Повідомлення telegram каналу - @pricetimebest

Логотип телеграм спільноти - Прайс Тайм 2021-05-15

Прайс Тайм

Кількість підписників:
3543
Фото:
2130 
Відео:
660 
Посилання:
636 
Категорія:
Блоги
Опис:
Все цікаве, що потрапило мені на очі в інтернеті. Навколо України, про все на світі.

Канал Прайс Тайм - @pricetimebest - №3566

Стосовно переводів годинника, продуктивності та часових поясів знайшов такий гарний пост Віталія Селика. І я також спочатку не розумів чому зараз знову перевели годинники. Тут пояснення:
Ще раз про зимовий час і чи треба переводити годинники в Україні?
👉 Як ми вчили у школі - Україна на 85% знаходиться у часовому поясі +2 години від Грінвіча - влітку в нас GMT+3, а взимку чистий GMT+2.
🤏 Маленька частина Закарпаття географічно знаходиться у зоні Середньоєвропейського часу +1 від Грінвіча. Хоча і практично в багатьох селах поблизу Ужгорода люди досі живуть за австрійським часом. Вірніше, одночасно за двома)
🤙 В той же час, Луганщина, більша частина Донеччини і невеликі східні шматочки Запоріжжя та Харківщини географічно живуть в зоні +3 години від Грінвіча.
🙌 Тобто, коли в центрі нашої зони GMT+2 астрономічний полудень - в Білій Церкві 12:00, то в Ужгороді - астрономічні 11:29, в Луганську - астрономічні 12:37, а в найсхідніших селах 12:41. Якщо дуже просто, то розліт сходу сонця по країні - 1 година 12 хвилин.
👣 Виходить, що Україна на 1 хвилину заходить в GMT +1 і на 11 хвилин у GMT+3.
🌞 Що це означає на практиці?
🌔 Після переводу на GMT+2 - схід сонця в Ужгороді 26 грудня буде о 08:23, а в Луганську о 07:15. Якби не переводили і залишили GMT+3, то в Ужгороді було б темно до 9:20 ранку.
🧑‍🎓Це дуже погано для шкільного навчання. Власне, наш розклад єдиного по країні початку уроків о 8:30 і залежить від того, щоб класи освітлювалися природнім світлом, ну і діти йшли до школи переважно вже засвітла. У Варшаві, до речі, початок уроків о 8:00. Але і схід сонця 26.12 там о 7:45.
🚧 А якщо не переводити час після зими?
🌖 Можна в квітні залишитися в GMT+2 - будемо разом з центральною Європою(вони влітку на +2, а взимку +1), але тоді в Луганську 22 червня сонце зайде о 19:29, а встане о 3:20.
⚡️Тобто, переводом годинників ми додаємо економії світла вранці взимку, коли люди активно готуються до активної діяльності та починають навчатися і працювати, а також увечері влітку, коли повертаються з роботи і приступають до домашніх справ. Проте аналітик Максим Білявський каже, що економія всього 2% і це рівень похибки для української енергетики.
💡Якщо його твердження вірні, то переведення годинників - це більше про комфорт і продуктивність робочого та активного часу у освітлені сонцем години.
👩🏼‍⚕️ І тут вже варто аналізувати та радитися зі психологами та біологами, що має переважити - комфорт денного світла, чи щорічні кризи ритмів організму у дні переведення.
🇺🇦 Ну і треба розуміти, що переведення годинників - це компроміси життя у великій родині, що розтягнулася на 1316 кілометрів від заходу до сходу. Спільний час - це елемент політики єдання - спільного простору. Тож, звіримо годинники і давайте вирішувати більш нагальні питання)

1200
22-10-30 15:26