Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Психолог від Бога
Додано 14 лип 2024

Психолог від Бога

@psychologist_from_God
Кількість підписників: 526
Фото: 384
Відео: 26
Посилання: 265
Опис:
Психолог і священник, це вже цікаво, погодьтесь Тут знайдете те, що допоможе розуміти себе, життя та інших. Без пафосу і занудства. Що зробить сильнішим Інколи добре і тихе. Інколи гостре і колюче, але так необхідне Живи і будь, - кажу я, - сміливіше
Джерело

Психолог від Бога | Запитували -відповідаємо!Якось я ділився цитатою Карен Хорні про ревно...

Логотип телеграм спільноти - Психолог від Бога Психолог від Бога @psychologist_from_God
690 Охват/переглядів 2024-08-30 06:32 Повідомлення №381
Запитували -відповідаємо!Якось я ділився цитатою Карен Хорні про ревнощі. Ось тут. Декому це відгукнулося, було кілька смс у приват, які можна звести до запитання - а як з ревнощами справлятись?Ревнощі - дуже тяжка ноша. Не даремно Соломон називав це почуття вогнем пекельним (Пісня Пісень 8.6). Вона пече, мучить і не дає спокою серцю, в якому оселяється. Я бачив, як ревнощі руйнували хороші стосунки. І хоч для неї не було підстав, та підозрілість завжди знайде собі виправдання.Причини до ревнощів можуть бути різні, можуть бути реальні чи надумані, але що точно і в кожному випадку ви там можете побачити, то це непевність і страх:- глибоку непевність у собі, низьку самооцінку;- неймовірний страх втратити ці стосунки.Це два стовпи ревнощів.Справлятись із ревнощами непросто. Сказати собі, що більше не буду так себе вести, хай робить, що хоче, або спробувати тримати себе зусиллям волі чи щось таке, це нічого не дасть. Раз за разом вас все рівно буде зривати. Ревнощі - це уже наслідок, причина ж глибоко у власній непевності і страху.То що можна зробити?1. Майте власну гідність. Не плутайте із гординею, високомірністю чи зверхністю, які є зворотнім боком тої ж таки невпевненості. Гідність тут практично буде означати - не маніпулюйте. Ніяк і зовсім. Ревнощі дуже маніпулятивні. Весь час хочеться якимись хитрощами щось вивідати, якимись натяками і напівтонами щось сказати важливе. Все це привносить дуже багато фальші у стосунки, непорозуміння, заставляє виглядати по-дурному, принижуватись і принижувати. Така манера поведінки ніяк не додасть вам самовпевненості і відчуття власної цінності, якраз навпаки. Ваше слово нехай буде так - так, ні - ні, і по-доброму)2. Прийміть ту істину, що стосунки - це весь час ризик і то нормально. Немає ніяких гарантій чи способу привласнити собі когось безповоротно. Розходяться і багаті, і молоді, і з дітьми, і в біді, і ті, які колись були щасливими, всяке можливо. Якщо ж ви приймете цю істину ризику, то це, найперше, дуже полегшить вам життя. Пропаде бажання контролювати те, що, фактично, контролювати ти не можеш. Таке бажання, між іншим, робить тебе тираном, що тільки псує ситуацію, бо з тиранами дуже тяжко жити. Відтак у стосунках буде більше смаку і цінності, бо коли ви залишаєтесь разом, то не тому, що ви все обставили колючим дротом, а тому, що тебе обирають, з тобою хочуть залишатись, бути поряд.Однак істину цього ризику у стосунках можна прийняти, якщо є сили самовпевненості. Це взаємопов'язані моменти.Отже, ростиш із себе гідну, добру людину і ризикуєш.Сказати завжди легше, аніж зробити, але якщо постаратися, то можна.Живи і будь 🫶разом_краще_підпишись/#питаливідповідаємо