Джерело
Tregubov's Purrple Chamber | Петиція про встановлення в Києві пам’ятника Рейгану набрала майже поло...
15 400 Охват/переглядів
2024-07-18 10:09
Повідомлення №470
Петиція про встановлення в Києві пам’ятника Рейгану набрала майже половину голосів. Розпишу-но про це докладніше.Проект встановлення Рональду Джоновичу пам’ятника в Києві існує ще року так з 2018-го. Більш того, навіть гроші під це вже давно є - від Фонду Рейгана та благодійників. Проблема лише в дозволі міської влади, для чого і петиція.Чому Рейган?Є декілька історичних причин.Перша, маловідома: ще коли він був губернатором Каліфорнії, Рейган пішов на дивний для американців крок: проголосив День незалежності України, і закликав американців до солідарності з українським народом, чия земля була незаконно окупована радянщиною.Друга: Рейган став першим серед багатьох американських президентів, який перестав загравати із СРСР, сформулювавши та закріпивши термін “Імперія зла”. Він був єдиним, хто зустрічався з українськими дисидентами - зокрема, Михайлом Горинем. На відміну від свого наступника, Буша-старшого, Рейган був послідовний у підтримці визволення поневолених Москвою народів.Третє: Рейган - людина, яка в світі є символом боротьби із комунізмом та російським імперіалізмом. Саме тому пам’ятники йому є не тільки в Америці, а й в Варшаві, і в Тбілісі. Серед американців він має посмертну повагу і в республіканців, і в демократів.Тому, я глибоко переконаний, увіковічення його пам’ятником нам не лише не зашкодить, а й піде на користь. А от ворогу дещо підпалить.https://petition.kyivcity.gov.ua/petition/?pid=13055