Джерело
Смоловий | Полісся 1:2 Динамо 🇺🇦Карта ударів 🇺🇦8 березня виявилося чорним днем дл...
3 270 Охват/переглядів
2026-03-09 09:28
Повідомлення №9419
🐺 Полісся 1:2 Динамо 🇺🇦Карта ударів 🇺🇦8 березня виявилося чорним днем для нашого футболу: • низьку кваліфікацію наших арбітрів не підняти жодною віагрою - навіть VAR не допомагає • ми чекали протистояння двох нібито сильних команд, щоб оцінити їх реальну силу, а побачили муки господні умовного Інгульця проти Вереса, яким ще доведеться грати в єврокубках, бо інші контендери на 2-4 місця виглядають ще більш недолугими • Полісся, попри усю фінансову накачку, ніяк не може позбутися комплексу провінційної меншовартості. І це точно заважатиме кинути виклик Шахтарю та стати другою силою в УПЛЯ справді розчарований. Якщо збори, селекція та трансфери (або їх відсутність) мають наслідком те, що ми побачили - у нас усе дуже погано перед ПО за чемпіонат світу. Одні цілим штабом так і не змогли особливо нічим здивувати Костюка, інші падають від судом, граючи один матч на тиждень.Динамо поступово перетворюється на колгосп. Але це закономірний сценарій розвитку клубу. Якщо 8 років виховувати кадри для Зорі, Олександрії та Колоса, то рано чи пізно доведеться самому стати Зорею, Олександрією чи Колосом.Якщо викинути з вибірки пенальті, то жоден із 9 ударів Полісся не був big chance (понад 0.3 xG). Натомість Динамо мало два такі моменти в Пономаренка: • 0.48 xG на 43:20 • 0.75 xG на 46:16 (гол)Перший гол - дорівнює сумарному xG усіх 9 ударів Полісся з гри. Знову багато бив Бражко - 5 ударів. Ще один характерний слід U19 у першій команді.Були сподівання на стандарти та якісь цікавіші розіграші, але не пішло: • 0.21 xG (0.16 : 0.05) • 0.42 xThreat за наслідками стандартів на обох (0.31 : 0.11)Перевага Полісся - лише за кількістю, не за якістю.Найбільше вбиває інше. Костюк навіть дещо відійшов від власного стилю, але Поліссю це не допомогло: • Полісся було більш вертикальним, ніж Динамо (22.4 проти 19.7) • Динамо стало найбільш горизонтальним за всю каденцію Костюка (19.7)Топ-2 пасові звʼязки Динамо: • Біловар → Михавко - 18 передач (і ще 6 назад) • Михавко → Нещерет - 14 передач (і ще 9 назад)Тобто два головні пасові канали киян - між центральними захисниками і воротарем. І тут виникає ще один парадокс. Це якраз фішка Полісся - тримати м’яч задньою лінією, спровокувати тиск і лупанути лонгбол. Костюку ближча парадигма ЛНЗ - коли лонгбол летить без попереднього розіграшу з кіпером. Динамо стерильно катало м’яч без просування. Але: • у Полісся лише 13 повернень м’яча на половині киян • у Динамо - 24, причому при меншому володінніПономаренко лише сьомий у команді за пресинг-діями на чужій половині (19). Ну, не любить він працювати на команду - ні з м’ячем, ні без. Його Костюк ростив в екосистемі, де він може сподіватися лише на себе. Шовковський бачив футбол інакше: нападник працює без м’яча та віддає партнерам, якщо ті у вигіднішій позиції. Мотя не робив ні першого, ні другого - тому сидів. А в ригалєтному футболі важливі лише голи. І він їх забиває. Показово, що після другого голу Мотя не логотип цілував, а пальцями показував за спину на прізвище.Навіть без активного в пресингу форварда Динамо виконало 216 спроб індивідуального пресингу на чужій половині. У Полісся лише Михайліченко перевершив Пономаренка - 24 тиски. У Динамо найбільше без м’яча працював Волошин - 33 тиски.Полісся поки так і не стало гегемоном. «Структура» та інші розумні терміни залишилися лише словами, бо що робити із мʼячем в більшості епізодів вони так само не знають, як і кияни.#ДКмікроскоп #ПоліссяДинамо #УПЛ