Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Редька family
Додано 06 січ 2025

Редька family

@redkafamily
Кількість підписників: 11 369
Фото: 2,090
Відео: 498
Посилання: 703
Опис:
майстер гумору, жебрак з Сум, Анатолій Почечун, комік+історик виступи: @alexlife11 Олександр реклама: @pani_liu Любна
Джерело

Редька family | як працює українська стендап індустрія?спойлер. вона дуже відрізняєтьс...

Логотип телеграм спільноти - Редька family Редька family @redkafamily
5 370 Охват/переглядів 2026-01-19 14:29 Повідомлення №4435
як працює українська стендап індустрія?спойлер. вона дуже відрізняється від музичної. у жодного українського коміка немає продюсера. у жодного немає контракту. як продюсувати стендапера ніхто не знає. в тому числі самі стендапери. процес потрапляння в "Підпільний" або "Бродячий" виглядає наступним чином: тобі пише Свят або Вова, пропонує тусити разом, ти окаєш, отримуєш фотосесію і додаткові пару виступів+зйомок на місяць. документів підписаних не буде. обмежень не буде. знаю про прецедент коли зірки "Підпільного" їбали голову одному з коміків, щоб він не знімався в "Бродячому" і це закінчилось переходом цього коміка до "Бродячого".розриви стосунків проходять відносно легко. захочеш піти — напишеш Святу/Вові і підеш. в тебе не будуть забирати права на жарти, відео і т.д.коміки мало заробляють.90% живуть скромно. більшість працює на основній роботі, а виступи це вечірнє хоббі. коли ти зовсім ноунейм, виступаєш тільки на безкоштовній основі. з часом, якщо пощастить і ти себе нормально зарекомендуєш, почнуть з'являтися пропозиції виступів за +-500 гривень. скільки заробляють зірки? чесно — не знаю. але можу поділитися своїми припущеннями.від 100 000 гривень на місяць, стендапом заробляють: Мандзюк, Волкова, Тимошенко, Байдак, ще мабуть Пінчук, Бережко, Мартинюк, Яремій. я врахував тільки тих коміків, у яких стендап це основна стаття заробітків. умовний, Тютюн, який робить суперпопулярне шоу і заробляє котлету, але у якого стендап складає 7% місячного доходу, не потрапив в список. найбільше грошей приносять живі виступи.в залежності від організатора, отримуєш 60-90% чистого прибутку, що дуже справедливо.по перше організатору в 10 разів легше зробити стендап-концерт ніж музичний. по друге цінність гумористичної інтелектуальної власності в рази вища за музичну.Кажанна може отримувати 15% за кожне виконання свого треку і співати його наступні 50 років, хоч кожен божий день, а у стендапера є максимум рік розказати свою нову програму, після чого вона йде в смітник і треба починати все з початку.у нас немає роялті. заздрю співакам жоска. їх контент можуть прослуховувати раз за разом в машині, спортзалі, на вечірці і кожен раз платформи це монетизують. концерти коміків не передивляються, бо жарт сказаний двічі смішнішим не стає.капають сльози з YouTube і ще трошки можна дозаробити вставивши в контент рекламу, що в кращому випадку дозволяє відбити витрати на зйомку концерту.саме через це коміки останнім часом не викладають концерти в публічний доступ, а пропонують придбати їх.типу ось як я пропоную купити новий стендап без мату: redkafelix.com (це нативна інтеграція і там ахуєнний матеріал)всі пишуть собі жарти самостійно. навіть якщо були б бабки, нема кому їх платити. єдиний комік в Києві, який надавав якісні авторські послуги — Богдан Письменко. але нещодавно його мобілізували і я не впевнений, що він зараз з кимось працює.якщо маєте що спростувати, уточнити або запитати, запрошую в коментарі. буде чим поділитися, зроблю другу частину тексту або відповім прям під постом.