📚Шосткинські поліцейські навчали школярів основ правової обізнаності🔹Офіцер Служби освітньої безпеки провела для учнів однієї зі шосткинських шкіл пізнавальне заняття на правову тематику. Під час заняття діти дізналися про свої права, обов’язки та свободи, а також про важливість знання законів і дотримання встановлених правил.☝🏻Поліцейська детально ознайомила школярів з основними правами дитини та людини та наголосила на важливості взаємоповаги і відповідального ставлення до власних дій. Учні дізналися про свої обов’язки у повсякденному житті, а також про види відповідальності за правопорушення, зокрема адміністративну та кримінальну. Офіцер навела приклади з практики, щоб діти краще усвідомили можливі наслідки порушення закону.📌Щоб закріпити отримані знання, поліцейська провела для дітей тести та вікторини. Учні відповідали на запитання, долучалися до обговорення та ділилися власними життєвими прикладами. Також школярі виконували тематичні творчі завдання, зокрема створювали аплікації.
🔷Шосткинські правоохоронці нагадали школярам правила безпеки під час воєнного стану🔻Офіцери Служби освітньої безпеки провели пізнавальне заняття для учнів однієї зі шкіл Шостки. Основну увагу приділили мінній безпеці, яка в умовах воєнного стану набуває особливого значення.🔻Під час зустрічі поліцейська розповіла дітям, як розпізнати вибухонебезпечні предмети та де їх можна виявити. Вона пояснила, що через бойові дії такі небезпечні знахідки можуть траплятися як у межах населених пунктів, так і за їх межами. Зокрема, їх можуть скидати з дронів, тому важливо залишатися уважними будь-де. Особливу обережність слід проявляти під час відвідування лісів, лісосмуг та інших потенційно небезпечних територій.☝🏻Окремо школярам нагадали алгоритм дій у разі виявлення підозрілого предмета. У таких випадках категорично заборонено наближатися до нього чи торкатися. Необхідно відійти на безпечну відстань, повідомити дорослих або зателефонувати на спецлінії 102 чи 101. За можливості місце виявлення варто позначити яскравим предметом, щоб попередити інших про небезпеку.✔️На завершення заняття діти закріпили отримані знання на практиці: проходили тематичний лабіринт «Дорога до школи», обираючи безпечні маршрути, та розмальовували малюнки на тему безпеки.
У Шостці встановлено станцію моніторингу атмосферного повітряРозширення мережі спостереження за станом якості повітря на Сумщині продовжується – відтепер в області налічується 6 пунктів спостереження. Стаціонарні пункти моніторингу вже працюють в Охтирці, Конотопі, Лебедині та Ромнах. Тепер до цієї системи додалися нові локації – у Шостці і Конотопі.Ці два індикативні транспортно-орієнтовані станції моніторингу атмосферного повітря встановлено у рамках проєкту UFAIR між Україною та Фінляндією, який реалізується разом із Фінським метеорологічним інститутом (FMI) за підтримки Мінекономіки України тa Міністерства закордонних справ Фінляндії, повідомляє Сумська ОВА.Мережа моніторингу дає змогу відслідковувати ситуацію та швидко повідомляти мешканців про зміни якості повітря. Особливо це важливо в умовах війни, коли після вибухів і пожеж у повітря потрапляє більше шкідливих речовин.Система моніторингу працює в реальному часі. Дані про якість повітря з усіх станцій автоматично відображаються на інтерактивній мапі: https://air-monitoring.sm.gov.ua/Головне фото – ілюстративне
На допомогу соціально вразливим категоріям населення у Шосткинському районі передбачено 118 млн грнСьогодні під головуванням начальника Шосткинської районної військової адміністрації Андрія Бєляєва відбулася апаратна нарада, під час якої розглянули ключові питання життєдіяльності району в умовах воєнного стану.Зокрема, стало відомо, у 2026 році на реалізацію місцевих програм соціального захисту в районі передбачено 118 млн грн. Кошти спрямовуються, зокрема, на підтримку ветеранів, внутрішньо переміщених осіб та надання допомоги жителям, які потребують лікування.Обговорили й стан реалізації ветеранської політики. Йдеться про активніше залучення ветеранів до співпраці з молодіжними просторами, налагодження взаємодії з громадами інших регіонів та міжнародними партнерами задля впровадження нових підходів у сфері підтримки захисників.Серед важливих інфраструктурних рішень – надання громадами Шостки, Глухова та Ямполя субвенцій для закупівлі шкільних автобусів, а також реалізація грантових програм у громадах району.Безпекова ситуаціяВід початку квітня 2026 року територію Шосткинського району російська федерація обстріляла 198 разів, зафіксовано 497 вибухів. Внаслідок обстрілів загинуло четверо цивільних, поранено – 26, з них одна дитина. Під ворожим вогнем перебували дев’ять із 10 громад Шосткинського району.
