Повідомлення telegram каналу - @rat_anticapitalist

Логотип телеграм спільноти - ЖУРНАЛ "ЩУР" | #Інформ 2024-07-14

ЖУРНАЛ "ЩУР" | #Інформ

Кількість підписників:
1152
Фото:
9730 
Відео:
1790 
Посилання:
2160 
Категорія:
Політика
Опис:
Младогегельянський Революційний Журнал Редакція - @redactionrat_bot

Канал ЖУРНАЛ "ЩУР" | #Інформ - @rat_anticapitalist - №31400

Концепція деконструкції Жака Дерріди в роботах китайських учених-марксистів
У статті Віктора Кіктенка з позицій історико-філософської реконструкції та компаративного аналізу розглядається складне сприйняття китайськими вченими-марксистами концепції деконструкції Жака Дерріди, для якої характерні протилежні оцінки – від захоплення до жорсткої критики.
Насамперед розглядається становлення вивчення концепції деконструкції Дерріди в континентальному Китаї, починаючи з 1980-х років. Зазначено, що наприкінці 1980-х – у 1990-х роках ці роботи переважно були включені в оглядові дослідження західної філософії та літературознавства. У цей же період розпочалася робота з перекладу оригінальних текстів Дерріди китайською мовою.
Далі в роботі представлені основні напрями деррідіанських досліджень у континентальному Китаї. Найбільш фундаментальним є аналіз деконструкції філософії та метафізики, у рамках якого було покладено початок систематичному вивченню філософії Дерріди в континентальному Китаї.
Сформувалося два основних визначення деконструкції Дерріди китайськими вченими-марксистами: 1) нігілістичний підхід, що заперечує структуру і значення; 2) гуманістична теорія, що підкреслює значення життя і несвідомого. Порівняльний аналіз китайських учених-марксистів спрямований передусім на зіставлення концепції деконструкції Дерріди з ідеями Руссо, Гегеля, Ніцше, Гуссерля, Гайдеґґера, Соссюра, Левінаса. Деконструкція Дерріди стала основою для критики метафізичних основ етики, політології, юриспруденції та естетики китайськими вченими-марксистами. Показано, що специфіка досліджень концепції деконструкції Дерріди в Китаї визначається інтелектуальним, культурним і політичним контекстом. Рецепція деконструкції Дерріди китайськими інтелектуалами демонструє можливість адаптації західних ідей у різних культурних традиціях.
https://oriental-world.org.ua/index.php/journal/article/view/737/718
168
24-10-11 09:17