Джерело
Сергій Жадан | Мав честь вчора виступити з трибуни Мюнхенської конференції з безпеки....
872 Охват/переглядів
2026-02-13 17:06
Повідомлення №3242
Мав честь вчора виступити з трибуни Мюнхенської конференції з безпеки.Моя промова — про майбутнє, яке в Україні формується воєнним сьогоденням.Одна з тез: «Майбутнє напевне не буде схожим на минуле. В цьому є певна пастка. Частина з нас – і тих, хто знаходиться всередині України, і тих, хто співчуває нам зовні – свідомо чи підсвідомо говорять про майбутнє в категоріях минулого. Що є великою помилкою. Так як було, вже не буде. Буде інакше. Це зовсім не значить, що майбутнє не буде добрим. Воно може бути добрим. Воно може бути щасливим. Просто його не слід буде порівнювати з тим, що було. Наше минуле безповоротно і категорично знищене цією війною. Знищене вже і, нагадую, знищується надалі, оскільки доки ми тут із вами говоримо про майбутнє, війна триває. Багато речей у взаємостосунках між країнами (а головне – між народами) не відновляться автоматично після умовного (чи безумовного) припинення вогню. Не відновиться відчуття відкритості, не відновиться відчуття довіри. Не відновиться авторитет багатьох інституцій та лідерів, ініціатив та проєктів. Головне – не відновиться відчуття безпеки. Воно буде іншим. І формується воно просто тепер, в ці дні, в ці місяці»Вся промова вже на: https://radiokhartia.com/texty/desiat-tez-pro-maibutnie-vystup-serhiia-zhadana-na-miunkhenskii-konferentsii-z-bezpeky/