Статистика telegram каналу - @rmtg_official

Рогатинська міська територіальна громада

Subscribers: 2496
Photos: 3870  Videos: 59  Links: 254 
ОФІЦІЙНИЙ телеграм-канал Рогатинської МТГ
2021-11-22

Кількість підписників

Історія змін лого

2024-04-30
2024-04-29
2024-04-20

Історія змін назви

Рогатинська міська територіальна громада
2024-04-30
Telegram: Contact @rmtg_official
2024-04-29
Рогатинська міська територіальна громада
2024-04-20

Історія зміни типу аккаунта

Публічна группа чи канал
2024-04-30
Акаунт Telegram
2024-04-29
Публічна группа чи канал
2024-04-20

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2022-05-25
Рогатинська МТГ завжди була і залишається аграрною громадою. Це зумовлено не лише значними площами чорнозему, а й наполегливою працею наших сільгоспвиробників, які щодня, боронячи український аграрний фронт, хоробро стоять на варті продовольчої безпеки громади, області та країни в цілому.
Загальна площа земельного фонду Рогатинської міської територіальної громади становить 63 476,4000 га, із них рілля - 33 553,6447 га.
Основу агропромислового комплексу громади складають 105 сільськогосподарських підприємств різних організаційно-правових форм господарювання, з них: 20 товариств з обмеженою відповідальністю та 85 фермерських господарств, які у своїй діяльності використовують сільськогосподарські угіддя громади та спеціалізуються в основному на вирощуванні зернових культур, а також вирощуванні й утриманні ВРХ та свиней. Найпотужнішими агроформуваннями громади є: СГ ТзОВ «Уїзд», ТОВ «Захід-Агро МХП», СФГ «Ігоря Валька», ФГ «Персей Агро», СФГ «Надія», СФГ «Лен-Пром», ФГ «Шиманський», ТОВ «Колос Опілля», ТОВ «Фруктово-Трейд», ТОВ «Бачів Агро», СГВК ім.М.Грушевського», ТОВ «Агрокомпанія «Прикарпаття», ТОВ «Свірж», ТзОВ «Ґудвеллі Україна», СФГ «Бурачок Віктор».
Попри війну і багато інших викликів, пов’язаних з агресією росії, місцевий агробізнес продовжує працювати, бо від землі нікуди не втечеш – земля тут. Тож від ранньої весни й до пізньої осені аграрії Рогатинщини невпинно трудяться, щоб забезпечити країну всім необхідним. Цьогоріч у громаді зібрали непоганий урожай пшениці, кукурудзи, соняшника, ріпаку та сої. Понад шість тисяч гектарів озимих зернових посіяно вже під новий врожай. А з 24 лютого місцеві господарства стали потужними донорами для ЗСУ, мешканців прифронтових зон, внутрішньо переміщених українців, які знайшли прихисток у Рогатинській громаді.
День працівників сільського господарства України щорічно відзначають у третю неділю листопада. У переддень свята хочеться сказати добре слово про людей, які, не покладаючи рук, працюють на землі, дбають, щоб українці мали хліб і до хліба. Треба мати сміливість бути українським аграрієм, сміливість не залишити рідну землю та професію, незважаючи ні на що.
👇https://rmtg.gov.ua/ua/novyny/44/4103
Державний Гімн України і тривожний сигнал повітряної тривоги…вони звучали одночасно, коли Рогатинська громада на колінах проводжала в останню дорогу загиблого захисника Ігоря Мартиняка зі села Заланова.

Війна знову прибула на Рогатинщину зі сльозами й страшним горем. Сини, мати, рідні та побратими, а з ними й уся громада, проводжали в останню дорогу батька, сина, чоловіка, близьку людину та друга, нашого захисника…

40-річний Ігор Мартиняк мобілізований до ЗСУ в перші дні повномасштабного вторгнення. Після навчань 26 квітня він вирушив на Запорізький напрямок. Служив молодшим сержантом 1 стрілецької роти 75 батальйону 102 окремої бригади Сил ТрО.
Тероборонівець із на псевдо «Тадей» загинув 6 листопада від рашистських куль після слів: «Слава Україні!». Це сталося під час бойових зіткнень з ворогом в районі населеного пункту Гуляйполе Запорізької області.

