Вся Україна відчайдушно бореться з наслідками ворожих атак. У багатьох українських родин у домівках немає тепла, електроенергії та води. Енергетики працюють у три зміни, щоб ліквідувати наслідки чергових ворожих ударів і якнайшвидше повернути людям базові умови для життя.На цьому тлі парламент, який у воєнних умовах і під час енергетичних шоків мав би працювати без пауз і з максимальною відповідальністю, фактично паралізований. Окремі народні депутати досі не можуть повернутися до виконання своїх обов’язків після тривалої перерви, що виглядає особливо дисонансно з реальністю, в якій живе країна.Сьогодні Верховна Рада мала розглядати надважливий пакет законів. Зокрема – щодо підтримки розвитку ефективного та сталого централізованого теплопостачання, відновлення платоспроможності державних енергетичних підприємств, реалізації інфраструктурних проєктів та розвитку альтернативної енергетики. Йдеться про сферу, яка зараз перебуває під найсильнішими ударами ворога і є критично важливою для національної безпеки та життя громадян. Але через відсутність кворуму робота парламенту зірвана.Звертаюся до всіх народних депутатів – від влади й опозиції, фракційних та позафракційних. Те, що ви сьогодні не виконуєте свою роботу, – це неповага до суспільства і до українського народу, який надав вам мандат довіри, обрав вас своїми представниками і доручив захищати та забезпечувати його інтереси. Не ігноруйте людей – повертайтеся до відповідальної та продуктивної праці.Нагадую: країна перебуває у стані жорстокої війни.Це не час для політичних ігор, інтриг і особистих амбіцій.Коли країна мерзне – парламент не має права «відпочивати».Коли люди без світла й тепла – влада не має права бути відсутньою.Війна не ставиться на паузу.Відповідальність – теж.І цього суспільство не забуде.
На одному зі збитих "Шахедів" було знайдено повний набір обладнання із mesh-модема, антен та камери, які дозволяють перетворити його на FPV-дронАналіз уламків збитих "Шахедів" показує, що ворог все частіше починає використовувати рішення із mesh-модемами, а також почав встановлювати курсові камери.Спочатку такі mesh-модеми, які дозволяють утворювати динамічну мережу із ланцюжковою ретрансляцією, коли кожен модем відіграє роль ретранслятора для інших, були помічені у пінопластових "Герберах". Але з липня його почали помічати на "Шахедах"Як і передбачалось, на "Герань-2" стоїть той самий mesh-модем, що і на "Гербері". Це китайський Mesh Network XK-F358 від Xingkai Tech. Можливо у більш "індустріальному" виконанні, бо позначається як HX-50.Камера на цьому "Шахеді" була жорстко закріплена на носі, забезпечуючи огляд виключно вперед. І це не високоякісна камера. Такі використовуються у системах охоронного відеоспостереження. Водночас її можливо вистачає для контролю польоту дрону та його донаведення на ціль у випадку потреби.Водночас ключовим питанням залишається організація передачі даних. На що фахівці звернули увагу ще на початку липня, коли над Києвом було збито декілька "Гербер" з камерами та такими модемами.Ці модеми забезпечують цифровий шифрований та стійкий до РЕБ зв’язок з технологією ППРЧ. Кожен такий модем не просто є точкою передачі інформації, а одночасно є і ретранслятором для інших. Таким чином, у повітрі модеми на дронах утворюють канали зв'язку між собою. І кожен модем намагається зв'язатися з іншим, а якщо один із них зникає з мережі, то інформація не втрачається, а йде в обхід іншим каналом.Якщо один із БПЛА буде збитий, або три, або навіть практично 80% буде збито, то ті які залишаться зможуть передавати інформацію. Цю технологію у РФ відпрацьовували протягом фактично року на пінопластових дронах "Гербера". Які літали над Києвом та ще глибше в тилу, вели розвідку та працювали якраз через mesh-мережу, яка у вигляді ланцюжка тягнулась до РФ.Після того як росіяни виявили, що ця технологія працює та працює ефективно, вони почали ставити mesh-модеми на "Шахеди" для онлайн управління. Щоб прямо з території РФ можна було не лише з цього "Шахеда" отримувати інформацію, а й безпосередньо керувати в режимі реального часу.