Повідомлення telegram каналу - @sophos_kyiv

Логотип телеграм спільноти - Софос 2024-07-14

Софос

Кількість підписників:
918
Фото:
2100 
Відео:
63 
Посилання:
533 
Категорія:
Мистецтво
Опис:
Культурно-просвітницька ініціатива з благодійною основою. Анонси безкоштовних екскурсій. Цікаво про мистецтво, історію та події.

Канал Софос - @sophos_kyiv - №2293

Церкви у Боровій та Мотовилівці
А чи знали ви, що наша країна є абсолютним рекордсменом за кількістю дерев'яних храмів у світі? Всього їх налічують від 2500 до 3000 одиниць з урахуванням етнічних територій. Так от, буквально в 50 км від Києва на шляху до Фастова мені зустрілися цікаві дерев'яні пам'ятки — Церква Успіння Пресвятої Богородиці та Покровська церква. Обидві є чудовими зразками народної сакральної архітектури різних епох.
Першу споруду в селі Борова було зведено у 1902 році як цвинтарну каплицю і добудовано у період нацистської окупації за сприяння місцевого деревообробного комбінату — один з небагатьох прикладів розширення конструкції релігійного призначення в Україні з часу створення СРСР. Груба яскраво помаранчева церква кубічних форм з восьмикутною банею, яка символізує вифлеємську зірку, що сповістила про радість народження Сина Божого. Покровський храм у Мотовилівці більш давній (1839 р.) і витончений. Святиня, наслідуючи традиції поліської школи зодчества, має тридільну форму. Фасад, оздоблений вертикальною шалівкою кольору небесної блакиті (символу Діви Марії), неодмінно привертає до себе увагу. Так само впадають у око трапецевидні вікна з простими геометричними наличниками — популярний елемент, запозичений архітекторами Українського Модерну.
Взагалі, досліджуючи давню сакральну архітектуру, можна помітити як вона впливала на певні будівельні тенденції кінця ХІХ - поч. ХХ ст, надихаючи вітчизняних майстрів, що вдало переймали ті чи інші конструктивні або декоративні рішення для своїх авторських споруд, яких немало лишилося, зокрема, у столиці.
363
24-07-13 19:54