«Я почув тільки, як він вигукнув «Слава Україні!» і три постріли… Це були останні слова в його житті…», – згадує бойовий побратим на псевдо «Вінні».
Змінено час похорону полеглого Героя

Невимовний біль і сльози. У небесний стрій став ще один наш Герой з позивним «Тадей» - Ігор Мартиняк.

Чин похорону загиблого воїна буде відслужено завтра, 12 листопада.

Після спільної молитви та прощання, які розпочнуться о 12:00 годині на батьківському подвір'ї у селі Заланові, траурна процесія із тілом воїна відправиться на Львівщину.

Просимо прийти та провести в останню дорогу Героя , який віддав за Україну та кожного з нас найдорожче - своє життя.
🇺🇦🕯Зустріньмо достойно загиблого захисника Ігоря Мартиняка

Знову дороги Рогатинської громади встелені слізьми і квітами. Знову схиляються люди на коліна у страшному смутку - додому на щиті повертається наш захисник зі села Заланова - Ігор Мартиняк.

ℹ️ Молодший сержант 1 стрілецької роти 75 батальйону 102 бригади загинув 6 листопада від отриманих поранень несумісних з життям, внаслідок бойового зіткнення з противником в районі населеного пункту Гуляйполе Запорізької області.

Згорьована родина Захисника, а з нею й уся наша громада, прощатимуться з Героєм, який повертається додому востаннє, завтра, 11 листопада,.

◾️ Кортеж зі загиблим українським захисником приїде до Рогатинської громади о 12:00 годині.
На головній площі міста відбудеться поминальна панахида та церемонія прощання.

◾️Згодом траурна колона вирушить до с.Заланів, де мешкав Герой.

Рогатинською міською радою буде організовано автобус для всіх, хто хоче долучитися до церемонії прощання з Героєм.

Звертаємось до жителів Рогатинської громади з проханням - вийти на центральні вулиці міста і сіл, щоб створити живий коридор й гідно зустріти загиблого Захисника України.

Ніякі слова не зменшать біль утрати рідних. У скорботі низько схиляємо голови перед вічною і світлою пам'яттю Воїна. Висловлюємо найщиріші співчуття родині, друзям та побратимам військовослужбовця.
Вічна пам'ять, Український Герою!
❗️Важлива інформація
Для всіх, хто потребує фінансової підтримки: в області триває
реєстрація на грошову допомогу згідно визначених категорій від Івано-Франківської обласної організації Товариства Червоного Хреста України спільно з Швейцарським
Червоним Хрестом.
🖋Реєстрація буде відбуватись 13.11.2023
🏢- Рогатинська МТГ: м.Рогатин, вул. Галицька, 65 (адмінбудинок міської ради) (10:00-13:00) 📞 0(50)687-88-17
Цільова грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, що є:
1. Особами з інвалідністю І чи II групи;
2. Виховують дитину з інвалідністю;
3. Самостійно виховують дитину (мати/батько одинак) та не отримують допомоги на виховання/ аліменти від другого з батьків.
Багатоцільова грошова допомога надається особам, що є:
1. Особами, що мають інвалідність І або II групи, спричинену військовою агресією;
2. Внутрішньо переміщеними особами з інвалідністю І чи IІ групи;
3. Внутрішньо переміщеними особами, котрі виховують дитину з інвалідністю;
4. Внутрішньо переміщеними особами віком 65+ (одинокими)
З собою необхідно мати копії документів для підтвердження особи та визначеної категорії (документ, що підтверджує інвалідність, документальне підтвердження факту, що особа не отримує аліменти, документальне підтвердження факту, що
особа є самотньою тощо).
☎️У разі виникнення запитань, щодо грошової допомоги зв'яжіться з Івано-Франківською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України:
+ 380 (50) 687-88-17
+ 380 (68) 176-21-70
Без рідної людини назавжди залишились мати, дружина, сини Максимко і Тадейчик, сестри Любов і Наталія з родинами.
Рогатинська міська рада висловлює щире співчуття близьким і побратимам загиблого Захисника. Хай Господь дасть сили Вам пережити це невимовне горе.
Вічна пам'ять ГЕРОЮ!

