Сьогодні день, коли кожен із нас може цілком справедливо сказати: ми пройшли цю зиму, найбільш складну за всі роки війни. Росіяни хотіли перетворити цю зиму на знищення України й українців. Але Україна не зламалась. Ми зберегли нашу енергетичну систему. Україна відбила за цю зиму велику кількість масованих ударів, коли в одному ударі – десятки ракет, сотні «шахедів».Росіяни почали цю зиму з масованого удару шостого грудня, який став одним із найбільших: тоді в ударі було більш ніж сімсот різних цілей, і лише ракет – більш ніж п’ятдесят. Багато балістики було цією зимою. Загалом ракет різних типів – більш ніж сімсот. Жоден народ не проходив через такі випробування. Українці подолали й це.Вдячний усім, хто нашу енергетику захищає та відновлює: усім працівникам енергетичних компаній, кожній ремонтній і аварійній бригаді, усьому колективу ДСНС України – ви справді герої.Звісно, я хочу подякувати кожному українському воїну – усім, хто на захисті нашого неба, кожному розрахунку ППО, українській авіації, мобільним вогневим групам, усім розробникам, виробникам і операторам перехоплювачів – дякую!Дякую тим комунальним службам та місцевим і обласним владам, які були справді з людьми цією зимою, зі своїми містами, селами. Всі в Україні побачили, хто й чого вартий в управлінні містами, в управлінні громадами.Особливо хочу відзначити українських підприємців, кожен бізнес в Україні – і малий, і великий, – який зміг адаптуватись у цих умовах, зберіг роботу, пройшов цю зиму і працює в Україні. Надзвичайно важливо, щоб ми були стійкими й надалі.
Сьогодні було кілька доповідей МВС – міністра Ігоря Клименка, інших правоохоронців – по розслідуванню теракту у Львові. Іншу кваліфікацію складно обрати – це був саме теракт, цинічний і жорстокий. Два вибухи, другий тоді, коли на місце прибули екстрені служби. 25 людей поранені. На жаль, одна людина, працівниця поліції, загинула, 23 роки їй було. Мої співчуття рідним та близьким. Зараз усім, хто був поранений, надається допомога. Серед поранених є важкі, лікарі роблять усе можливе, щоб врятувати життя.Обставини цього теракту зараз повністю аналізуються. Багато фактів уже є. Виконавці були завербовані через телеграм. Організація теракту – російська. МВС, Національна поліція України, Служба безпеки України представлять деталі суспільству. І я доручив сьогодні пропрацювати такі заходи, таке реагування, щоб унеможливити подібні злочини. Вже є певний досвід протидії у наших правоохоронців. Десятки аналогічних ситуацій не допущені. Українські правоохоронці постійно протидіють таким вербовкам.І потрібно більше активності та більше залученості самих громад, залученості місцевих керівників, урядових інституцій, усіх, щоб на всіх рівнях зменшувати російські можливості організації терактів та диверсій в українському тилу. У нас є дані розвідки, що росіяни збираються й надалі робити такі речі, такі фактично напади на українців. Треба більше захисту для людей.
❗️Нацполіція затримала жінку, яка влаштувала теракт у Львові, внаслідок чого загинула поліцейська та постраждали ще 25 людейНагадаємо, подія сталася сьогодні близько 00:30 у центральній частині Львова. ▪️Внаслідок теракту загинула 23-річна поліцейська. Ще 25 осіб отримали травми різного ступеня тяжкості, з них 11 госпіталізовані, зокрема шестеро правоохоронців перебувають у тяжкому стані.Попередньо встановлено, що здетонували саморобні вибухові пристрої, закладені у сміттєві баки. До розкриття злочину були залучені оперативники та слідчі львівської поліції, співробітники кримінального аналізу, криміналісти, вибухотехніки, кінологи та інші профільні служби. Правоохоронці негайно розгорнули масштабну спецоперацію.✔️ У результаті спільних оперативних заходів поліцейські разом із прикордонниками 7 прикордонного Карпатського загону протягом кількох годин встановили місцезнаходження та затримали зловмисницю в контрольованому прикордонному районі міста Старий Самбір.Нею виявилася 33-річна мешканка Рівненської області. За вказівкою так званого «куратора» спецслужб рф жінка виготовила саморобні вибухові пристрої та встановила їх у заздалегідь визначених місцях.Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснює Служба безпеки України. Санкція найтяжчої статті передбачає довічне позбавлення волі.👮 Facebook | X | Instagram | TikTok
20 000 грн для працівників критичних підприємств — подавайте заяву в Дії 💪🏻Для тих, хто щодня тримає країну в русі, держава запускає додаткову виплату — 20 000 грн за січень, лютий і березень.❕Виплата доступна для енергетиків, працівників газової галузі, водопостачання та водовідведення, транспортної інфраструктури, які брали участь у ліквідації наслідків російських обстрілів та аварій.👉🏻 20 000 грн на місяць нараховуються, навіть якщо відпрацювали лише кілька днів.❔Як подати заяву компанії?→авторизуйтесь на порталі Дія як керівник або уповноважена особа→подайте заяву з 6 до 15 числа за попередній місяць→якщо компанія є у списках профільних міністерств — форма відкриється автоматично→вкажіть дані працівників: ПІБ, РНОКПП, посаду, рахунок у будь-якому банку та телефон→підпишіть заяву КЕПом (для філій достатньо підпису керівника філії)Як тільки списки будуть передані в банк, вам прийде пуш-повідомлення в застосунку Дія. Це означатиме, що вас включено до переліку, і невдовзі кошти прийдуть на ваш рахунок.
