Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - порстÿр
Додано 14 лип 2024

порстÿр

@sashaelskardisco
Кількість підписників: 124
Фото: 1,960
Відео: 15
Посилання: 155
Опис:
нині
Джерело

порстÿр | Я зустрічав згадки, шо відомий берберський мандрівник 14 століття ібн ...

Логотип телеграм спільноти - саша всесвіт порстÿр @sashaelskardisco
29 Охват/переглядів 2024-07-29 08:59 Повідомлення №1683
Я зустрічав згадки, шо відомий берберський мандрівник 14 століття ібн Баттута бував і в Криму і в причорноморських степах. Рішив коротко глянути, шо він пише, переказую своїми словами. Це 1330-ті роки.Відправлявся в Крим з Синопа на кораблі. Через шторми спочатку більше двох місяців чекав відправлення, потім на грецькому кораблі приплив до Керчі, але там не дозволили причалити. Він попросив висадити його хоч десь.Далі каже, шо в степах дуже гарна трава, але нема дерев, і топлять кізяками. Того навіть найшанованіші люди в степу можуть збирати кізяки і носити в полах.В степу найняв з попутчиками в кипчаків (половців) вози, шоб дойти до Каффи. Ці кипчаки були християни.В Каффі живуть християни, більшість – генуезці. Але він з компаньйонами найшов там мечеть і там зупинився.Там він перший раз в житті почув церковні дзвони і дуже з них дивував. А його компаньйони кажуть: раз дзвонять – треба і нам піти на мінарет читати Коран. Вони так і зробили, але несподівано до них вийшов чоловік в обладунках і з зброєю. Представився кадієм (суддею) тої мечеті."Коли я почув вашу молитву, я злякався за вашу безпеку і прийшов глянути". Але ніхто їм за це нічого не зробив.Очевидно це єдина мечеть була, бо каже, шо все місто населене невірними.А коли побачив гавань – то там було дуже багато човнів і кораблів. Ібн Баттута пише, шо це одна з найважливіших гаваней в світі.