Про чин похорону Воїна повідомимо невдовзі.
Воїн Роман Осташ повертається додому назавжди

Завтра для Рогатинської громади день великого смутку. Згорьована родина Захисника Роман Осташа з села Воскресинці, а з нею й уся Рогатинська громада, прощатимуться з Героєм, який повертається додому востаннє.

Головний сержант військової частини А7091загинув 30 жовтня під час виконання бойового завдання на схід від населеного пункту Невське Луганської області.

Кортеж зі загиблим українським захисником приїде до Рогатинської громади 2 листопада о 10:00 годині.
На головній площі міста відбудеться поминальна панахида та церемонія прощання.
Згодом траурна колона вирушить до с.Воскресинці, де зростав Герой.

Чин похорону розпочнеться у п'ятницю, 3 листопада, об 11:00 год.

Рогатинською міською радою буде організовано автобус для всіх, хто хоче долучитися до церемонії прощання з Героєм.
Звертаємось до жителів Рогатинської громади з проханням - вийти на центральні вулиці міста і сіл, щоб створити живий коридор й гідно зустріти загиблого Захисника України.

Ніякі слова не зменшать біль утрати рідних. У скорботі низько схиляємо голови перед вічною і світлою пам'яттю Воїна. Висловлюємо найщиріші співчуття родині, друзям та побратимам військовослужбовця.
Вічна пам'ять, Український Герою!
📻🖋🇺🇦 У енергетичному просторі рідної мови

На годиннику 11:00, 27 жовтня. Напоготові білий аркуш паперу і кілька ручок. Налаштовуємо техніку на ефір "Суспільне.Культура». Розпочинається!
Історія, яка неймовірно єднає - радіодиктант національної єдності-2023. Хтось пише його з 2000-их, а хтось вирішив спробувати тільки зараз. У містах, села чи в зоні бойових дій, десь далеко в світі…

✒️У День української писемності та мови, який цьогоріч вперше відзначаємо за новим календарем 27 жовтня, Рогатинська міська рада також традиційно долучилася до щорічного найбільш україномовного флешмобу.
Під милозвучне читання актора і театрального режисера Олексія Гнатковського стараємось каліграфічно виводити перші рядки «Доріг України». Зауважимо, що цей неймовірно глибокий текст написала Катерина Калитко, лауреатка Шевченківської премії, поетеса, перекладачка, авторка прозових творів.

ДОВІДКОВО:

ℹ️ Всеукраїнський радіодиктант був започаткований у 2000 році командою «Українського Радіо». Головна мета події — це далеко не перевірити грамотність чи каліграфію учасників, а об'єднати українців і знавців української мови в усьому світі.

📚Текст радіодиктанту національної єдності оприлюднять вже у понеділок, 30 жовтня, об 11:00 — на сайтах «Українського радіо» та «Суспільного Культура».

А своє творіння на перевірку можна надіслати поштою або на e-mail.
📨Паперові листи приймають на адресу: Київ, 01001, вул. Хрещатик, 26.
❗️Важливо! Гриф дати надсилання має бути не пізнішим ніж 29 жовтня.

💻Також ви можете сфотографувати чи відсканувати текст свого диктанту (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) і надіслати його на rd@suspilne.media.
Листи приймають до 11:00 год 30 жовтня.

#пишеморазом
#радіодиктант2023
🎭Напружений місяць творчих пошуків: узгодження сценарію, підбір реквізиту і репетиції, репетиції, репетиції...

Чималу підготовчу роботу провели вихованці Рогатинського ЦДЮТ, їхні наставники задля реалізації вже другого за ліком українсько-польського проєкту обміну молоддю. А він, до речі, цього разу мав не менш цікаву тематику "Людина+Лялька=Театр".

ℹ️ Зауважимо, що ініціатива фінансується Фондом розвитку системи освіти з коштів Міністерства освіти і науки Польщі.
А днями відбувся один із найочікуваніших її етапів. Діти нашої громади здійснили візит у місто-партнер Рогатина польський Беч.

