Джерело
QA Navigator Leadership 🎓 | Наступне запитання стосується використання АІ в роботі. (детальніше ...
491 Охват/переглядів
2026-04-29 15:08
Повідомлення №1502
Наступне запитання стосується використання АІ в роботі. (детальніше питання див на скріні внизу) 1️⃣ АІ шкідливе для початківців. Вони не можуть просто ніяк валідувати його відповіді. В них нема ані знань, ані досвіду, ані розуміння чи прав він чи ні, чи галюцінує чи ні і так далі. 2️⃣ АІ для досвідчених людей по тим пунктам що ви спитали — немає сенсу, на мою думку, бо не поступається ніяк людині. Поясню: Генерація тестів — простіше писати тести, ніж перечитувати і ревьюїти роботу АІ, це скушно, нудно, і втомлює більше ніж створення. Можна спитати АІ яку техніку краще використовувати, можна попросити якраз поревьюїти ваші тести створені, спитати чи ви нічого не впустили, або генерувати прості тести які просто займають час — наприклад коли це гранічні значення і їх треба розписати. Просто це буде швидше. 3️⃣ АІ для регресії. Якщо існують нормальні процеси та імпакт аналіз — то вам це не треба 300 років. І знову таки — АІ в цьому не дуже досконалий. Принаймні досі. Але якщо процесів нема, а ви можете згодувати йому весь код, вимоги, та тести з данними для більш якісної відповіді — то чом би й ні. 4️⃣ Я не вірю в дослідницьке тестування автотестами, а в це з АІ подавно. Головна задача дослідницького тестування це не пошук багів навіть. А пошук ідей для покращення, та використання з метою пізнання функціональностей та якихось корнер кейсів. Якщо ви бачите в цьому користь — то використовуйте. Я б навряд чи таке робила, бо це в більшості UI, а його краще за все перевіряє людина. Особливо коли мова ще й про тестування зручності використання. 📊 Я не бачила поки що жодної метрики в себе чи в колег, які б показали суттєве пришвидшення тестування в цілому завдяки АІ. Якщо брати весь цикл трудовитрат — воно не дуже дешевше, і по якості — гірше. Якщо брати окремо - от він пише тест от аі - то це офігеть як круто і швидко)Я сужу по своїм продуктам. Проте, на простих продуктах, можливо будуть інші показники. В мене просто таких проектів не буває, тому сказати що тестування, наприклад, якогось сайту на Wordpress буде мати ті самі метрики — я не можу. Можливо, там це має сенс. ✅ Де я використовую АІ? — автоматизація мануальних кейсів. Це дійсно швидше ніж роблять автоматизатори руками, проте — рев'ю ніхто не відміняє, і автоматизатори від цього теж не в захваті. 🧪 Unit тести — якщо їх не писали до цього і стали робити з АІ — ну краще ніж нічого. Але сказати що від того, що покриття коду стане 80+% — якість коду стає краще - ну ви самі все розумієте ж ))