Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Середич.info
Додано 14 лип 2024

Середич.info

@seredych
Кількість підписників: 28 448
Фото: 3,040
Відео: 1,190
Посилання: 1,950
Опис:
📌ЗВʼЯЗАТИСЯ ЗІ МНОЮ👇🏼 @Seredychinfo_anonymous_bot
Джерело

Середич.info | Про ініціативу НБУ ввести податок на посилки українців вартістю до 150...

Логотип телеграм спільноти - Середич.info Середич.info @seredych
10 300 Охват/переглядів 2025-11-03 10:35 Повідомлення №5544
Про ініціативу НБУ ввести податок на посилки українців вартістю до 150 євроГоловне, що потрібно розуміти: ніякого реального сенсу в цю ініціативу НБУ не закладено. Історія про те, що оподаткування посилок зменшить некритичний імпорт українців та відтік валюти - повна маячня.Є умовний попит на 100 комп’ютерних мишей. Всі вони виробляються в Китаї. Чи ти купиш її сам на Ali, чи маркетплейс купить на заводі і продасть тобі на Rozetka - відтік валюти однаковий, і попит це не змінює.Впливає лише на вартість товару для споживача у вигляді націнки продавця-посередника. Все.Відтік валюти потрібно шукати в зовсім інших процесах, які НБУ чудово бачить, але - на відміну від ідеї додаткових податків для людей - не виносить на обговорення. Даремно.Наприклад: існує десяток навколоімпортних схем, коли за валютними контрактами гроші виводять з України, «закриваючи» на митниці неіснуючий (віртуальний) імпорт. Тобто товару фізично немає, але віртуально він ввезений, а гроші за нього вже - тю-тю. Контрабанда - навпаки.Сюди ж додайте всі аграрні схеми, коли через вивезення кешового зерна відбувається виведення та легалізація коштів, здобутих злочинним шляхом. Віддаєте зерновим схемникам 10 мільйонів доларів готівкою тут - отримуєте їх відмитими на офшор від європейського маслопереробного заводу. Детально я це вже описував. Може почати з цього?Окремо лунає теза, що оподаткування посилок допоможе вижити «білим» імпортерам, які неконкурентні з безподатковим імпортом громадян. Повна нісенітниця, розрахована на необізнаних громадян.Всі категорії товарів, які українці замовляють у посилках із Китаю, імпортує бізнес виключно через карґо-компанії «під ключ» без жодної сплати митних платежів - тобто контрабандою.Карговики забезпечують імпортерам тариф «на кілограм» доставки та розмитнення. Вони офіційно розмитнюють 10–20% ваги контейнера або підміняють код товару. Наприклад: ви везете біжутерію, а вони розмитнюють усе за документами як пластикові миски або плівку/сітку. Розрахунок із ними лише готівкою.Реальних податків з цього імпорту не надходить, проте всередині країни ці товари забивають ринки та маркетплейси, які, до речі, і є основними лобістами податків для громадян із посилок.Їм не треба, щоб ви купували напряму у виробника. Вони хочуть, щоб ви купували в них тут. А те, що вони самі везуть без розмитнення - вас не має хвилювати.Проблема безконтрольного потоку неоподаткованої контрабанди - ось що є головною причиною відтоку валюти та проблем білого бізнесу, а не «право» людей на власний метр кордону у 150 євро.Чи не хоче раптом НБУ порахувати втрати бюджету від діяльності сотень бусів на Львівській митниці, через які щодня йдуть каравани вантажів без сплати будь-яких податків? Коли ми зловили лише один такий бус, поляки підтвердили контрабанду товарів на 1 млн дол. за чотири рейси.І такі буси щодня їдуть караванами. Мільйони євро втрат бюджету - ледь не щогодини. Не вірите? Як приклад вкотре наводжу відео черги бусів із контрабандою на посту Шегині, які вишиковуються на «робочу» зміну Олега Будза. І таке - на кожну його зміну.Тож може варто почати з цього, а не з оподаткування посилок українців?