Чим запам’ятався новий досвід міжнародної співпраці, учора учасниці проєкту спілкувалися з міським головою Сергієм Насаликом, адже Рогатинська міська рада неодноразово підтримує цікаві ідеї молоді , які сприяють її всесторонньому розвитку. Діти навіть продемонстрували виставу, у котрій вони та їхні польські однолітки з Беча спільно взяли участь.

📸📖Попонуємо переглянути щоденник молоді з подорожі на сайті.
🇺🇦Ранок. Донецький напрямок.

Військові перевантажують допомогу з білого буса, що приїхав з Рогатинщини.

«Та це ж з мого рідного села», - чуємо від захисника. А в кутиках мужнього, загартованого війною обличчя з’являється така приємна, щира посмішка.

Знаєте, що таке мотивація для військового? Це коли доставляєш необхідну техніку, яка збереже їхні життя. Або коли сидиш до ночі і ліпиш відрами вареники, пампушки на завтрашню відправку. Коли плетеш 320-ту маскувальну сітку, що захистить від ворожого дрона, чи заливаєш сотні окопних свічок … Мотивують наші конкретні дії, які дають відчуття хлопцям, котрі роками перебувають без ротацій, відпусток, вихідних, що про них піклуються… вони не самотні у тому воєнному пеклі. Такі речі дуже «перезаряджають», підіймають духовно, дають сили рухатися далі.

І днями ми вкотре побачили, якою сильною може бути любов нашої громади, коли вона гуртується разом.

Про мандрівку у запорізький та донецький напрямки читайте на нашому сайті.
8 тепловізорів для наших воїнів

На фронті щодня неймовірно гаряче. Тож головне завдання цивільного тилу – зберегти життя нашим захисникам, допомігши їм ефективніше та безпечніше виконувати бойові завдання.

Відповідно робимо акцент на закупівлі і передачі необхідної техніки, яка часто втрачається у бою, нищиться осколками ворожих боєприпасів…

Зокрема учора передали для потреб військових вісім тепловізорів загальною вартістю – 351 156 грн.

Це, фактично, «очі» наших захисників у темну пору. Адже прилад дає змогу вести безпечне спостереження за ворогом з закритої позиції або вчасно "побачити" його за поганої видимості.

Техніка, за якою звернулись наші воїни, придбана за кошти бюджету Рогатинської громади.

Як зауважують самі захисники під час передачі приладів, використовують таку модель «тепліків» не вперше. Вона "добре зарекомендували себе при виконанні бойових завдань, адже працює в умовах підвищеної вологості".

Дякуємо ЗСУ за ще один день і можливість підтримувати!🇺🇦

#Допомога_ЗСУ
Війна принесла нам дуже багато болю. Але попри всі біди українці на стороні Світла, а їхні руки - стараються творити добро. І це стосується усіх фронтів, де нині необхідна підтримка та щире слово.
Днями трохи сердечного тепла вдалось принести землякам у відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання с.Данильче, де опікуються людьми похилого віку та з інвалідністю.

Сюди прибули волонтери від релігійної громади Церкви ХВЄ, які передали жителям відділення 35 пакетів підтримки.

У кожному з них :
-макарон, крупи;
- м’ясні, рибні та овочеві консерви;
- чай, кава, цукор та ін.
А головне - людська увага.

Нести світло легко. І день доброти ми можемо творити для інших кожного дня.

Дякуємо благодійникам за постійну підтримку.
Пам’яті світлого воїна 🕯

З-за синьо-жовтого стяга виглянув знайомий погляд. «Богданьо»…
Так любляче називали свого сина й брата сім’я Кручаків з Долинян.

Та 14 січня 2023-го серця усієї родини розбила страшна звістка: «Старший солдат Богдан Богданович Кручак загинув під час артилерійського обстрілу».Нашому захиснику виповнилося лише 25-ть. Але у свої молоді роки він став одним із тих відважних ТИТАНІВ, чиє життя обірвалося під час оборони східного форпосту - в районі населеного пункту Спірне Бахмутського району Донецької області.

