Джерело
QA Navigator Leadership 🎓 | Прийшов час відповіді на питання про ефективність. Дуже часта помилка ...
515 Охват/переглядів
2025-01-29 13:09
Повідомлення №862
Прийшов час відповіді на питання про ефективність. Дуже часта помилка не тільки лідів тестування а й менеджерів вищої ланки дорівнювати ефективність команди кількості багів на проді. Та й взагалі спиратись лише на перфоманс команди. Робили собі 20 тасок приблизно а тут зробили 10 - матінко! Перфоманс то як просів! Але це лише сухі цифри.Для їх аналізу треба оцінювати що були за таски, чи вся команда була, чи це та сама команда і інструменти що й раніше, чи змінились процеси, чи нема помилки в метриці і так далі. Тож, що очікують зазвичай в цьому запитанні? Т.я. помиляються усі, то дійсно краще уточнити у автора запитання - а що саме для вас "ефективність"? Для когось це просто подивитись P&L, або звіт про прибутки і збитки (Profit and Loss Statement) і все. А хтось і відповісти вам не зможе. І скажуть щось типу: " це ти мені скажи".Так от - в цьому випадку - ефективність команди - це досягнення командою поставлених на певний період перед нею цілей. І того, як саме команда їх досягала.Де ви, як лід, теж частина команди. В ці цілі входить усе. Комунікація з іншими командами, оцінка перфоманс рев'ю, метрики, процеси, прозорість, розвиток команди, і все, що тільки може спасти на думку. Для оцінки ефективності команди важливі 3 основні правила: - поставити цілі для початку - донести команді і кожному в ній - його цілі - оцінювати ефективність команди (без оцінки кожного члена команди окремо) Ну і ще мати показники - на момент старту цілей і після фінішу. Ось це - ефективність команди. І так, кількість багів на проді, чи покриття автотестів - може бути одним пунктом з критеріїв, але не обов'язковою.#питання #відповіді #майже_співбесіда