀1. Марія Магдалина: «Чому ти плачеш?» (Івана 20:1-18)Починай іти «доки ще темно», не чекай 100-відсоткової ясності - роби те, що можливо прямо зараз. Ісус знає, як зцілити наші емоції та дарувати втіху, коли ми сумуємо.⠀2. Хома: «Чому ти сумніваєшся?» (Івана 20:19-29)Господь не ігнорує чесних уточнень, Він не засуджує нашого бажання переконатися в чомусь на власному досвіді. Однак у підсумку віра походить не від раціональних доказів, а від особистих стосунків із Ним.⠀3. Петро: «Чи ти любиш Мене?»Таке питання може поставити тільки той, хто любить зі свого боку.Марія потребувала дотику на рівні емоцій, Хома - на рівні розуму, Петро - на рівні волі.Сьогодні кожний з нас стоїть перед свідомим рішенням: відповісти Христу взаємністю чи ні?Дивіться проповідь за посиланням:https://youtu.be/__z8chSlb48?si=y-C5KwremZskupNm
Доброго ранку! Як правильно читати Біблію в голос шепотом чи можна про себе? Чи немає різниці як, головне - читати і розуміти? Буду радий за відповідь. Божих благословінь.#ЗапитанняпасторуПилипу Відповідає старший єпископ Пилип Савочка Вітаю вас! Дякую за запитання!Біблія – це найпопулярніша книга всіх часів і народів. Але головне – це Слово Боже для нас, яке є щоденним духовним хлібом. Тому внутрішня людина - наша душа і наш дух - живуть Словом Божим, а без Слова вони вмирають.Матвія 4:4 «У відповідь Він сказав: Написано: Не самим хлібом житиме людина, але кожним словом, що виходить з Божих уст.»Отже, читати Слово Боже можна різними способами, так само, як і звичайну їжу можна готувати по-різному (варити, смажити, тушкувати, запікати):• читати про себе;• вчити напам'ять;• читати вголос;• читати пошепки;• голосно проголошувати;• читати різними мовами та перекладами;• читати з різними довідниками, тлумачниками та енциклопедіями.Але найголовніше – коли ми читаємо Слово Боже, ми можемо отримувати відкриття з нього для зрощення нашої віри. Я читаю Слово Боже щоранку і записую відкриття у спеціальний зошит.P.S. Найголовніше при читанні Слова Божого – це читати і виконувати Його в нашому житті. Матвія 7:24-27«Отже, кожний, хто слухає ці Мої слова та виконує їх, буде подібний до чоловіка розумного, який збудував свій дім на скелі; линув дощ, і ринули ріки, і здійнялися вітри, й обрушилися на той дім, та він не впав, бо був заснований на скелі. А кожний, хто слухає ці Мої слова, та не виконує їх, буде подібний до чоловіка нерозумного, який збудував свій дім на піску; і линув дощ, і ринули ріки, і здійнялися вітри, й обрушилися на той дім, і він упав; і великим було падіння його.»1Тимофія 4:16«Пильнуй себе і навчання; тримайся цього, бо, роблячи так, і себе спасеш, і тих, хто тебе слухає.»
Як не лінуватися і заставити себе щоденно молитись і читати Біблію? Розумію, що це є першоосновою відносин з Богом - особистий час з ним і Його Словом. Розумію і не роблю. Хоча в церкві вже багато років.#ЗапитанняпасторуПилипу Відповідає старший єпископ Пилип СавочкаДякую за запитання! На жаль, я не можу навчити вас самодисципліни: читати Біблію, молитися, чистити зуби, приймати душ, ходити на роботу, прибирати в кімнаті. Хочу зазначити, що лінь є великим гріхом, і через неї ви можете втратити вічне життя. Уважно прочитайте Євангеліє від Матвія 25:14-30. Зверніть увагу на 26-й вірш — як Бог називає людину, яка не примножує духовні дари: «злий і лінивий раб!». Тому раджу вам покаятися (можливо, разом зі служителем) і твердо прийняти рішення щоденно читати Слово Боже та молитися. Починайте хоча б із 5 хвилин і поступово збільшуйте свій час. А головне — полюбіть Слово Боже і молитву, адже саме це визначає, чи любите ви Бога. Благословляю вас оновитися і твердо стояти в щоденному Слові та молитві.
