Джерело
рома гній | Завтра випуску не буде, тому я прокоментую те що відбулося в моїй рідн...
1 600 Охват/переглядів
2025-10-01 16:00
Повідомлення №1001
Завтра випуску не буде, тому я прокоментую те що відбулося в моїй рідній Одесі тут. В Одесі оголошено «червоний рівень» небезпеки через зливу: усі школи і садочки перейшли на дистанційне навчання.Внаслідок негоди загинула ціла родина, вони проживали на цокольному поверсі будинку, їх накрило хвилею. Також, загинули три жінки, яких по дорозі знесло течією. Згодом в одному з провулків міста виявили тіла: двох чоловіків, двох жінок та дівчинки. Найбільше постраждала саме Одеса, хоча повінь зачепила й Чорноморськ. Вночі рятувальники працювали над евакуацією людей із підтоплених районів. Місцями вода була вище грудей.За даними ДСНС, всього вдалося врятувати 362 людини та евакуювати 227 транспортних засобів.Зеленський назвав ситуацію в Одесі “жахливою” і доручив провести повну перевірку обставин трагедії та роботи відповідальних служб. Він висловив співчуття родинам загиблих і повідомив, що перевіряють інформацію про ще одну людину, доля якої невідома.За даними синоптиків, 30 вересня в Одесі випала півторамісячна норма опадів.Мама живе в Одесі і коли все тільки починалося вона каже «ну ти ж знаєш до чого у нас в Одесі призводить дощ. Я кажу: до гуманітарної катастрофи. І це ми ще не знали чим все скінчиться. Я все життя бачу як сильний снігопад або злива може зупинити місто. Ми авжеж не можемо повпливати на опади, але ми можемо повпливати на наслідки.Жертв у цій трагедії можна було б уникнути, якби місцева влада системно працювала над кількома речами: заборонила проживання на цокольних поверхах у районах із ризиком підтоплення (розумію все, але цього треба прагнути), чистила та модернізувала зливові системи, швидко попереджала людей через SMS чи пуш сповіщення про небезпеку й організовувала вчасну евакуацію з низин міста (хоча скажу чесно, одеситам часто похуй на будь що, тому тут 100% ефективности було б марно чекати). У містах Європи чи США з подібними ризиками (типу Венеції, Гамбурга або Нового Орлеану) влада встановлює спеціальні дренажні помпи, будує резервні канали відведення води, а під час прогнозованих злив швидко блокує в’їзд у небезпечні зони та змушує мешканців цоколів чи низинних районів тимчасово залишати помешкання — все це різко знижує кількість жертв навіть у випадках екстремальних опадів. А у нас це неактуальні задачі. Співчуваю рідним постраждалих.