Джерело
Смоловий | Як грають команди #УПЛСтандарти: забиті та пропущені мʼячі 🇺🇦Багато те...
2 480 Охват/переглядів
2026-01-25 06:54
Повідомлення №9339
Як грають команди #УПЛСтандарти: забиті та пропущені мʼячі 🇺🇦Багато тем назбиралося, і одна з найважливіших - стандарти. Одразу зазначу, що мова про Non-Penalty Goals (NPG), тобто 11-метрові в розрахунок не йдуть.Отже, вісь X - забиті зі стандартів голи, а вісь Y - пропущені. У коді прописана інверсія для осі Y, щоб візуально було зрозуміліше зчитувати: усі топ-команди УПЛ на стандартах розташовані в правому верхньому квадранті (багато забивають та мало пропускають).🇺🇦 Відкривають топ динамівці, що забили 9 (!) голів зі стандартів. Це прям потужно, як пиздинг в Енергоатомі, бо складає 28.1% усіх забитих командою NPG.🇺🇦🇺🇦 По 8 голів зі стандартів забили Полісся (33% усіх NPG) та Шахтар (21.6%). Вважається, що Полісся - команда з білдапом та всіма цими ненависними фізрукам короткими-середніми розіграшами від воріт. Однак така висока частка голів зі стандартів (33%) однозначно вказує на наявність проблем в Open Play епізодах.Інша справа - Шахтар (21.6%), для яких стандарт або можливість «розпакувати» ворота вперше в матчі (змушуючи суперника більше не грати на 0:0), або додаткова опція, коли вже починається гра їжею. Динамо в цьому аспекті більш збалансоване - стандарти є, вони працюють, проте це не все, чим кияни можуть брати. Респект Кендзьореку за працю.🇺🇦 На протилежному полюсі - Олександрія. Єдина команда УПЛ, що не забила жодного мʼяча після стандартів. Воно мене одразу вкурвило, бо по памʼяті виплив гол зі штрафного Кудрівці в першому турі. Сергій Булеца майстерно виконав удар, мʼяч від стійки повертався в поле, але потім вдарився в кіпера. Автогол. Алгоритми Driblab у випадках автоголів не фіксують їх як стандарти чи Open Play (залежно від умов, за яких він залетів).🇺🇦🇺🇦 У рейтингу найдірявіших на стандартах впевнено лідирують Оболонь та Кривбас - по 9 пропущених голів. Для команди з півночі Києва це 39.1% усіх пропущених голів! Ого. Команда топово грає в автобус при Open Play, але закритися на стандартах не можуть. Фактично те саме можна сказати й про команду Патріка: Кривбас пропустив ще більше від загальної маси - 40.9%.🇺🇦🇺🇦 Супертоповими біля власних воріт є Металіст 1925 та Полісся - ще не пропустили жодного мʼяча! Просто 0. Цікаво, хто пропустить першим у другій половині сезону, бо пройти з нулем рік буде складно.🇺🇦🇺🇦🇺🇦 У другому ешелоні з одним пропущеним голом зі стандартів ідуть ЛНЗ, Колос та Зоря.Тож до найкращих команд (за сальдо) на стандартах можна віднести: • 🇺🇦 Полісся (8–0 = +8) • 🇺🇦 Металіст 1925 (6–0 = +6) • 🇺🇦 Динамо (9–3 = +6) • 🇺🇦 Шахтар (7–2 = +5)До найгірших: • 🇺🇦 Олександрія (0–6 = –6) • 🇺🇦 Оболонь (3–9 = –6) • 🇺🇦 Полтава (2–7 = –5) • 🇺🇦 Кривбас (4–9 = –5)#УПЛмікроскоп