Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Nachtigall
Додано 14 лип 2024

Nachtigall

@solovei_ihor
Кількість підписників: 11 757
Фото: 4,410
Відео: 1,790
Посилання: 2,790
Опис:
Інформація - це зброя. Тому тут - новини з передової інформаційної війни. Зворотній зв'язок - [email protected]
Джерело

Nachtigall | Повний коментар Суспільному:***1. Хто є автором ідеї для цього відеоро...

Логотип телеграм спільноти - Nachtigall Nachtigall @solovei_ihor
2 000 Охват/переглядів 2025-04-16 14:39 Повідомлення №9142
Повний коментар Суспільному:***1. Хто є автором ідеї для цього відеоролику? Цей відеоролик виготовлений Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спільно (!) із ЗС України.Цей ролик готувався не за один день, а його виходу передувала тривала спільна робота всіх залучених сторін. І цей ролик є продовженням серії відеороликів виготовлених у рамках інформаційного проєкту «Інформаційна безпека». Їх було уже 4, цей - п'ятий. Сподіваємось, медійники звернуть свою увагу і будуть поширювати і решту роликів. Адже там є про те, як українським військовим та їхнім рідним спілкуватися і листуватися безпечно. І про те, чому варто бути обережними під час масових заходів за участі військових. А також як не стати ненавмисним навідником атак на важливі об'єкти та в цілому не нашкодити військовим. Концепція і мета цього і всіх решти роликів — не критика, а нагадування всім: інформація може мати наслідки, які використовує ворог. Тому ми здивовані, м’яко кажучи, реакцію деяких колег-медійників. Це невиправдано загострена реакція на очевидні під час війни речі. 2. У пості центру вказано: «Новий ролик (https://youtu.be/7v0cDBVghDk) нагадує всім – не тільки медійникам, а військовим, активістам та посадовцям – про важливість уважного поширення інформації щодо важливих об'єктів.» Проте головними героями цього ролику стали врешті журналісти. Чому зупинились саме на такі концепції?По-перше, на жаль є випадки, коли в результаті оприлюднення певних даних даних у відеосюжетах по цьому місцю (розташування ЗСУ та заводи) наносили ракетний удар, в результаті загинули і були поранені наші військові та цивільні, а також знищувались виробництва озброєння. І це не фантазії, а доведені факти. По-друге, в попередніх роликах вже були і інші категорії: самі військові, їхніхні родини, а також решта дотичних до Сил Оборони України. Українські медійники (включаючи і блогерів, і зареєстровані ТГ-канали і тп) - не виключення, адже вони така ж частина українського суспільства і теж долучені до захисту України. 3. На яку аудиторію розрахований цей відеоролик? У нас дуже скромні виробничі потужності, немає великих редакцій і ньюсрумів для того, аби охопити все й одразу. Англомовний ролик зробимо як тільки звільняться ресурси, які зараз вже задіяні на інших проектах.4. ⁠В рамках якої процедури відбулась оплата цієї роботи? Це виключно заробітна плата кількох співробітників, які витратили на створення ролику свій робочий (часто понаднормовий) час. Ніяких додаткових коштів не залучалось.5. ⁠Чому враховуючи такий резонанс, вирішили не видаляти цей ролик з платформ? Почекаємо все таки конкретних пропозицій, що ж саме треба доопрацювати. Щоб був конструктив.6. ⁠І останнє запитання. Як вплине на сприйняття професії журналіста цей відеоролик?Все (і ролик не виключення) сприймається виключно виходячи із власних переконань і місцеположення людини. Є і буде, звісно, внутрішньоцехова солідарність медійників, які сприйняли його як докір на свою адресу (хоча це не так) і засудили ролик. (Хоча одразу мені написало кілька журналістів великих видань, які дивувались необгрунтованому хайпу).Але є і будуть також вдячні військові, працівники оборонних підприємств і інших інфраструктурних об’єктів, що ризикують життям для забезпечення перемоги. Такий плюралізм - це нормально, бо це демократія. Хоч й демократія воєнного часу. І слава Богу та Силам Оборони, що Україна - не росія, тому за плюралізм у нас не карають. Дуже хочеться це зберегти.