Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Ігумен Саватій (Собко)
Додано 14 лип 2024

Ігумен Саватій (Собко)

@savatiy_sobko
Кількість підписників: 6 961
Фото: 1,550
Відео: 26
Посилання: 828
Опис:
Запрошую вас завітати на мій сайт https://savatiy.com https://t.me/savatiy_sobko https://www.facebook.com/savvatiy
Джерело

Ігумен Саватій (Собко) | У вівторок після Фоминої неділі, Радониця, чи, як її називають у народ...

Логотип телеграм спільноти - Ігумен Саватій (Собко) Ігумен Саватій (Собко) @savatiy_sobko
2 060 Охват/переглядів 2026-04-20 18:54 Повідомлення №2378
У вівторок після Фоминої неділі, Радониця, чи, як її називають у народі, «гробки», «проводи», «діди». Радониця (або у більш давній формі - Радуниця) - це старовинна словʼянська назва поминання померлих після Великодня, згадки про яке знаходимо у наших літописах. Походить вона від слова «радість». Інші назви - народні, та повʼязані часто з тією чи іншою місцевою традицією.Всі ці назви вказують на одну подію - день особливого поминання померлих, що його ми відзначаємо на 9-й день після Великодня.Здавалося би, до чого радість до поминання померлих? Але ми пам’ятаємо, що в Бога немає мертвих. «Бог же не є Бог мертвих, а живих. Бо в Нього всі живі» (Лк. 20: 38). Коли ми молимося за наших спочилих, ми молимося за живих – живих у Бозі. І в день Радониці ми ділимося із ними особливою великодньою радістю – що Христос Воскрес, а отже, і померлих із Собою воскресить.Традиційно у цей день ми відвідуємо храми і місця поховання наших рідних. Щиро там помоліться, згадуйте, діліться великодньою радістю, але не робіть на кладовищах нічого непотрібного і зайвого, місце поховання – не місце для застілля. Натомість принесіть до своїх спочилих щиру молитву, теплі спогади, вдячність і християнську любов.Нехай живе вічна пам’ять про тих, хто відійшов із земного життя, а Господь за молитвами нехай дарує спочилим Царство Небесне та вічний спокій.