Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - QAMania
Додано 14 лип 2024

QAMania

@qamania
Кількість підписників: 4 298
Фото: 241
Відео: 12
Посилання: 661
Опис:
Ламповий блог про тестування, пишемо про те, що нам цікаво та власний досвід. А ще в нас є 🌐 https://qamania.org 📺 https://youtube.com/@QAMania
Джерело

QAMania | ОператорКолись давно, коли дерева були маленькими, а компʼютери велики...

Логотип телеграм спільноти - QAMania QAMania @qamania
2 210 Охват/переглядів 2025-12-12 12:14 Повідомлення №889
ОператорКолись давно, коли дерева були маленькими, а компʼютери великими - я навчався в старших класах в ліцеї. Ліцеї Інформаційних Технологій в Дніпрі.Дуже кльовий ліцей був, з дуже топовими викладачами, багато розумних людей там вчилось й навчилось. Ліцей і зараз є, але мова не про це.Після успішної здачі всіх випускних екзаменів я отримав як водиться атестат про повну загальну середню освіту й свідоцтво. На свідоцтві було написано "Свідоцтво з відзнакою про присвоєння кваліфікації 'Оператор ЕОМ'". Настільки я цим пишався, що навіть перші роки своєї професійної карʼєри в резюме це дописував: універ в два рядочки й ліцей в два рядочки, зі згадкою про "Оператора ЕОМ".І щось оце я дивлюсь зараз найсвіжіші виступи на конференціях з інженерами Anthropic, виступи Андрія з Карпат на різних форумах - і багато хто з цих людей, що працюють на самому вістрі прогресу, порівнюють LLM з компʼютерами або процесорами. В багатьох сенсах: й в тому що LLM це такий собі процесор, який щось там від нас приймає на вхід й щось інше потенційно корисне віддає, а агенти всякі - то програми на тому компʼютері, й також в тому сенсі що ці нові реінкарнації компʼютерів набагато швидше ніж їх залізні попередники стали "персональними", стрімко увірвались в щоденні робочі й побутові задачі сотень мільйонів людей.І все це склалось в мене в голові в чітке усвідомлення спіралі розвитку, сповненої символічних аналогій й іронічних натяків. Бо схоже, ми знову опинились у точці, де важливо не стільки керувати машинами, скільки керувати очікуванням від них. Можливо, скоро всі ми будемо операторами - не машин, а можливостей. А поки що питання з оновленням сторінки в LinkedIn - лише в формулюванні: "Оператор LLM" чи "AI оператор"?