Повідомлення telegram каналу - @rachinsky

Логотип телеграм спільноти - Медіа, людина, держава 2024-07-14

Медіа, людина, держава

Кількість підписників:
1145
Фото:
838 
Відео:
Посилання:
2650 
Категорія:
Економіка
Опис:
Незалежний дайджест від Сергія Рачинського: медіа, економіка, держава, людська діяльність (and some extras). Підтримати канал можна тут: https://www.patreon.com/vistkar питання, побажання, критика: sergiy.rachinsky@gmail.com

Канал Медіа, людина, держава - @rachinsky - №6743

(початок у попередньому пості) Період ліберального панування в американській політиці схоже закінчується. Демократи перемогли на чотирьох президентських виборах поспіль. Коли вони отримали повний контроль над урядом, вони ухвалили Закон про доступну медицину, закон Додда-Френка та The CHIPS Act; вони врятували автомобільну промисловість і витратили мільярди на відновлювані джерела енергії, інфраструктуру тощо. Лібералізм також закріпився в культурі. Цей період ознаменувався низкою популярних рухів лівих активістів, від кампанії Обами 2008 року до Occupy Wall Street, Black Lives Matter, #MeToo, кампанії Берні Сандерса та закликів до нового зеленого курсу та Medicare для всіх. Обрання Трампа не зупинило цей вилив ліберальної енергії. Навпаки, це прискорило його. Його обрання викликало занепокоєння та обурення мільйонів, які побачили в ньому расиста, сексиста та загрозу демократії. Вбивство Джорджа Флойда та пандемія лише посилили обурення, що призвело до появи пильних і праведних нових лівих, які проповідували антирасизм і обмеження внаслідок коронавірусу. Це завершилося хвилею протестів і так званим “пробудженням” (woke) прогресивної активності щодо раси та статі. І лише за останні кілька років уся ця ліберальна енергія раптово зникла. Негативна реакція на обмеження та пробуджених лівих поступово стали мейнстрімом. Впала довіра до ЗМІ, “експертів” і вчених. Молоді американці використовували соціальні медіа — можливо, внаслідок змін у дії алгоритмів — щоб висловити своє розчарування старіючим президентом, високими цінами, втраченими можливостями та системою, яка не працювала на них. У той же час події, що відбулися після пандемії, серйозно похитнули підтримку лібералізму… На питання за питанням демократи реагували, рухаючись праворуч. Найочевидніше, що Харріс довелося відступити від позицій, які вона зайняла, коли прогресистське культурне зростання було майже на піку в 2019 році — заборона на фрекінг, Medicare для всіх інших.
Але зміни полягали не просто в тому, щоб відступити від позицій, зайнятих під час праймеріз демократів. Загалом, демократи послабили акцент на політиці, яку вони з упевненістю проповідували загальному електорату лише кілька років тому… У своїй промові на з’їзді Демократичної партії Харріс не згадала про незавершені справи лібералізму епохи Обами-Бйдена: оплачувану відпустку по сімейних обставинах, розширену податкову пільгу на дітей, прощення студентської позики або безкоштовний коледж. Натомість вона пообіцяла консервативні податкові пільги для малого бізнесу. Ліберальна політика, яку вона відстоювала під час передвиборної кампанії, як правило, була набагато скоромніша, ніж Закон про доступне лікування або політика під гаслом “Відбудуємо все краще”. Зсув праворуч також очевидний у партійній ідентифікації. Цього року високоякісні опитування показали, що майже двадцятирічна перевага демократів у партійній ідентифікації випарувалася або навіть зникла. Цього року авторитети в політичних опитуваннях — Pew Research, Gallup, NBC/WSJ, Times/Siena тощо — виявили, що республіканці вперше з 2004 року випереджають демократів. Республіканці швидко завойовують позиції по всій країні. У всіх штатах “на полі битви” — Арізоні, Пенсільванії, Неваді та Північній Кароліні — ймовірно, у листопаді буде більше зареєстрованих республіканців, ніж демократів, навіть якщо Харріс переможе… Коли демократи прийшли до влади в 2008 році, вони впевнено увійшли в Білий дім із, мабуть, 40-річним списком стратегій для вирішення низки проблем, від охорони здоров’я та клімату до імміграції та профспілок. Протягом останніх 16 років вони впроваджували більшу частину цього порядку денного, але багато виборців досі не задоволені станом справ у країні… Після періоду домінування демократів…занадто багато виборців розчарувалися в них і не бажали дати партії ще один шанс, незважаючи на їхні серйозні застереження щодо Трампа… У вівторок демократи можуть продовжити свою переможну серію, але коли історики озирнуться назад, вони можуть зробити висновок, що панування лібералів уже закінчилося. (NYT)

796
24-11-05 08:03