🖤 Війна забирає життя не лише на полі бою… Сьогодні мешканці нашої громади провели в останню земну дорогу патріота, земляка, захисника — 🇺🇦Максима КОРОБЕНКА.Максим Анатолійович народився 23 жовтня 1974 року в місті Сміла. Закінчив загальноосвітню школу №11. З 1991 по 1996 роки працював на радіоприладному заводі «Оризон», з 2004 по 2014 — у ТОВ «ТАСМ». Він захоплювався спортом, зокрема греблею, цікавився зарубіжною рок-музикою, любив тварин — особливо котів. Завжди був життєрадісним, веселим і щирим.8 березня 2023 року добровільно вступив до лав Збройних Сил України. Пройшов бойовий шлях від солдата до молодшого сержанта 47-ї окремої механізованої бригади. Був командиром танка М1 "Abrams", брав активну участь у виконанні бойових завдань.28 березня 2025 року серце Максима КОРОБЕНКА зупинилося назавжди.Щиро співчуваємо рідним, близьким, друзям і побратимам полеглого воїна. Максим назавжди залишиться в наших серцях як приклад мужності, патріотизму та відданості Україні.🕯 Вічна пам’ять і слава українському герою, який захищав Батьківщину та кожного з нас.Поховали Максима КОРОБЕНКА на Алеї Слави (Загреблянське кладовище).
🕯Багато квітів, сліз, горя і болю… Сьогодні жителі Смілянської та Степанківської громад попрощалися зі своєю Героїнею — 🇺🇦 Діаною Миколаївною ПЕЧЕЛЮК.Діана народилася 1 листопада 1991 року в селі Залевки Черкаського району. Навчалася у Смілянській загальноосвітній школі №6, після чого вступила до Кіровоградського технікуму механізації сільського господарства. Вийшла заміж, народила доньку Елеонору, для якої була порадницею, подругою, ніжною та турботливою мамою. Працювала маляром у ПрАТ «Спектр-Сміла».Все б було добре, якби не війна... У лютому цього року Діана добровільно приєдналася до Збройних Сил України, підписавши контракт. Служила рекрутом, курсантом 3-ї навчальної роти 3-го навчального батальйону в/ч ЗСУ. Мріяла бути корисною у боротьбі з ворогом та доля розпорядилася інакше... Діана Печелюк померла 17 березня 2025 року у лікувальному закладі Львівської області внаслідок ускладнень стану здоров’я. Їй було лише 33 роки. Тепер назавжди…Висловлюємо щирі співчуття батькові, чоловікові та доньці. Разом із родиною сумуємо та низько схиляємо голови у скорботі… Словами важко загоїти в серці болючу рану втрати, адже смерть найдорожчої людини — велике випробування. Нехай душа молодої жінки, яка стала на захист рідної землі, знайде вічний спокій…Велика втрата… Низько вклоняємось… Світла пам’ять і невмируща слава жінці-воїну!🕯 Діану Печелюк поховали на Алеї Слави (Загреблянське кладовище).