Як відповідати родичам, які просять піти поставити свічку за упокій і замовити сорокауст? Як пояснити, що за мертвих молитися вже не потрібно?#ЗапитанняпасторуПилипу Відповідає старший єпископ Пилип Савочка Дякую за запитання!Єдиним авторитетом та істиною для нас є не традиції, не перекази, а Слово Боже.Тому дослідіть Біблію, де сказано про потойбічне життя, і апелюйте виключно цитатами з Біблії. Ось деякі з них: Об’явлення 14:13, Євреїв 9:27. Особливу увагу звертаю на Луки 16:19-31.Це притча про багача та Лазаря, де дуже детально прописані життя, смерть, перехід в пекло та рай, де ясно зрозуміло, що між смертю, раєм та пеклом часу немає, а все відбувається миттєво.Тому померлих потрібно вшановувати спогадами та доглянутою могилкою, але питання вічності — це виключно наші діла та Суд Божий.Жодні свічки не зможуть змінити долю покійного, крім жертви Ісуса Христа, яка своєю смертю може відмінити вирок за наші грішні діла, якщо ми покаялися, живучи на Землі.Ось чому важливо використовувати кожну можливість проповідувати Євангеліє, поки ми живемо на Землі.
Бог використовує звичайних людей, щоб робити надзвичайні речіНа недільному богослужінні служив гість нашої церкви — пастор Крег Джонсон.Тема проповіді: «Стоячи на плечах гігантів».📖 Євреям 11:1-2 — герої віри. Один із перекладів каже:1. Віра означає бути впевненим у тому, на що ми сподіваємось, і знати, що це реально, навіть якщо ми цього не бачимо.2. Віра — це причина, через яку ми пам’ятаємо великих людей минулого.1️⃣ Бог використовує гігантів віри, щоб дати вам саме те, що потрібно, у потрібний часБог використовує неідеальних людей.Бог не чекає, поки ми станемо достатньо кваліфікованими — Він запитує лише: «Чи ти готовий?».Бог робить великі речі з малого.Наше покликання — дозволити Богу помістити нас там, де ми можемо послужити іншим.2️⃣ Бог підтримає вас на плечах гігантів віри, коли ви не зможете стояти самостійноЯкий би шторм ти не проходив, Бог запитує: «Чи довіряєш ти Мені?»Бог використовує людей навіть тоді, коли вони в найнижчій точці свого життя.Бог шукає тих, через кого Він може зцілювати інших.Якщо ви дозволите іншим стати на ваші плечі, разом ви зможете змінити світ!https://youtu.be/P_0eSWEDG7E
Чому у Старому Завіті Господь карає народи, не тільки нащадків Ізраїля, а й інших (Єремії 25:15-38). Чому у Новому Заповіті Бог став більш терплячим і не прагне покарати людей за їхнє відступництво? Чи Бог змінився? Дякую за відповідь.#ЗапитанняпасторуПилипу Відповідає старший єпископ Пилип Савочка Дякую за запитання!Є різні погляди богословів на історію Старого та Нового Заповітів, особливо щодо Ізраїлю та його відношення до інших народів.Коли ми глибоко читаємо Біблію, то бачимо, що Бог незмінний як у Старому, так і в Новому Заповіті (Євреїв 13:8, Ісаї 41:4, Об’явлення 1:8). Різниця лише в тому, що в Новому Заповіті є Жертва Ісуса Христа і є Ходатай.Якщо взяти за аналогію Ізраїль і Старий Заповіт, то, на моє переконання, у Новому Заповіті це — Церква і світ. Як Бог із ревністю ставився до Ізраїлю, так сьогодні з ревністю Він ставиться до Церкви.Тому історія цього світу дуже залежить від чистоти й святості Церкви та виконання Великого Доручення.Якщо уважно читати останні слова Ісуса Христа перед вознесінням, то ми бачимо, що Він дивиться на світ через призму Церкви.Тож давайте любити Бога, жити свято й проповідувати Євангеліє — і тоді світ навколо нас змінюватиметься.