🔻Безпекова ситуація в Сумській області станом на ранок 12 квітня❗Внаслідок російських обстрілів території області за добу є загибла та постраждалі серед мирних жителів.⚫У медичному закладі померла 29-річна жінка, яка отримала поранення внаслідок ударів КАБами у Шосткинській громаді 3 квітня.⚫У Свеській громаді внаслідок удару ворожого дрону поранений 59-річний чоловік.⚫У Глухівській громаді внаслідок влучання ворожого безпілотника в автомобіль швидкої допомоги травмовано чоловіків 25, 52 і 57 років.⚫У Хутір-Михайлівській громаді поранений 17-річний хлопець, який натрапив на вибуховий пристрій під час їзди на мотоциклі.⚫У Хотінській громаді через детонацію вибухонебезпечного засобу поранено чоловіків 30 і 39 років.⚫Медичну допомогу у закладі охорони здоров’я отримали троє дітей: 6-річний хлопець та дівчата 12 і 14 років, які постраждали внаслідок атаки ворожого БпЛА у Сумській громаді 10 квітня. Протягом доби, з ранку 11 квітня до ранку 12 квітня 2026 року, російські війська здійснили понад 70 обстрілів по 19 населених пунктах в 12 територіальних громадах області.Найбільше обстрілів зафіксовано у Сумському, Шосткинському районах. Під ударами ворога були населені пункти таких громад:▪️Юнаківська▪️Краснопільська▪️Хотінська▪️Миколаївська сільська▪️Білопільська▪️Глухівська▪️Зноб-Новгородська▪️Есманьська▪️Березівська▪️Свеська▪️Новослобідська▪️Великописарівська.Ворог застосовував міномети, артилерію, РСЗВ, FPV-дрони, БпЛА, керовані авіаційні бомби по території Сумщини.Пошкоджено та зруйновано об’єкти цивільної інфраструктури: ▪️у Зноб-Новгородській громаді пошкоджено приватний житловий будинок, господарчі споруди, об’єкт цивільної інфраструктури;▪️в Есманьській громаді зруйновано приватний житловий будинок, пошкоджено приватний житловий будинок, господарчі споруди;▪️у Миколаївській сільській громаді пошкоджено приміщення навчального закладу;▪️у Краснопільській громаді пошкоджено об’єкти цивільної інфраструктури;▪️у Хотінській громаді пошкоджено приватні житлові будинки, господарчі приміщення, знищено сільськогосподарську техніку;▪️у Великописарівській громаді зруйновано приватний житловий будинок, пошкоджено приватні житлові будинки, автомобіль;▪️у Білопільській громаді пошкоджено приватні житлові будинки;▪️у Юнаківській громаді пошкоджено приватний житловий будинок;▪️у Глухівській громаді пошкоджено легковий автомобіль та автомобіль швидкої допомоги;▪️у Свеській громаді пошкоджено легковий автомобіль.📢За добу повітряна тривога в області тривала 12 годин 14 хвилин.
