Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - САМАР - новини міста та району
Додано 14 лип 2024

САМАР - новини міста та району

@samar0569
Кількість підписників: 1 448
Фото: 23,700
Відео: 2,320
Посилання: 2,820
Опис:
Новини, події, інформація

👥 Кількість підписників

1 448
Середній/День:: 0
Середній/Тиждень:: +9
Середній/Місяць:: +4

👁️ Середній перегляд на повідомлення

378
Середній/День:: 326
Середній/Тиждень:: 377
ERR: 26.1%

📊 Кількість повідомлень на день

3.3
Останній день: 13
Середнє за тиждень: 4.4
Середнє за день: 3.3

Історія змін лого

Історія змін назви

САМАР - новини міста та району 2024-10-02
Сайт Новомосковська - новини міста та району 2024-07-14

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

❗️На Олександрівському напрямку (Дніпропетровщина) активізувалися бої — ворог намагається змінити тактичне положення.Східніше Вишневого ЗСУ тримають під вогневим контролем ділянку, яку раніше противник використовував для проникнення мотогруп.«Південніше Вербового наші бійці зайшли і закріпилися ближче до межі із Запорізькою областю. Це рух на розширення контролю, але зона поки нестабільна. Противник одразу почав працювати скидами, намагаючись не дати закріпитися… Ситуація там жива», — повідомив військовослужбовець і блогер Muchnoy.За його словами, напрямок нині під вогневим контролем, що ускладнює просочування ворожих малих груп.У Січневому зачистка триває: у західній частині противник ще тримається, але його поступово вибивають. Повного контролю над населеним пунктом поки немає.На Покровському напрямку ЗСУ стримують ворога на стику з Дніпропетровською областю. Спроби закріпитися південніше Молодецького оперативно припиняються. В Удачному противник намагається створити опорну зону на території ШУ «Покровське» для можливого руху в бік Сергіївки та проводить розвідку.Аналітик Василь Пехньо оцінює ситуацію як динамічну: противнику ускладнюють логістику та дії малих штурмових груп, однак у низці населених пунктів тривають бої без сталого контролю.
Дніпропетровщина 20 квітня 18:30Троє людей загинули, восьмеро дістали поранень. Майже 70 разів ворог атакував три райони області артилерією, безпілотниками та авіабомбою.▪️На Нікопольщині росіяни били по Нікополю, Марганецькій, Покровській, Мирівській і Червоногригорівській громадах. Пошкоджені підприємство, стадіон, заправка, багатоквартирні будинки й автівки. Загинули двоє жінок. Ще семеро людей поранені. Двоє чоловіків 33 і 52 років госпіталізовані у стані середньої тяжкості.У лікарні помер 74-річний чоловік, поранений під час ворожої атаки на район вчора ввечері. ▪️На Синельниківщині під ударом були Покровська, Васильківська, Межівська і Миколаївська громади. Один будинок культури зруйнований, інший – понівечений. Пошкоджені інфраструктура, приватні оселі та автомобілі. ▪️На Криворіжжі ворог атакував Кривий Ріг, Грушівську і Зеленодольську громади. Пошкоджені сонячні панелі, інфраструктура, приватні будинки та вантажівки. Постраждав 10-річний хлопчик. Він в лікарні у стані середньої тяжкості.
Щойно була доповідь міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка по розслідуванню всіх обставин нападу в Києві на людей та бездіяльності тих двох патрульних, які були на місці злочину, але не зупинили вбивцю, самі втекли. Вже є кримінальне провадження щодо цього факту, і буде повна перевірка роботи патрульних – вони повинні були діяти в тих обставинах. ДБР займається цією справою. Розслідування щодо нападу й перевірку всіх фактів щодо вбивці, його стану, отримання ним зброї ведуть разом Служба безпеки України та Національна поліція України. Міністр зробить кадрові висновки по всій вертикалі. Треба переглянути й протоколи реагування на такі ситуації, а також добору та навчання патрульних. Зараз у лікарнях перебувають вісім людей, які були поранені. Одна людина – у вкрай важкому стані. Надається вся необхідна допомога.Ми проходимо через війну і щодня, на жаль, людські втрати від російських ударів, на позиціях. Особливо болісно – втрачати людей ось так, у звичайному місті, просто на вулиці. Вічна памʼять усім загиблим.
Самар попрощається із захисником України Вадимом Каракаєм.18 квітня жителі громади зберуться, щоб віддати останню шану нашому земляку — Вадиму Вікторовичу Каракаю.Вадим народився 31 грудня 1987 року. З початком повномасштабного вторгнення добровільно став до лав Збройних Сил України. Пройшов шлях від солдата-стрільця до штаб-сержанта. Брав участь у звільненні Київщини, Харківщини та у запеклих боях на Донеччині.Під час служби виконував завдання у групі цивільно-військового співробітництва штабу батальйону. Зарекомендував себе відповідальним, сумлінним військовослужбовцем і надійним побратимом. Колеги та друзі пам’ятають Вадима як висококваліфікованого, принципового фахівця та людину, яка завжди була готова прийти на допомогу. Після виявлення тяжкої хвороби проходив лікування за кордоном. 2 квітня 2026 року серце Захисника зупинилося.Церемонія прощання відбудеться 18 квітня 2026 року об 11:00 біля Скверу Героїв (вул. Українська, 4).Самарівська громада висловлює щирі співчуття рідним, близьким, друзям та побратимам Вадима. Світла пам’ять і вічна шана Захиснику України. 🕯️🇺🇦Самар | Офіційний | Підписатись 🇺🇦