8 жовтня у рідному селі загиблого Воїна відкрили пам’ятний знак, яким вшанували подвиг Героя-земляка.
З церковці, до якої змалечку ходив Богдан Кручак, вирушає процесія з синьо-жовтими хоругвами. Нижче – пам’ятник Кобзарю, стела Небесній сотні і новий пам’ятний знак Захиснику. До нього прикуті погляди чоловіка і жінки у чорному. Бережно поправляють квіти, запалюють десятки свічок, що приносять односельчани…

Процесія з трьома священниками наближається ближче. Поряд зібралося багато людей - рідні, друзі, однокласники, військові, представники місцевого самоврядування, жителі села.
За мить батько й мати знімають прапор з гранітної дошки, відбувається чин освячення та віче-реквієм.

«Наш Світлий Воїн». Такий, напис викарбували на плиті. У цих кількох рядках – весь Богдан Кручак, мудрий, щирий, відповідальний, справжній у всьому. Воїн світла, який добре бачив душею. Маючи освітній ступінь магістра гірничої справи перед ним був відкритий великий шлях, але у найтемніші для України дні, він побачив, що держава потребує його молодечої звитяги. І був там, де мусив бути у визначений час.

Цей пам'ятний знак завжди нагадуватиме поколінням жителів Долинян та усієї нашої громади про безсмертний подвиг вірного сина України.

ℹ️Довідково:

Богдан народився в селі Долиняни Івано-Франківської області. Закінчив Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу за спеціальністю «Гірництво». Пройшов строкову військову службу. Мріяв про власний дім і родину.

Однак повномасштабна війна не дала здійснитися планам і мріям Богдана. У липні 2022 року він був мобілізований до лав ЗСУ. Служив у 10-й окремій гірсько-штурмовій бригаді на посаді старшого навідника гранатометного відділення.
Виконував бойові завдання у Луганській та Донецькій областях.
Ще один жовтень. Ми розпочали його з подій, що пошановують дуже важливих людей нашої України – Захисників і Захисниць🇺🇦. Людей, завдяки щоденному подвигу яким ми сьогодні маємо можливість жити, працювати, навчатися, розвиватися та розвивати нашу країну.

Зауважимо, що цьогоріч Покрова Пресвятої Богородиці та свято наших воїнів вперше пройшли за Новоюліанським календарем. А чим запам’ятається жителям громади весь другий місяць осені - вели мову під час чергового засідання оргкомітету з проведення заходів у Рогатинській міській територіальній громаді.

🟦Як обговорювалося у ході наради, у четвер, 5 жовтня, міська рада висловить повагу й вдячність педагогам краю, які у нелегкі дні війни продовжують формувати розумне і свідоме майбутнє України, тішити високими досягненнями своїх вихованців на конкурсах різних рівнів.

🟨Цього ж дня буде підбито підсумки й Днів сталої енергії в громаді, тож цікавий захід планується провести у Рогатинському ЦДЮТ.

🟦 Водночас було зазначено, що у понеділок, 9 жовтня, школа мистецтв ім.Бориса Кудрика відкриє свої двері для презентації оновленої кімнати-музею. Це місце важливе для Рогатина, адже зберігає особливу пам’ять про відомого музичного діяча XX ст. на Західній Україні - Бориса Кудрика.

🟨Доєднається Рогатинщина й до диктанту національної єдності, який за традицією відбудеться у День української писемності та мови 27 жовтня.

🟦 Пам’ять… Вона - нетлінна доки її бережуть покоління. На початку жовтня та наступного місяця на Рогатинщині відкриють два «осередки», якими громада закарбує подвиг наших земляків-Героїв:

▪️ Перший – у селі Долиняни. Пам’ятним знаком буде увіковічнено нашого захисника Богдана Кручака, уродженця села, який загинув під час артобстрілу 14 січня в районі селища Спірне Бахмутського району Донецької області. Церемонія відкриття розпочнеться цієї неділі, 8 жовтня, о 14:00 год.