✨ Світло Великодня — у серцях людей ✨Вітаємо всіх зі прийдешнім святом Великодня! 🕊🌿Нехай у кожному домі буде тепло, віра і надія, навіть у ці непрості часи.Осередок ГО ВПО України у місті Шостка наповнював серця людей світлом, турботою та вірою в добро.До свята ми підтримали внутрішньо переміщених осіб — людей, які були змушені залишити свої домівки та приїхали до нас із Донецької області, Херсона та С.-Буди.Ми роздали борошно, щоб у кожній родині була можливість спекти свій великодній хліб — як символ дому, тепла і життя. 🌾А для діток провели майстер-клас, подарували смаколики та радість, яка так потрібна у дитинстві, навіть під час війни. 🎨🍬Бо кожна щира емоція, кожна дитяча усмішка і кожне «дякую» — безцінні.Саме заради цього ми працюємо. 🙏🏻Ця добра справа стала можливою завдяки нашим партнерам:🤝 Українській Північній Будівельній Компанії🤝 Денису ЯкименкуОсобливі слова вдячності голові громадської організації ВПО України Максиму Ткаченку.Разом ми змогли подарувати людям не просто допомогу, а відчуття того, що вони не самі в цей час.💙💛 Разом тримаємося! Разом творимо добро!
📌«Білий янгол» продовжує евакуацію: з прикордоння Сумщини вивезли шістьох людей Поліцейські спецпідрозділу «Білий янгол» щодня рятують людей із небезпечних прикордонних громад, де зберігається загроза обстрілів. Цього разу правоохоронці провели ще два евакуаційні виїзди.🔶З Великописарівської громади поліцейські вивезли трьох жінок віком 62, 75, 87 років. Усі вони проживали у зоні підвищеної небезпеки та потребували допомоги для виїзду у більш безпечне місце.🔹Інший екіпаж спецпідрозділу здійснив евакуацію із Зноб-Новгородської громади. Правоохоронці допомогли залишити небезпечну територію 67-річному чоловікові, його 63-річній дружині, а також їхній 59-річній сусідці. Разом із жінкою евакуювали і її домашнього улюбленця – собаку на ім’я Чак.Поліцейські забезпечили безпечний виїзд громадян та доправили їх у більш безпечні населені пункти, де їм надано необхідну допомогу.Правоохоронці закликають мешканців прикордонних територій не зволікати з евакуацією та за можливості виїжджати у безпечніші місця.
🔻Безпекова ситуація в Сумській області станом на ранок 9 квітня❗Внаслідок російських обстрілів території області за добу є постраждала серед мирних жителів.⚫У Сумській громаді внаслідок удару ворожого дрону постраждала 33-річна жінка.Протягом доби, з ранку 8 квітня до ранку 9 квітня 2026 року, російські війська здійснили понад 100 обстрілів по 36 населених пунктах у 18 територіальних громадах області.Найбільше обстрілів зафіксовано у Сумському, Шосткинському районах. Під ударами ворога були населені пункти таких громад:▪️Сумська▪️Юнаківська▪️Краснопільська▪️Миропільська▪️Білопільська▪️Ворожбянська▪️Березівська▪️Глухівська▪️Есманьська▪️Шалигинська▪️Шосткинська▪️Зноб-Новгородська▪️Середино-Будська▪️Хутір-Михайлівська▪️Новослобідська▪️Путивльська▪️Великописарівська▪️Тростянецька.Ворог застосовував міномети, артилерію, FPV-дрони, БпЛА, керовані авіаційні бомби по території Сумщини.Пошкоджено та зруйновано об’єкти цивільної інфраструктури: ▪️в Есманській громаді зруйновано приватні житлові будинки та господарчі споруди;▪️у Шалигинській громаді зруйновано приватний житловий будинок, пошкоджено об’єкт цивільної інфраструктури;▪️у Зноб-Новгородській громаді зруйновано приватні житлові будинки, пошкоджено об’єкт цивільної інфраструктури;▪️у Глухівській громаді пошкоджено нежитлову будівлю, об’єкт цивільної інфраструктури;▪️у Шосткинській громаді пошкоджено приватні житлові будинки, об'єкт цивільної інфраструктури;▪️у Хутір-Михайлівській громаді пошкоджено об’єкт цивільної інфраструктури;▪️у Березівській громаді пошкоджено об’єкт цивільної інфраструктури;▪️у Тростянецькій громаді пошкоджено об’єкт цивільної інфраструктури;▪️у Білопільській громаді пошкоджено об’єкт цивільної інфраструктури;▪️у Ворожбянській громаді пошкоджено нежитлове приміщення;▪️у Великописарівській громаді зруйновано приміщення магазину, пошкоджено автомобіль;▪️у Сумській громаді пошкоджено багатоквартирний житловий будинок, приватні житлові будинки, легкові автомобілі.📢За добу повітряна тривога в області тривала 22 години 36 хвилин.
