Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Руда стерлядь про книжки
Додано 06 гру 2025

Руда стерлядь про книжки

@rudabook
Кількість підписників: 144
Фото: 1,880
Відео: 7
Посилання: 1,290
Опис:
Привіт, цей канал про книжки, трохи про цікаві факти в всесвіті літератури, гастрономії та природи Автор: @Iryna_Totska
Джерело

Руда стерлядь про книжки | Юрій Николишин «Очеретяні серафими»Прочитала.Книжка засновника видавни...

Логотип телеграм спільноти - Руда стерлядь про книжки Руда стерлядь про книжки @rudabook
55 Охват/переглядів 2026-02-06 21:50 Повідомлення №1682
🌟Юрій Николишин «Очеретяні серафими»Прочитала.Книжка засновника видавництва «Апріорі». Не знаю, якими правдами чи неправдами вона до мене потрапила…просто в якийсь момент з’явилася на полиці й дочекалася свого часу.Це оповідки / нариси про життя-буття автора та його друзів. Спогади, життєві історії, роздуми, побут, трохи філософії. Читається легко, місцями є справді цікаві думки й спостереження. 💫Загалом це доволі непогано. Без вау-ефекту, але й без відрази.Якщо у вас, як і в мене, ця книжка просто стояла на полиці то можна читати.А от спеціально купувати…. Ну радше ні.Але є одне «але», яке мене реально бісило💫Майже в кожній оповідці трапляються ось такі фрагменти (цитую дослівно):…Воно завжди виступає на передній план світлини, трохи по-жіночомупривертаючи до себе увагу…» «…Степан - великий театрал, шанувальник мистецтва. І жінок - бо одне без одного неможливе. Адже для кого ж ми граємо у Життя, як не для них, найчарівніших та найбажаніших…» «…Жінці якось легше, їй достатньо народити дитину - й вони зі всесвітом квити…»«…Хоч розум можна набути, та без інтуїції він нікуди не годиться і породжує лише негативний ефект, коли є сам один. А осягнути інтуїцію йому допомагають дівчата. Бо без них якось і звичайним биком не хочеться бути - а не те що Волстріту…»«…Бо доля любить тих, кого люблять жінки…» «…—Нема різниці - тільки, щоб я мала з ким поговорити.Жінці їсти не дай… - пробурмотів він тихенько, щоб не наражатися на сплеск жінчиних емоцій…» «…Та зчинила в його домі справжню жіночу істерику: й верещала, й кувікала, й гарчала на весь квартал, ніби когось ріжусь…» «…І чим більше читав він книг - тим краще розкривалася йому жінка. І чим сильніше відкривав він для себе жінку - тим більше черпав із книг. Адже в книзі, як і в жінці, - не тільки джерело ідей та образів…» «…Жінку чоловік повинен хотіти й бути готовим імперативні накази природи виконувати будь-де та будь-коли.Нічого не зробиш!…» «…бо теж мав досвід екзаменування студенток, які по-жіночому уникали прямих відповідей на запитання і не признавалися, що вони знають…» «…Поки дурні вчаться, мудрі заміж виходять і народжують дітей…» «…Жіноча спина - це ворота, широкі чи вузькі, до всього іншого…» У якийсь момент цього стає забагато. Ну ладно, відразу стає забагато 💫Це вже не поодинокі образні вислови, а повторюваний спосіб мислення, жінка як символ, як функція, як тло для чоловічих роздумів і самоствердження.Не знаю, може, я трохи тойво а з сьогоденням де ми живимо, це може бути Але для мене це звучить доволі патріархально. Не агресивно, не злобно, а радше поблажливо й нав’язливо. І саме це найбільше псує загальне враження від книжки.Тож, книжка читається і має свої сильні моменти, але якби з неї прибрати значну частину цієї «філософії про жінок», вона точно нічого не втратила бРуда стерлядь про книжки