Статистика telegram каналу - @relhrob

Логотип телеграм спільноти - Релігієзнавчий хробак 2024-07-14

Релігієзнавчий хробак

Кількість підписників:
818
Фото:
1130 
Відео:
 
Посилання:
254 
Категорія:
Книги
Опис:
Канал Олега Кисельова про релігієзнавчі книги. Цей канал для поціновувачів релігієзнавства та книжкових хробаків. Я публікую описи нових книжок з релігієзнавства та суміжних дисциплін. Лише обкладинка та базова інформація.

Кількість підписників

Середній перегляд на повідомлення

Історія змін лого

Поки що змін не зафіксовано

Історія змін назви

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2024-07-14

Стіна канала Релігієзнавчий хробак - @relhrob

Пережити війну: релігійні виміри / збірник інтерв’ю; упор. і ред. У. Севастьянів. Київ: Видавництво Руслана Халікова, 2024. 120 с.
ISBN 978-617-8310-32-5
 
До книги ввійшли 10 розмов про воєнні реалії, у яких релігійні лідери діляться свідченнями про війну, описують досвід окупації й утрати, відновлення й адаптації громади до іншого життя. Це збірник інтерв’ю з представниками різних релігійних спільнот України: зі священниками УГКЦ Романом Гридковцем та Олександром Богомазом, православними священниками – отцем Дмитром Дзядевичем, отцем Андрієм Клюшевим та єпископом Борисом (Харком), головами громад юдаїзму Євгенією Ноженко та Володимиром Зеевом Ваксманом, представницею Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів в Україні Катериною Сердюк, членом релігійної організації «Свідки Єгови» Сергієм Афанасьєвим, послідовником Ґаудія-вайшнавської традиції (Харе Крішна) Артемом Полторацьким, які запрошують до роздумів про роль релігії у кризовий для суспільства час і важливість духовної стійкості та надії.
#R_W
Зображення до поточного посту у каналі "Релігієзнавчий хробак" - @relhrob
70
24-12-24 17:14
Анцибор Д. Під подушку чи під ялинку? Антропологічне дослідження свят. Київ: Лабораторія, 2023. 252 с.
ISBN 978-617-829-945-3
 
Кінець року неможливо уявити без прикрашання ялинок, шарудіння подарунків, запаху мандаринів, заспіву колядок, вертепної ходи, тематичного декору і відчуття дива. Ми віримо, що до нас завітає святий Миколай і залишить гостинець.
Згодом ми зберемося на Різдво — з кутею, дванадцятьма стравами й колядками: хтось на 25 грудня, а хтось на 7 січня. На Новий рік дехто чекатиме на Діда Мороза, хтось на Санту, а інші просто обміняються подарунками та привітаннями. Але для кожного це особливий період, коли підбиваємо підсумки року, намагаємося намітити цілі на наступні 365 днів.
Навколо круговерті зимових свят, окрім магічності, завжди присутні питання й історичної складової. Яких символів сповнене традиційне й сучасне українське Різдво? Чому ми чекаємо Миколая і який він має зв'язок із Сантою? Хто такий Дід Мороз і чи правда, що він — повністю продукт радянської культури?
Зображення до поточного посту у каналі "Релігієзнавчий хробак" - @relhrob
413
24-12-11 08:02
Форсайт М. Різдвяний ріг достатку. Історії, які ховаються за традиціями коляди. Харків: Фоліо, 2020. 112 с.
ISBN 978-966-03-9249-6
 
Марк Форсайт у книзі «Різдвяний ріг достатку» заглиблюється у витоки Різдва та значення, що стоять за традиціями та історіями, які ми сприймаємо як звичайні під час свят. Чи знаєте ви, чому ми приносимо мертве дерево в будинок і прикрашаємо його? Чому відлічуємо дні до Різдва з Адвентом? І чому ми відзначаємо цей день 25 грудня?
Багато людей припускає, що ці традиції є сучасними варіантами язичницьких, але цей міф насправді дотепно спростовується автором. Як каже Марк Форсайт на початку своєї книги: «Якби треба було пояснити, що таке Різдво, комусь, хто про нього ніколи не чув — скажімо, …інопланетянину — спочатку б це його, напевно, спантеличило, а потім він підірвав би всю нашу планету — щоб не ризикувати».
Зображення до поточного посту у каналі "Релігієзнавчий хробак" - @relhrob
389
24-12-10 08:01
Релігія у часи війни: моніторинг пошкоджених споруд та змін у діяльності громад. Звіт за проєктом «Релігія в огні» (24 лютого 2022 року - 24 серпня 2024 року). Київ: Видавництво Руслана Халікова, 2024. 34 с.
ISBN 978-617-8310-30-1
 