ДРОНИ ЗРУЙНУВАЛИ ЖИТЛО І ЗВИЧАЙНЕ ЖИТТЯ В НЕВЕЛИКОМУ СЕЛІ У СВЕСЬКІЙ ГРОМАДІСело у Свеській громаді знову опинилося під ударом. Унаслідок атаки пошкоджено житлові будинки та господарські споруди. Для місцевих це — чергові години страху, коли кожен звук у небі змушує завмирати, а ніч здається нескінченною.«Живемо ніби на пороховій бочці… не знаєш, коли знову прилетить», — говорить мешканка села.Попри втому й тривогу, люди тримаються. Бо тут, серед руйнувань, найбільше цінується просте — підтримка поруч і віра, що тиша колись повернеться.Команда Гуманітарна місія "Проліска" оперативно відреагувала на ситуацію. На місці проведено оцінку потреб, постраждалим домогосподарствам надано матеріали для екстреного ремонту, щоб люди могли хоча б частково відновити свої оселі після удару.Внаслідок обстрілу пошкоджено 11 приватних домогосподарств, понівечено вікна, дахи та прибудинкові території.Допомогу завдяки UNHCR Ukraine - Aгентство ООН у справах біженців в Україні отримали 17 домогосподарств. Психолог надав 3 людям психологічну підтримку та показав ефективні вправи для стабілізації емоційного стану. Разом з тим надано 2 консультації з соціальних питань. Найбільше людей цікавили питання про оформлення компенсації за пошкоджене майно.Допомога триває!Гуманітарна місія "Проліска" завжди там, де потрібна людям.
Консультація профільного лікаря без поїздки до обласної лікарні: у медзакладі на Шосткинщині запрацювала телемедична кімнатаВідтепер жителі Ямпільської громади та прилеглих населених пунктів Шосткинського району можуть отримувати консультації лікарів різних спеціальностей дистанційно — без поїздок до обласних медзакладів. На базі КНП «Ямпільська лікарня» запрацювала телемедична кімната.Про це повідомляють у Шосткинській РВА.Серед доступних спеціалістів — кардіолог, невролог, ендокринолог, гастроентеролог, гінеколог, дерматолог, ЛОР, офтальмолог, уролог, пульмонолог, травматолог, психолог/психіатр та інші.За потреби під час консультації можна пройти додаткові обстеження, – кабінет облаштований необхідним обладнанням (кардіограф, електронний стетоскоп, дерматоскоп, отоскоп).Прийом здійснюється за попереднім записом і лише за направленням сімейного лікаря. Кабінет працює з 8.00 до 16.00.Телефон для запису: (050) 784-40-52.Телемедичний кабінет знаходиться на другому поверсі поліклініки (кабінет №25) і вже приймає пацієнтів.Проєкт реалізовано громадською організацією «CASERS» за ініціативи Євгена Урсалова за підтримки Фонду Східна Європа в межах проєкту «Спроможні та сильні: Суми».Розвиток телемедицини — це ще один крок до доступної та якісної медицини для жителів прикордоння.