Джерело
Смоловий | Динамо 0:1 Карпати 🇺🇦Перше, про що думають гравці 🇺🇦Костюк після матчу...
2 760 Охват/переглядів
2026-04-07 15:02
Повідомлення №9459
Динамо 0:1 Карпати 🇺🇦Перше, про що думають гравці 🇺🇦Костюк після матчу вкотре заявив, що він домінував. Як і у випадку Реброва чи Ротаня, ставлюся до цього з розумінням. Їхнє право - просто в нас різне трактування терміну.Важко зрозуміти ще один посил тренера:«Суперник добре закривав середину поля, і всі наші спроби атакувати через центр закінчувалися втратою мʼяча».
Особливо після сказаного на зборах:«Гравці мають бути готовими діяти інтенсивно, швидко приймати рішення, не боятися втрати м’яча й правильно реагувати після неї».
Не знаю, чому ніхто не хоче цього помічати, але послідовність тренера як ідеолога усього процесу гойдається:⁃ ще позавчора був заклик ризикувати, втрачати і реагувати на втрату⁃ а вчора - центром не атакували, бо втрачалиПерше: а після кривих кросів з флангу втрат немає?Друге: а відколи це Костюк боїться втрат?Втрата ж породжує іншу, відмінну від часів Шовковського, похідну - реакцію на втрату (за СаШо частіше сідали в низький-середній блок, бо на реакцію не було фізики). Тому, коли дивився матч вдруге і втретє після лайву, навмисно рахував ситуації, де була опція в середині, але її ігнорували. Їх дуже багато, тому обмежуся першою ж ситуацією в матчі, щоб пояснити:- де зникає відповідальність футболіста- наступає відповідальність тренераБув в історії Динамо період, коли Буяльський при розведенні мʼяча просто лупив в аут у стилі ПСЖ. Від цього концепту вже відмовилися.1️⃣ Пономаренко віддає пас назад на Бражка. Володимир має лічені частки секунди, щоб знайти вертикальну опцію, бо Фаал уже починає рух на нього, а Динамо грає в «сучасний швидкий вертикальний футбол». Карпати стартують у 4-4-2, де Бруніньйо - у першій лінії захисту.2️⃣ Фаал і Чебер закривають опцію передачі на Шапаренка. Сенсу повертати назад на Матвія теж мало. Залишається права половина поля і права нога. Уже в цей момент гравці справа мають готуватися під прийом, але готується лише Ярмоленко.3️⃣ Ключове, як на мене - Бруніньйо більше акцентує увагу на пасовій лінії на Пономаренка. Але маю обґрунтовані сумніви, що він повністю перекриває лінію на Піхальонка.Володимир оцінює тиск Фаала, прибирає мʼяч під праву, розвертає корпус і рухається вправо. Піхальонок відкритий під пас. Навколо нього достатньо простору для прийому, щоб провалити Чебера, Фаала та Бруніньйо. Але команда навіть не дивиться в цьому напрямку.До речі, для мене стало шоком, що швидкість реакції Олександра нижча за Михавка. Це одразу пояснює дуже багато.4️⃣ Теоретично існувала остання можливість піти через центр, але вже Піхальонок її навіть не розглядає - і не робить спроби звільнитися від опіки, і не біжить за спини під лонгбол.Тому які претензії можуть бути до Коробова? Він опиняється під тиском і вже не може дати навіть Ярмоленку, бо через Піхальонка в Андрія відсутня можливість гри на третього, щоб розбити тиск і рухатися далі. При прийомі в Ярмоленка буде одна опція - пас назад.Лише Ярмоленко в цьому епізоді нагадує футболіста - спочатку на мить відволікає Костенка, щоб виграти час для Коробова під прийом, потім створює ширину для пасової лінії. Подивіться, де Андрій: на сонці на другому слайді і вже в тіні на четвертому. Коробов котить назад.Введення мʼяча в гру - це стандарт, який можна награвати. І, швидше за все, пас на фланг від Бражка - один з типових сценарієв. Ні Пономаренко, ні Редушко, ні Ярмоленко не побігли відкриватися за спини, тобто команда не перебуває в лонгбольному очікуванні.У клубі мають усвідомити, що командами, як собакам, тренер на установці закладає в голову лише автоматизм. Відповідальність за рішення гравців потім лягає на тренера. Потрібно, щоб зʼявлялося альтернативне бачення, кращих варіантів, якщо вони виникають у режимі реального часу, ніж ті, які пропонує тренер за замовчуванням.Тому поділяю біль Андрія, який він часто показує. В трансляції це інколи добре чути. Якість ухвалення рішень багатьма гравцями Динамо не відповідає рівню серйозних задач. І старий-новий стиль - не передбачає високої щільності рішень, щоб вдосконалюватися в їх якості.#ДКмікроскоп #ДинамоКарпати #УПЛ