⚡️ Відбулося чергове засідання Штабу з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у Києві та області📌 Щодо електропостачання.Найбільш складною зоною в Києві залишається район, який живила ТЕЦ-4. Як вже повідомила міська влада, відновлення теплопостачання в тому районі найближчим часом не очікується. Тому енергетики намагаються забезпечити покращені графіки електропостачання. Усього над відновленням електропостачання в місті сьогодні були задіяні задіяні 64 ремонтні бригади.📌 Щодо розподіленої генерації.Робота зі встановлення та запуску когенераційних газових установок триває чітко за графіком. Вже найближчим часом очікується запуск установок потужністю 9 МВт та 18 МВт. Разом із запуском критично важливим питанням залишається забезпечення фізичного захисту цих об'єктів. 📌 Також цього тижня в Україну через Хаб екстреної енергетичної допомоги буде доставлено 596 тонн гуманітарної допомоги. Вантаж включає трансформатори, ізолятори, генератори та інше критично важливе обладнання, яке передадуть енергетичним компаніям, органам місцевої влади та на об’єкти критичної інфраструктури по всій Україні.
День почав зі спеціального формату – тепер так щодня буде, усі на звʼязку. Спеціальний селектор – із кожним, хто відповідає за відновлення та управління в умовах такої надзвичайної ситуації. Енергетика, забезпечення в містах і селах. Від уряду та військових до областей, до обласної влади, керівників громад. Київ та область, Харків та область, Дніпровщина – Дніпро, Кривий Ріг; Запоріжжя, Суми, Чернігів. Визначені завдання, протягом дня уряд повинен дати рішення. Передусім, щоб збільшити імпорт електрики та всі можливості резервного постачання і забезпечення. Пункти підтримки у містах – є окремі завдання для МВС, у тому числі по реальному інформуванню людей. Щоб кожен міг звернутися на лінію 112 і отримати допомогу, отримати інформацію по опаленню та забезпеченню електрикою. Важливо, щоб державні інституції та влада на місцях були в повній комунікації з бізнесом, з енергетичними компаніями – з усіма, хто зараз може додати ресурсів для спільної стійкості. Мають бути рішення щодо комендантської години – щоб підприємцям було простіше планувати роботу. І щоб можна було об’єкти бізнесу використовувати як пункти підтримки для людей. Зокрема, урядовці вже говорили з торговельними мережами. Я доручив Премʼєр-міністру України та першому віцепремʼєру – міністру енергетики, іншим урядовцям бути максимально активними в комунікації із суспільством та максимально допомагати громадам.
📢 Пішоходи пам’ятайте!▫️️Рухаючись тротуаром не поспішайте, не біжіть, можете підсковзнутися і впасти.▫️Не ходіть у відлигу поблизу будівель, з яких може обвалитися сніг або впасти бурулька.▫️Ніколи не ковзайтеся на дорозі, щоб не збити інших людей, які рухаються поруч, а ще тому, щоб не виїхати на проїжджу частину, бо це дуже небезпечно.▫️Не ходіть близько біля краю тротуару, щоб вас не зачепила машина, водій якої втратив керування.▫️Під час переходу дороги будьте особливо пильними. Переходьте її лише на переході й уважно придивляйтеся, щоб не було поблизу машини. Починайте рухатися, коли транспортні засоби вже зупинилися.▫️Ніколи не перебігайте дорогу, навіть коли немає транспортних засобів, бо по слизькій дорозі бігти особливо небезпечно.▫️Залізниці взимку також небезпечні, адже скрізь слизько. Якщо виникає потреба перейти залізничну колію, то будьте уважні.▫️Коли чекаєте на зупинці громадський транспорт, ніколи не ставайте на край тротуару, тому що можете послизнутися самі чи ненароком хтось може штовхнути вас, і ви потрапите під колеса.▫️Обходьте транспортні засоби дуже уважно за умов обмеженої чи недостатньої видимості.❗️Учасники дорожнього руху будьте взаємно ввічливими! Дотримуйтесь основних правил безпеки! Ваше життя та життя оточуючих у ваших руках.