Вітаю Вас, пасторе Пилип! Мені подобається місіонерське служіння, я мрію про відкриття Церкви і тому мене цікавить наступне запитання. Окрім Божого покликання на це служіння, як саме обирається населений пункт для подальшого переїзду: це обов'язково має бути тільки Боже відкриття чи Господь дає нам право обирати його самостійно за погодженням з пастором? Дякую!#ЗапитанняпасторуПилипу Відповідає старший єпископ Пилип СавочкаДуже дякуємо Вам за Ваше запитання!Мені приємно, що у вашому серці є місіонерське покликання.Хочу зазначити, що зараз ми розробляємо принципи місіонерського служіння, які будемо озвучувати на семінарі і, можливо, на центральному служінні.Буде відкриватися спеціальна місіонерська школа для навчання як пастора, так і його команди, а також для правильного підбору населеного пункту. Також планується ціла система підтримки пастора-місіонера на перших порах.Було б добре, якби ви надали секретарям офісу церкви «Спасіння» ваші контакти для подальшої співпраці, оскільки ваші запитання непрості й потребують консультування.Хай Бог благословить вас!
Які види штучного запліднення є прийнятними згідно вчення церкви "Спасіння"? Як ставитись до ЕКЗ, коли декілька яйцеклітин запліднюються, обираються кращі за показниками і підсажуються жінці, а решту знищують. Чи є гріхом знищення цих ембріонів?#ЗапитанняПастору Відповідає пастор сімейного служіння Ірина ЖаворонковаБільшість християнських церков у наш час, зокрема церква "Спасіння" допускають медичну допомогу при безплідді та не забороняють штучного запліднення яйцеклітини дружини сперматозоїдами чоловіка, оскільки воно не порушує цілісності шлюбного союзу. Проте є певні нюанси, давайте розберемося з ними.Існують 2 основні методи штучного запліднення. 1. Внутрішньоматкова інсемінація. Сперматозоїди чоловіка підсаджуються в матку або певну область малого таза дружини, запліднення відбувається природним шляхом. Християнським цінностям цей метод не суперечить.2. Метод екстракорпорального запліднення (ЕКЗ). Яйцеклітина (або декілька) береться з організма дружини, запліднюється в лабораторних умовах, після цього в її організм вводиться вже готовий ембріон (або декілька). Такий метод дає більше можливостей для медичного контролю над ситуацією, тому є більш ефективним при діагнозі безпліддя.Проте саме він викликає етичні питання і сумніви, в зв'язку з тим, що в сучасній медичній практиці береться і запліднюється декілька яйцеклітин, жінці підсаджуються кращі ембріони, а решта знищуються або заморожуються.Якщо вважати, що життя починається з моменту запліднення, то в цьому випадку відбувається навмисне знищення живих людських істот. Саме це з християнської точки зору є неприйнятним.В той же час ЕКЗ без знищення життя можна вважати цілком прийнятним (коли запліднюється лише одна яйцеклітина, або навіть декілька, але при цьому підсаджуються усі).Отже християнство приймає практику екстракорпорального запліднення в рамках подружніх стосунків без участі третьої особи і без навмисної руйнації ембріонів.Якщо пара в мирі домовилася про певний метод, сумління не засуджує жодного з подружжя, то вони вільні робити те, що вважають за потрібне для своєї сім'ї.Нехай Господь благословить Вас даром батьківства!