Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Україна та світ
Додано 14 лип 2024

Україна та світ

@someoriginalnews
Кількість підписників: 228
Фото: 5,730
Відео: 1,350
Посилання: 3,300
Опис:
Інформаційна війна, новини, контрпропаганда, цікаві статті, спростування фейків, розвиток українського контенту
Джерело

Україна та світ | Угорщина та Словаччина звернулись до ЄС з проханням переконати Україну...

Логотип телеграм спільноти - Україна та світ Україна та світ @someoriginalnews
77 Охват/переглядів 2024-07-22 22:09 Повідомлення №12188
Угорщина та Словаччина звернулись до ЄС з проханням переконати Україну відновити транзит продукції російського постачальника нафти "Лукойл" (спонсора війни та тероризму)Міністр закордонних справ Петер Сійярто розповів, що Угорщина хоче консультацій, під час яких Європейська комісія матиме три дні, щоб знайти рішення проблеми від імені країн-членів ЄС. Якщо ж їй це не вдасться, то Угорщина та Словаччина звернуться до арбітражного суду, щоб він ухвалив рішення з цього питання. На думку Сійярто, Україна порушила Угоду про асоціацію з ЄС.За словами угорського міністра, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, який приєднався до засідання ЄС, заперечив, що українська сторона несе відповідальність за зупинку поставок "Лукойлу".Угорська сторона вимагає, щоб поставки російської нафти відновились якомога швидше, щоб це не завдало шкоди економіці країни. Угорщина, за словами Сійярто, отримує від російського спонсора війни та тероризму 2 млн тонн нафти на рік, що є третиною її імпорту, а Словаччина отримує 2.5 млн тонн, що становить близько 45% імпорту.Петер Сійярто вважає рішення України "неприйнятним та незрозумілим", особливо з огляду на те, що Угорщина є великим експортером електроенергії в Україну.Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що українські санкції проти "Лукойлу" можуть поставити під загрозу постачання словацького палива в Україну.***Свого часу, після початку російської агресії у 2014 році, Україна стикнулась з тим, що у відповідь на російське порушення міжнародного права та агресію проти суверенної держави, Захід, фактично, наклав на нас ембарго на постачання зброї, яке, за певними винятками, тривало до 2022 року.Згодом, вже після початку повномасштабного російського вторгнення, Україна, через скарги Угорщини та Австрії, була змушена відмовитись від ефективної санкційної діяльності, яка проводилась Національним агентством з питань запобігання корупції. Було створено величезні бази даних, але зараз вони або недоступні, або, цілком можливо, знищені. Ефективна робота зі створеним механізмом могла продовжуватись, але українська сторона вирішила поступитись і зупинитись.Тепер, Угорщина та Словаччина критикують та погрожують, бо Україна, бачте, не хоче, щоб через її територію певні особи могли отримувати кошти для подальшого фінансування тероризму та агресії проти українців.Втім, словакам та угорцям варто готуватись до такого, адже транзитні договори не вічні, а зараз існує велика ймовірність, що українська або російська сторона відмовляться від їх продовження.Проте, реальність така, що допомога та політична підтримка цих двох країн нам потрібна. На жаль, скоріше за все, українська сторона знову буде змушена йти на поступки та шукати компроміс.