▪️ Другий – у Заланові. Меморіальну дошку сотнику УСС, генерал-хорунжому УГА Осипу Микитці буде відкрито 1 листопада на Заланівській гімназії, яка названа на честь українського військового діяча.

Відзначить у жовтні громада і професійні свята, а також міжнародний день ООН, День визволення України від фашистських загарбників. А важливою подією місяця стане всесвітня молитва дітей на Вервиці «За єдність і мир». Її планують провести у навчальних закладах краю 18 жовтня.
Сьогодні, 1 жовтня, свято Покрови Пресвятої Богородиці, День захисників та захисниць України, День українського козацтва, а також своє професійне свято відзначають наші працівники освіти.

Ці дати зійшлись невипадково, адже наші воїни захищають майбутнє України, її дітей, а вчителі - формують майбутнє нації. Професія вчителя у воєнний час особливо важлива, бо ті, хто сьогодні за партами, будуть розвивати нашу країну після ПЕРЕМОГИ.

Дякую працівникам освіти за важку, наполегливу працю. Бажаю міцного здоров’я, родинного щастя, віри в свої сили та Божої опіки.
Зі святом, дорогі працівники освіти Рогатинської громади!

З повагою - міський голова Сергій Насалик.
❗️Кіберполіція застерігає❗️
Війна в Україні стала підґрунтям для поширення шахрайських схем, заснованих на вразливому емоційному стані та зловживанні вашою довірою.

Пам'ятайте, ваша безпека важлива! Поширте ці правила серед своїх друзів і рідних, щоб захистити їх від шахраїв.
🇺🇦 З нагоди Дня захисників і захисниць України відбудеться мистецький захід «Помолімось за наших Героїв».

📍 Дійство проходитиме на подвір’ї Церкви Різдва Пресвятої Богородиці у м. Рогатині 1 жовтня.

🕐 Початок о 13:00 год.
1 жовтня Україна вперше відзначатиме Покрову Пресвятої Богородиці та День захисників і захисниць України за Новоюліанським календарем. З цього приводу Рогатинська міська рада розробила перелік заходів, які проходитимуть у нашій громаді з нагоди цих важливих дат.

У плані можливі зміни. Про них жителів громади буде ознайомлено додатково на сторінці - Rbk Rogatin Rbk
Молодь працює над проєктами Дитячого громадського бюджету

Цьогоріч вони інші: націлені на створення сучасного молодіжного простору в укриттях, наповнені думками про розвиток і матеріальне забезпечення військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), «підсиленням сирени» у школі… Бо, так, наша молодь живе в інших реаліях, воєнного часу, тож дитячі ініціативи теж наскрізь пов’язані з цією темою.
Але якими вони будуть – покаже час, адже невдовзі громада побачить не тільки ідеї, а реальні проєкти, які молодіжне самоврядування краю мріє впровадити у громаді.
Сьогодні, власне, для цього й зібрався Дитячий парламент, щоб у ході робочої зустрічі обговорити свої напрацювання, отримати ще трохи теоретичної бази стосовно написання проєктів, поділилися думками, які їх цікавлять.

Головно під час засідання вели мову про:
роботу над проєктами;
ознайомленням зі стратегією розвитку Рогатинської МТГ.

💭Поспілкувалися юні парламентарі з міським головою Сергієм Насаликом і щодо умов у школах цього навчального сезону. Відтак Сергій Степанович націлив дітей: «У ваших руках – Дитячий громадський бюджет. Намагайтеся використати надані вам можливості у такий спосіб, щоб майбутні проєкти були корисними для широкої аудиторії, а не вузького кола однодумців. Очікуємо від вас креативних рішень».
🇺🇦 Щоденне завдання - допомогти військовим

У нас ще один пост вдячності! Цього разу - від небайдужих з Польщі.
Прибули до нас:
аптечки,
перев’язувальні матеріали
від Анджея Палубінського.

Невдовзі передамо їх нашим землякам-військовим на бойові позиції. Вдячні благодійнику за підтримку. Вкотре переконуємось, що кордони не проблема.
Як показує час - не втомились…не байдуже. Працюємо на перемогу.🇺🇦
Дякуємо захисникам за можливість.🇺🇦