Джерело
Сповідь тестувальника | Привіт, мій щоденнику...Знаю, що більшість людей намагається просто за...
422 Охват/переглядів
2026-03-15 11:04
Повідомлення №82
Привіт, мій щоденнику...Знаю, що більшість людей намагається просто запам'ятати те, що вчать. Але чому тоді ми кажемо "запам'ятати" окремо та "вчитися" окремо? Адже це різні слова?Існує багато засобів для навчання. Ось один з них, не дуже складний. Це шукати спільне.Спільне у різних речей з'являється тому, що насправді це одне й те саме. Якщо дізнаєтеся, чому — то це ще один засіб навчання. Але про нього не зараз.Якось я спитав у себе, чому термін "медіана" існує і в геометрії і у статистиці? Щоб не копати в фундаментальні знання, можна просто придивитися. Ось на зображенні медіана трикутника. Вона впирається у середину однієї зі сторін, це нам відомо зі школи. А куди впирається медіана зі статистики? Також в середину відрізка, ось тільки на цьому відрізку — впорядковані значення.Скажімо, маємо значення: 2, 17, 25, 6, 10.Впорядкуємо їх: 2, 6, 10, 17, 25.Можна уявити ці числа на стороні трикутника, вони мають бути рівномірно розподілені на ній.Отже, наша медіана (статистична) так само впиратиметься у середину — число 10, адже саме воно у центрі.І так повсюди. Не завчайте — вчіться.