Певно, кожен смілянин знає історію Дмитра Комиза. Це наш земляк зі складною хворобою, і минулоріч наша громада вже мала нагоду підписати меморандум з фармацевтичною компанією «Рош Україна». Тепер ми зробили це вдруге!Завдяки угоді Дмитро отримає життєво необхідний препарат для боротьби зі спінальною м’язовою атрофією (СМА). А головне – за умовами співпраці компанія надасть додаткову упаковку ліків безкоштовно за кожну придбану за кошти громади. Чотири упаковки препарату вже придбано і їх кількість подвоїли партнери з фармацевтичної компанії «Рош Україна».Сміла – єдина громада на Черкащині, яка взяла на себе таку відповідальність! І це вже дає результати: за словами мами Дмитра, він має невеликі, але дуже важливі перемоги над хворобою.Проте лікування пожиттєве і потребує значних коштів. Тому Дмитро відкрив збір і на його сторінці у FB є вся додаткова інформація: https://www.facebook.com/share/19bHJZ4x9X/?mibextid=wwXIfrРеквізити також залишу в цьому дописі:📩 На лікування СМАДолучайтеся до збору коштів!Поповнити конверт через Приват24https://www.privat24.ua/send/23xnqНомер картки конверта5168752136783084🇪🇺 Для переказів з-за кордону:BENEFICIARY (Одержувач)RecipientKOMYZ DMYTROIBANUA963052990262066400975249535BANK OF BENEFICIARY (Банк одержувача)BankJSC CB PRIVATBANK, 1D HRUSHEVSKOHO STR., KYIV, 01001, UKRAINESWIFT CODE/BICPBANUA2XCORRESPONDENT BANK (Банк-кореспондент)BankJ.P.MORGAN AG, FRANKFURT AM MAIN, GERMANYSWIFT CODE/BICCHASDEFXCorrespondent account623-160-5145Разом ми робимо великі справи! 💙💛
🕯 Страшна війна без жалю забрала життя ще одного нашого Героя – захисника, відданого патріота та мужнього воїна, який боронив Україну від російського окупанта. Під час ворожого обстрілу, у бою за рідну землю, смертю Героя загинув молодший сержант 🇺🇦 КРАВЧЕНКО Олександр Миколайович.Олександр народився 9 грудня 1987 року в нашому місті. Закінчив загальноосвітню школу №7 та Смілянський технологічний фаховий коледж Національного університету харчових технологій, де здобув спеціальність техніка-технолога (механіка). Працював керівником відділення "Нової Пошти".🪖У березні 2023 року Олександра мобілізували до лав Збройних Сил України. Він воював на різних напрямках фронту, обіймаючи посаду командира відділення безпілотних авіаційних комплексів розвідувального взводу 4-го штурмового батальйону. За відвагу та самовідданість у бою був нагороджений "Золотим хрестом", отримав іменний бойовий багнет, а також численні грамоти та медалі.Попри всі труднощі військової служби, Олександр завжди знаходив час для своєї сім’ї та маленької донечки. Він був добрим, щирим, життєрадісним, завжди підтримував близьких і друзів, не залишав нікого без допомоги.Важко підібрати слова, щоб висловити весь біль цієї втрати. Світ покидають найкращі – мужні, сміливі, вірні своїй Батьківщині воїни. Ми ніколи не забудемо, якою ціною здобувається наша Перемога.🕯Висловлюємо щирі співчуття родині: батькам, дружині, доньці, брату, сестрі та всім, хто збереже в серці світлу пам’ять про Олександра Кравченка.🇺🇦 Вічна слава полеглому Герою!Похований на Алеї Слави (Загреблянське кладовище).
✍️Смілянська міська територіальна громада зробила важливий крок у підтримці та співпраці з територіальними громадами, які зазнали наслідків війни. Ми підписали Меморандум про партнерство з Рубіжанською міською територіальною громадою Луганської області. Документ підписаний мною, як міським головою Сміли, та начальником Рубіжанської міської військової адміністрації Андрієм Юрченком.Цей Меморандум – не просто угода, а символ єдності й підтримки, які ми, українці, готові надавати одне одному навіть у найскладніші часи. Він передбачає обмін досвідом, спільну реалізацію програм, проєктів та заходів у сфері економіки, соціальної політики, освіти, культури, охорони здоров’я та житлово-комунального господарства. Також домовлено про співпрацю у залученні грантів та міжнародної технічної допомоги, а головне – про підтримку переселенців та жителів громад, які постраждали від війни.🤝Це партнерство – ще один крок до нашої спільної мети: відновлення та зміцнення України. Ми впевнені, що взаємодія між нашими громадами стане прикладом для інших і сприятиме розвитку як Смілянської громади, так і громади міста Рубіжне, яка зараз бореться за своє майбутнє.Дякую команді, яка працювала над підготовкою цього документу, та всім, хто підтримує нашу громаду в цих ініціативах. Разом ми – сила, яка змінить нашу країну на краще.Слава Україні!🇺🇦