Минув ще один рік нашої спільної праці, випробувань і здобутків. 2025-й був роком, коли ми разом долали труднощі, підтримували одне одного й будували основу для майбутнього розвитку. Кожен із вас зробив свій внесок у те, щоб громада залишалася живою, сильною та згуртованою, а наші Захисники відчували підтримку.✨️🇺🇦Новий 2026 рік ми зустрічаємо з надією та вірою у краще. Це час, коли ми можемо підбити підсумки й водночас відкрити нову сторінку нашої історії. Попереду — нові завдання, нові проєкти, нові можливості. Разом ми зможемо реалізувати найважливіші плани: відновити те, що втрачено, розвивати економіку, створювати комфортні умови для життя та берегти нашу культурну спадщину.👐Бажаю кожній родині миру й затишку, здоров’я та достатку, радості й натхнення. Нехай у ваших домівках панує любов і взаєморозуміння, а у серцях — впевненість у завтрашньому дні.🤝🏻Дякую всім, хто працює на благо громади, хто не зупиняється перед викликами й вірить у силу єдності. Разом ми доведемо, що навіть у найскладніші часи можна творити майбутнє, сповнене світла й добрих справ.🇺🇦З Новим 2026 роком!🇺🇦
Святкуйте відповідально: поліція Львівщини нагадує про безпеку під час Нового року🛡 З першого дня повномасштабної агресії рф проти України правоохоронці несуть службу у посиленому режимі, аби не допустити правопорушень і забезпечити публічний порядок.
💬Під час святкування Нового 2026 року звертаємо увагу:⏰ На території Львівщини комендантська година діє з 00:00 до 05:00.🤝 Закликаємо мешканців області та гостей міста дотримуватись публічного порядку й бути взаємоввічливими.🍷 Не зловживайте алкоголем і не керуйте транспортними засобами у стані сп’яніння.👨👩👧 Батьків просимо пильнувати дітей, особливо у місцях масових та святкових заходів.🏪 Працівників торгівлі закликаємо дотримуватись правил продажу алкоголю та тютюнових виробів — їх реалізація неповнолітнім заборонена.🚫 Нагадуємо про адміністративну відповідальність за продаж і використання піротехнічних засобів.🔊 У разі відключення електроенергії оповіщення про повітряну тривогу здійснюватиметься через гучномовці — не ігноруйте сигнали, — 👮Поліція Львівщини! 👮♂️ До охорони публічного порядку залучені поліцейські Львівщини, патрульна поліція та військовослужбовці Національної гвардії України. Створено додаткові слідчо-оперативні, вибухотехнічні та кінологічні групи.📞 У разі виявлення правопорушень, підозрілих предметів або якщо ви стали свідком злочину — телефонуйте 102 або звертайтесь до поліцейських безпосередньо.🙏 Бережіть себе та близьких. Нехай свята будуть безпечними.
Чому у деяких регіонах заходи обмеження споживання вже скасовані, а в інших – відключення залишаються тривалими?Таке запитання ми зараз часто читаємо у зверненнях та соцмережах. А відповідь на нього – досить проста. Майже у кожній області зараз тривають аварійно-відновлювальні роботи після масованих та локальних російських атак. От тільки рівень пошкоджень енергооб’єктів – у різних регіонах неоднаковий.Найскладнішою є ситуація у прифронтових та прикордонних з росією областях. На цих територіях ворог може завдавати ударів по електростанціях та об’єктах передачі і розподілу електроенергії не лише ракетами та дронами, а й ствольною артилерією, керованими авіабомбами. Тому обсяг завданих ворогом пошкоджень тут – найвищий.Інший фактор – це можливість для здійснення аварійно-відновлювальних робіт. На прифронтових і прикордонних з росією територіях майже постійно лунає сигнал повітряної тривоги, під час якої енергетикам виконувати роботу заборонено. Цього вимагають правила, адже неодноразово вже траплялись «прильоти» на електростанції і підстанції саме під час відновлювальних робіт. Ворог хоче знищити не лише інфраструктуру, а й персонал, здатний її ремонтувати.У регіонах, які атакуються ворогом рідше та розташовані далі від лінії зіткнення, енергоінфраструктура менш пошкоджена. Відновити її, зазвичай, вдається легше та швидше. Крім того, через західні області до нас заходить імпорт електроенергії із сусідніх європейських держав, який одразу можна розподіляти споживачам.За таких умов, скасувати вимушені заходи обмеження у певних областях можна швидше, ніж в інших. Зокрема, що стосується регіонів, через які не здійснюється транзит електроенергії до найбільш енергодефіцитних територій. Відключати такі області «щоб світла у всіх було порівну» – не має жодного сенсу. Знеструмлення споживачів на Закарпатті, на жаль, не додасть годин без відключень жителям прифронтового Запоріжжя. Туди «зекономлені» кіловати фізично не можливо передати.Від початку масованих ракетно-дронових атак на енергосистему у жовтні – енергетики працюють цілодобово. Ми робимо все можливе, щоб світло було у кожного. Для нас немає «хороших» і «поганих» регіонів. Все знищене й пошкоджене ворогом – ми неодмінно відновимо й відбудуєм. Але для цього потрібен час.💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin