Джерело
Саакян 🇺🇦 | Ранок міг би бути добрим. Але поки одні комунальники герої, які щодня ...
5 480 Охват/переглядів
2026-02-14 09:24
Повідомлення №1541
Ранок міг би бути добрим. Але поки одні комунальники герої, які щодня рятують міста після обстрілів, інші - демонструють, як виглядає управлінський абсурд у чистому вигляді.З 9 січня в будинку, де я живу відсутнє опалення. Спочатку це було прямим наслідком російського обстрілу. Але вже за кілька днів проблема стала рукотворною: воду з системи не злили, і в морози порвало труби. Хоча казали, що злили.Далі ситуація розвивалася за максимально поганим сценарієм.У мінус 15 управляюча компанія вирішила запустити систему. У під’їздах з третього по шостий це закінчилося водоспадами всередині, затопленими квартирами і навіть «гейзером» з третього поверху назовні. Особливість будинку, сталінка, — труби замуровані в зовнішні стіни — зробила наслідки ще гіршими.Наші перший і другий під’їзди тоді не запускали — було очевидно, що стояки замерзли. У квартирі з 9 числа температура трималася на рівні близько +7 за наявності електрики 3-5 годин на добу. І коливалася між -2 і +2, коли її не було. У найсильніші морози ми ще й три доби сиділи без світла, і нікому до того діла не було, хоча попереджали, що будинок просто промерзне.Після цього порвало вже й батареї в квартирах — по моєму стояку їх довелося зрізати на всіх поверхах.Здавалося б, у такій ситуації рішення очевидне:визнати масштаб проблеми, не імітувати запуск системи, дати людям прогноз і можливість організувати обігрів альтернативно, подати в список будинків без опалення, але ніт."Ми ремонтуємо, і в список "без опалення" не подамо" і продовжували говорити, що «опалення буде запущено», переносячи дедлайні технічно неможливого ремонту.Сьогодні зранку воду таки «запустили».Буквально пустил воду в хату — у квартири.Там, де було очевидно, що цього робити категорично не можна, - зі стелі просто почала литися вода.Тож цей текст я пишу, змінюючи тазики посеред кімнати. Матюкаючи і ЖЕК з управляючою кампанією, які бояться визнати свої помилки і чим далі роблять ще гірше, і КМДА, яка чудово знає про ситуацію у нас в будинку. Але абсурд і технічна безграмотність правлять бал. На останок, сантехнік ЖЕКу казав, що пускати воду не можна, але "з гори тиснуть", і ймовірно це не останній пуск, тож порадив закупити тазики побільше, бо попереду нові морози, а потім буде відлига і новий пуск опалення, бо тиснитумуть, що "треба знову спробувати".