У Самарі розширили програму пільгової стоматології: хто і як може скористатисяЗ 1 квітня у місті Самар запрацювала розширена програма соціальної підтримки у сфері стоматології. Відповідне рішення ухвалили на засіданні виконавчого комітету.За кошти міського бюджету передбачено фінансування стоматологічної допомоги для пільгових категорій мешканців.Що саме доступно в межах міської програми:• безкоштовне зубопротезування — один раз на два роки (з обмеженнями щодо дороговартісних матеріалів);• компенсація частини вартості стоматологічних послуг (терапевтичних, хірургічних, ургентних) — пацієнт сплачує 20%, решту покриває бюджет;• відшкодування ортодонтичного лікування для дітей пільгових категорій (за винятком дорогих матеріалів).Хто може скористатися:• ветерани війни;• родини загиблих і зниклих безвісти Захисників і Захисниць;• особи з інвалідністю;• постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи;• пенсіонери;• ветерани праці;• почесні донори;• діти-сироти, діти з інвалідністю та з багатодітних сімей.Розмір компенсації залежить від категорії та може становити від одного до трьох прожиткових мінімумів. Якщо вартість лікування перевищує цей ліміт — різницю оплачує пацієнт.Окремо для військових діє державна програма НСЗУ, яка також реалізується на базі міської стоматологічної поліклініки. Вона охоплює два напрями: зубопротезування та планову стоматологічну допомогу. Послуги з цієї програми доступні для всіх військовослужбовців незалежно від місця прописки❗️Як отримати послугу:Потрібно звернутися до реєстратури міської стоматологічної поліклініки за адресою вул. Велика Ковалівка, 26 та надати документи, що підтверджують:• місце проживання у громаді;• право на пільгу;• рівень доходу (для деяких категорій громадян).❗️Важливо:Міська програма не покриває імплантацію, ортодонтію для дорослих, косметичні процедури (відбілювання тощо), вініри та інші дороговартісні послуги.Місто продовжує розширювати доступ до медичної допомоги для тих, хто цього потребує найбільше.Самар | Офіційний | Підписатись 🇺🇦
Допомога військовим і безпека громади: головні рішення сесії Самарівської міської ради10 квітня 2026 року відбулася позачергова LVІ сесія Самарівської міської ради VIII скликання. Серед головних рішень - одноголосне підтримання питання про виділення субвенції у розмірі 3,5 млн грн силам оборони. У залі були присутні представники військових формувань, які подякували громаді за увагу, підтримку та допомогу. Виділені кошти спрямовуються на посилення обороноздатності та забезпечення потреб військових підрозділів.Крім того, депутати підтримали внесення змін до програм цивільного захисту населення, розвитку фонду захисних споруд, протидії злочинності та забезпечення громадського порядку. Ухвалені рішення спрямовані на підвищення рівня безпеки громади та готовності до можливих надзвичайних ситуацій.Розглянуті питання внесення змін до бюджету Самарівської міської територіальної громади на 2026 рік, надання матеріальної допомоги мешканцям на лікування та оновлення низки міських програм. Також депутати затвердили Муніципальний енергетичний план до 2030 року – рамковий стратегічний документ, який визначає напрямки роботи громади у сфері енергоефективності, а також перелік потенційних проєктів, які можуть реалізовуватися поетапно, залежно від фінансових можливостей та наявності зовнішнього фінансування. Документ був розроблений у співпраці з ГО «Екоклуб», за підтримки чеської гуманітарної організації «Людина в біді».Окремі рішення стосувалися прийняття у комунальну власність громади майна, передачі техніки та обладнання для потреб міських служб, управління комунальним майном, оренди приміщень, приватизації та земельних питань.«Дякую депутатам за злагоджену та конструктивну роботу. Підтримані рішення - це конкретні кроки для допомоги силам оборони, посилення безпеки громади та вирішення важливих для міста питань. Працюємо далі, щоб оперативно реагувати на потреби громади і військових», - зазначив міський голова Сергій Рєзнік. Самар | Офіційний | Підписатись 🇺🇦
Фахівці Держпродспоживслужби проводять імунізацію диких тварин: як це відбуватиметься і що важливо знатиСамарівське районне управління Держпродспоживслужби повідомляє про проведення у квітні–травні кампанії з пероральної імунізації диких тварин проти сказу.У лісових та мисливських угіддях розкладатимуть спеціальні принади — невеликі брикети з запахом м’ясокісткового борошна, всередині яких міститься капсула з вакциною. Розповсюдження відбуватиметься поза межами населених пунктів.Вакцина безпечна: не викликає захворювання, не поширюється в довкіллі та формує імунітет у диких тварин після поїдання принад.❗️Просимо мешканців Самара бути уважними:• не торкайтеся принад і не переносьте їх;• під час прогулянок у лісі тримайте собак на повідку;• у разі потрапляння вмісту капсули на шкіру чи слизові — промийте водою з милом і зверніться до лікаря.Пероральна імунізація — один із найефективніших способів боротьби зі сказом у дикій природі, що напряму впливає і на безпеку людей.📞 За додатковою інформацією звертайтеся до Самарівської районної державної лікарні ветеринарної медицини: (05693) 8-01-46, (05693) 8-01-48.Самар | Офіційний | Підписатись 🇺🇦
