Джерело
Дивідендний інвестор 🇺🇦 | Для себе вирішив змінити підхід при купівлі акцій:✅ Щомісяця частина к...
2 020 Охват/переглядів
2025-11-07 11:58
Повідомлення №544
Для себе вирішив змінити підхід при купівлі акцій:✅ Щомісяця частина коштів йде на купівлю ETF (VOO обов'язково незалежно від ситуації на ринку, інші ETF буду дивитись по ситуації). Ринок акцій завжди росте у довгостроковому періоді, але це можна з впевненістю сказати про S&P 500, з окремими акціями може бути все інакше. Тому з ETF я завжди буду на ринку та формуватиму по DCA частину портфелю, яку після досягнення певної цілі зможу продавати. Тут спокійно можна використовувати підхід Just Keep Buying. ✅ Щомісяця частина коштів йде на купівлю якісних компаній на просадці (ті, що мають менший P/E, ніж середній за 5 років, наприклад V, MA, SPGI, впали після звіту, але фундаментально якість не змінилася, наприклад WM, RSG, ті, що можна зараз додавати, навіть не дивлячись на хаї, бо компанія має великий потенціал - GOOG). Всі ці компанії - це Compounding Dividend Growth Machines, які повинні і підвищувати вартість портфелю, і забезпечувати постійний грошовий потік дивідендів. Крім того, я хочу зробити так, щоб після досягнення цілі по вартості портфелю - з кожним роком мені б довелося продавати все меншу частину ETF за рахунок підвищення дивідендного доходу. Тобто, правило 4% плавно б перетікало у дивідендний дохід. ✅ Щомісяця частина коштів йде на на резерв на випадок падіння цін на якісну компанію, наприклад впала після звіту, але фундаментально якість не змінилася, а також на випадок кризи на ринку. Дивлячись зараз на ринок, який сильно росте, можна подумати, що кошти у резерві це неефективне використання капіталу. Але дивлячись на квітневе падіння, коронадамп, ведмежий ринок у 2022 році, можу сказати, що якби у ті моменти були в мене резерви, мій портфель був би значно більше. І я знаю, що ті, хто чекає кризи вже втратили більше грошей, ніж втратили б при самій кризі, тому 2/3 грошей вкладаються у ринок, 1/3 на резерв.Такий підхід дозволив би одночасно бути на ринку, купляти по DCA ETF та якісні компанії, а також мати можливість купити на знижках.➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖#Стратегія