Проєкт «Релігія в огні: документування воєнних злочинів Росії проти релігійних громад України» був ініційований у березні 2022 року громадською організацією «Майстерня академічного релігієзнавства». Проєкт покликаний фіксувати та документувати факти пошкодження релігійних споруд внаслідок російської військової агресії, а також аналізувати зміни у релігійних громадах України після повномасштабного вторгнення. Зібрані матеріали можуть бути використані у наукових дослідженнях впливу війни на релігійне життя України, у підготовці звітів вітчизняними та міжнародними громадськими і правозахисними організаціями. Усі матеріали будуть передані в органи державної влади і правоохоронні органи для відновлення справедливості й притягнення до відповідальності держави-агресора. 
#R_W
Зображення до поточного посту у каналі "Релігієзнавчий хробак" - @relhrob
516
24-10-25 16:28

Привіт, друзі! Через те, що в мене обмежений доступ до цього каналу, я створив новий із тією ж назвою. Якщо вас і надалі цікавлять книги про релігію, видані в Україні, підписуйтесь за посиланням: https://t.me/Khroback

503
24-10-21 02:41
Жиленко І.В. Велика Церква і перші чорноризці Печерські. Джерела і матеріали. Київ: Пульсари, 2019. 566 с.
ISBN 978-617-615-094-7
Ця робота є частиною великого проєкту, в рамках якого планується видання пам’яток печерської агіографії, які походять зі списків XII-XVII століть. Більшість цих матеріалів або публікувалися давно і є бібліографічною рідкістю, відомою тільки фахівцям, або не друкувалися зовсім. Дослідження відкривають тексти «Сказання» про заснування Великої Церкви Печерської. Друга частина текстів: житія святих, відомих у літописних та інших джерелах під назвою збірки оповідей про Перших чорноризців Печерських. Ще до роботи залучено житія святих, переважно сформовані на основі більш ранніх текстів у XV-XVII століттях, а також інформація про знайдення мощей і чудеса прп. Юліанії Ольшанської, записані у XVII столітті. Кожен розділ складає від двох до п’яти редакцій текстів.
Зображення до поточного посту у каналі "Релігієзнавчий хробак" - @relhrob
669
24-09-19 07:03
Пайпер Дж. Зерно, що приносить рясний плід. Місія та смерть Адонірама Джадсона / Пер. О. Єфетов. Київ: Нард, 2024. 40 с.
ISBN 978-966-8795-74-9
Слова Ісуса Христа про зерно, що, впавши в землю, має вмерти, аби принести багатий урожай, є не метафорою, а Божою стратегією християнського служіння та поширення Євангелія серед усіх народів. Самовідданість і страждання місіонерів – головна запорука належного виконання Великого доручення. Життя, служіння та смерть Адонірама Джадсона яскраво ілюструють мету такої жертовності.
Зображення до поточного посту у каналі "Релігієзнавчий хробак" - @relhrob
304
24-09-12 07:02
Просто пам'ятайте про гарні українські видання з міфології Індії
Міфи давньої Індії. Веселка, 1992 💙
Зображення до поточного посту у каналі "Релігієзнавчий хробак" - @relhrob
Зображення до поточного посту у каналі "Релігієзнавчий хробак" - @relhrob
Зображення до поточного посту у каналі "Релігієзнавчий хробак" - @relhrob
282
24-09-11 17:47

Пан Василь Вернигора займається незалежними дослідженнями медитації і її практикою. Кілька років тому отримали від нього нейрогарнітуру для спостережень активності мозку у процесі медитації. Цього року він підготував доволі грунтовну книгу, у якій докладно розповідає про різні традиції медитації і певні наукові акценти досліджень/самоспостереження.
Книгу "Медитація в раджа-йозі, буддизмі та з точки зору нейрофізіології: Практичний посібник". В електронній версії вона викладена на патреоні.

291
24-09-10 16:13
Феофан (Меджидов), архім. Синопсис Євангельскої історії. Київ: Київська духовна академія і семінарія. 2024. 170 с.
 
Мета цього Синопсису полягає в тому, щоб дати чітке уявлення про хронологічний порядок подій земного життя Гос­пода Іісуса Христа. Синопсис також допоможе читачам краще розуміти Євангелія, що читають за богослужінням, і легко усвідомлювати, до якого періоду суспільного служіння Господа належить те чи інше зачало.
Синопсис являє собою таблицю, в якій містяться п’ять колонок. Перша  колонка ліворуч містить опис євангельських подій у хронологічному порядку. У наступних чотирьох колонках містяться посилання на фрагменти чотирьох Євангелій (Матфея, Марка, Луки та Іоанна, відповідно), що описують зазначену подію. Якщо певну євангельську подію висвітлюють кілька євангелістів, то найважливіше читання, на основі якого наводиться стисле тлумачення в першій колонці, виділено жирним шрифтом.
Зображення до поточного посту у каналі "Релігієзнавчий хробак" - @relhrob
233
24-09-04 07:01