Повідомлення telegram каналу - @snriugovua

Логотип телеграм спільноти - Держатомрегулювання 🇺🇦 2022-02-01

Держатомрегулювання 🇺🇦

Кількість підписників:
1211
Фото:
593 
Відео:
23 
Посилання:
255 
Категорія:
Новини та ЗМІ
Опис:
Державна інспекція ядерного регулювання України Стан ядерної та радіаційної безпеки в Україні

Канал Держатомрегулювання 🇺🇦 - @snriugovua - №921

Підсумки 67-ї сесії Генеральної конференції МАГАТЕ для України

Увійшовши до Ради керуючих МАГАТЕ, Україна отримала додаткові зовнішньополітичні інструменти. Так оцінив результати 67-ї сесії Генеральної конференції МАГАТЕ, яка відбулася 25-29 вересня 2023 року у Відні, в.о. Голови Держатомрегулювання – Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков у прямому ефірі телеканалу «Рада» (телемарафон «Єдині новини»).
«Україна отримала додатковий вплив на зовнішньому політичному векторі, якщо йдеться про ядерну та радіаційну безпеку, безпеку використання ядерної енергії», - сказав Олег Коріков, наголосивши, що найважливішим досягненням Генконференції МАГАТЕ є включення України до Ради керуючих Агентства.
Очільник Держатомрегулювання окреслив, що, зокрема, надає Україні входження до Ради керуючих МАГАТЕ:
➡️ право голосу та можливість впливати на рішення, що ухвалюються на чергових сесіях Ради керуючих;
➡️ право ініціювати скликання позачергових сесій Ради керуючих з нагальних питань, що актуальні для світової атомної спільноти;
➡️ право ініціювати скликання позачергових сесій Генеральної конференції МАГАТЕ;
➡️ брати участь в розгляді та затвердженні фінансових відомостей, бюджетів та програм МАГАТЕ;
➡️ брати участь в обранні голови Ради керуючих та інших посадовців;
➡️ розглядати заявки країн-претендентів на членство в Агентстві.
Олег Коріков також зауважив на важливості ухвалення під час 67-ї сесії Генеральної конференції МАГАТЕ резолюції «Ядерна безпека, захищеність та гарантії в Україні» (підтримали 69 країн), яка закликає до надання повного доступу МАГАТЕ, негайного виведення нелегітимного персоналу та військових із Запорізької АЕС, повернення станції під контроль українського Уряду.
Серед інших результатів він відзначив підписання угоди про співробітництво та обмін інформацією між Держатомрегулювання та Офісом ядерного регулювання Великої Британії,  а також – спільну нараду, ініційовану та організовану Держатомрегулюванням, щодо ядерної та радіаційної безпеки в Україні, до якої долучилися із власними виступами представники делегацій Сполучених Штатів Америки, Канади, Великої Британії, Норвегії, Євросоюзу та інших країн-членів МАГАТЕ, які повністю підтримують позицію, що ядерна та радіаційна небезпека в Україні – наслідок дій російської федерації.
272
23-10-03 14:17