Джерело
скрипка купити 🎻 | дуже класно виходить з олімпійськими іграмиполітики вони у себе не хоч...
56 Охват/переглядів
2026-02-12 10:40
Повідомлення №5780
дуже класно виходить з олімпійськими іграмиполітики вони у себе не хочуть, але самі ігри завжди мали певний політичний контекст. часи давньої греції, міста-держави змагались за престиж держави. переміг = довів, що твоя держава сильна. коли олімпіаду відродили, то там була ідея, що ігри мають об'єднувати народи, і показувати, що ми можемо цивілізовано, завдяки спорту, змагатись в силі. але не вийшло, бо країни одразу вдались в ці ігри, як змагання за той же самий статус і престиж держави. варто згадати олімпіаду в берліні 1936 року (да, та сама, де все було у свастиці та зігах). гітлер мав намір на олімпійських іграх показати велич третього рейху, велич арійської нації. але іронія така, що афроамериканець виграв там 4 золоті медалі. часи холодної війни. совок проти сша. комунізм проти капіталізму. теж політичний підтекст, теж політична пропаганда, хто кращий, хто сильніший.і ось, сьогодення. прийняти державу, яка веде війни, не прийняти її, прийняти під нейтральним прапором - це все політичні рішення зі сторони мок. скільки б мок там не казали "ми аполітичні", але у них не виходить цьому протистояти. за допінг спортсменами одної країни могли накласти люті санкції у виді перерозподіл медалей, надання нейтрального прапору, заборона на змагання і так далі. і це все теж є політичними рішеннями. прапори та гімни держав є політичною символікою. якщо вже прибирати прапор, то це політичне рішення мок. сьогодні виступи на олімпіаді мають можливість "очистити репутацію" країни. розбомбили мирне населення? зате дивіться скільки у них медалей золотих.звісно що іграх є правило, яке забороняє політичні заяви на змаганнях чи подіумі. але чи не є це порушенням прав людини на висловлювання своєї думки? олімпійські ігри завжди були майданчиком для піару держав. на олімпійських іграх стається перетин політики, моралі, прав людини, економіки, іміджу держави та особистої позиції спортсменів, і казати "ми просто спорт", це неправильно. це глобальна площадка для геополітики.і коли спортсмена виганяють за те, що на елементу форми спортсмена є щось "політичне", то це називається довбойобство і зневага до цілої нації. людина віддала своїм шоломом шану загиблим спортсменам від війни. а якби вони загинули не через війну, але теж через якусь трагічну подію, наприклад, авіакатастрофу, то що, це теж містило б в собі щось страшне для мок? в мок сидять просто наївні люди, які думають, що олімпійські ігри не мають мати політичного контексту, коли ж самі ігри наповнені ним, як людське тіло наповнене рідинами.