Джерело
Сата зухвало про музло | В мене теж багато віршів і текстів російською. Моя рідна мова російськ...
375 Охват/переглядів
2024-10-10 16:40
Повідомлення №2063
В мене теж багато віршів і текстів російською. Моя рідна мова російська і я більшу частину свого життя спілкувалася російською.Я розумію як важко перейти саме у творчості на мову якою ти спочатку/ не думаєш/ не володієш достатньо щоб видавати на тому ж рівні. Я досі не викладаю свої вірші українською, бо мені не подобається як виходить. Але з часом вийде. І якщо я нічого не буду робити /не буду практикувати — нічого не вийде 💯.Мова є невідʼємною частиною культури країни. Коли країна і її культура під загрозою знищення — ти як творець робиш свідомий вибір, що обираєш підтримувати і що обираєш розвивати.Тому я не можу сказати собі: ну от вірш прийшов мені російською, тому буду випускати російською бо така я вже є, мені так зручно. Зараз, у часи повномасштабної війни за ідентичність, творчість — це стейтмент.Неможна просто творити. Твір — це внесок.І у що саме ти його робиш — вирішувати тобі. Але якщо ти робиш його у культуру мовою країни яка прийшла до тебе війною, не треба дивуватися, що тобі як мінімум скажуть «якого хуя».