Ще один садочок у місті наповнився дитячими голосами – відкрився «Барвінок».Невеликий, але продуманий у всьому, що важливо для дітей і батьків: безпека, організація простору, умови для навчання і відпочинку.Тут працюватимуть чотири групи, діти вже набрані і з понеділка садочок переходить на повний день. Для багатьох родин це можливість знову планувати свій день, роботу і побут.Відкриття таких закладів – це завжди спільна робота міста, педагогів, служб, підрядників. І в нинішніх умовах головний акцент – безпека.У «Барвінку» облаштоване укриття на 57 дітей. Воно підготовлене для реального перебування: з меблями, місцями для відпочинку й усім необхідним.Організація роботи закладу відповідає нинішнім умовам. Діти перебуватимуть у садочку цілий день, із харчуванням. Замість денного сну – година відпочинку.Садочок приймає дітей віком від 4 років. Це період, коли особливо важливі спілкування, розвиток і підготовка до школи. І водночас – довіра батьків, яку ми маємо виправдати.У воєнний час відкривати садочки непросто. Але це про нормальне життя, яке має повертатися попри все.Це вже третій садочок у місті Самар. Попереду – «Дюймовочка» і «Калинка». Працюємо далі.
З насіння - у красу міста: У Самарі запрацювала відновлена теплицяКП «Рідне місто» завершило відновлення нової сучасної теплиці. Тут вже зараз підростають тисячі квітів, що незабаром прикрасять вулиці та сквери міста Самар. Нова конструкція зведена за останніми стандартами: покрівля з енергоефективного полікарбонату та сучасна система опалення дозволяють фахівцям працювати тут навіть у морози. Обігрів приміщення повністю автономний: котельня працює на дровах, які отримують під час планового омолодження та видалення аварійних дерев у місті.«Ми встигли підготувати теплицю до початку висаджування квітів. У нас вже є велика кількість рослин, які цього року прикрасять клумби міста. Будівництво нової теплиці дозволило збільшити їхню кількість та водночас заощадити бюджетні кошти», - зазначає керівник КП «Рідне місто», Олександр Носик. Завдяки власній теплиці місто значно скорочує витрати на придбання саджанців у інших постачальників. Працівницям дільниці зеленого господарства цього сезону вдалося виростити на 10 тисяч саджанців більше, ніж торік.«Серед них — петунія, цинерарія, чорнобривці, агератум та газанія. Скоро ці квіти прикрасять клумби нашого міста», – додає Діденко Лариса, майстер зеленого господарства КП «Рідне місто». Висадку рослин планують розпочати наприкінці квітня — на початку травня, залежно від сприятливих погодних умов. Завдяки подібним проєктам, місто Самар оживає, а квітучі клумби стають його візитівкою.
🚮375 тонн сміття за два місяці: у Самарі комунальники ліквідовують стихійні звалищаЩодня працівники КП «Рідне місто» розпочинають робочий день із наведення ладу на території громади. Одним із основних напрямів їхньої роботи є прибирання майданчиків навколо контейнерів для збору побутових відходів.Водночас біля контейнерів нерідко утворюються стихійні звалища. Окрім звичайного побутового сміття, тут залишають негабаритні відходи та залишки після садівництва.Обсяги таких накопичень іноді сягають велетенських масштабів — справжніх «териконів» сміття, які комунальникам доводиться прибирати вручну та додатково вивозити. Найбільш проблемними залишаються ділянки на вулицях Гавриїла Зелінського та Олексія Цокура.З початку року (січень–лютий) працівники вивезли майже 2500 м³ відходів, що становить близько 375 тонн сміття. У КП «Рідне місто» наголошують: значна частина цих відходів потрапляє на майданчики через несанкціоноване складування мешканцями поза контейнерами.Утилізація такого сміття потребує додаткових витрат, які покриваються з бюджету громади. Таким чином, намагаючись зекономити на вивезенні відходів, окремі мешканці створюють додаткове фінансове навантаження для всього міста.Згідно з правилами благоустрою міста, мешканці повинні самі організовувати вивезення свого негабаритного сміття. Якщо інспекція помічає людину, яка викидає негабаритне сміття поза контейнерами, складається протокол за статтею 152 КУпАП. Штраф для громадян — від 340 до 1360 грн, а для ФОП або юридичних осіб — від 850 до 1700 грн.Комунальники закликають жителів громади дотримуватися правил благоустрою, не залишати сміття поза контейнерами та відповідально ставитися до утилізації відходів.Самар | Офіційний | Підписатись 🇺🇦