Джерело
Пульс Громад | Бути господарником чи діяти в інтересах жителів: як змінилася роль ста...
305 Охват/переглядів
2026-05-06 12:30
Повідомлення №1695
👆Бути господарником чи діяти в інтересах жителів: як змінилася роль старост в Україні?Закон дає старостам значно більше інструментів, ніж вони самі про це знають. Але масштабне дослідження показало: і самі старости, і громади досі сприймають їх лише як “господарників” і це коштує сільським територіям реальних грошей.Про це розповіла експертка Програми Polaris Наталія Мамчак під час панельної дискусії “Староста і його повноваження щодо розвитку території”, яка відбулась в межах Саміту Всеукраїнської асоціації громад на Хмельниччині. ✅Програма Polaris провела масштабне дослідження 2024 року, яке охопило 1916 старост і 1471 представника органів місцевого самоврядування — за підтримки профільного комітету Верховної Ради. За результатами дослідження, переважна більшість респондентів сприймає старосту насамперед як «господарника». Але закон каже інше: Стаття 54-1 Закону про місцеве самоврядування чітко визначає: головне повноваження старости — діяти в інтересах жителів у виконавчих органах ради. «Формально у старости є достатньо інструментів впливу, але на практиці цей потенціал використовується лише частково», — констатувала Наталія Мамчак.Що потрібно, аби старости стали реальними лідерами розвитку своїх округів? Читайте на сайті ВАГ