Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Приазовська територіальна громада
Додано 14 лип 2024

Приазовська територіальна громада

@priaz_otg
Кількість підписників: 451
Фото: 6,580
Відео: 769
Посилання: 1,180
Опис:
Актуальні новини Приазовської громади
Джерело

Приазовська територіальна громада | Як правильно називати людину, яка має інвалідність?Як одним словом обр...

Логотип телеграм спільноти - Приазовська територіальна громада Приазовська територіальна громада @priaz_otg
329 Охват/переглядів 2025-12-24 13:24 Повідомлення №7632
Як правильно називати людину, яка має інвалідність?Як одним словом образити людину з інвалідністю? Назвати її «інвалідом». Прикра випадковість або ж нерозуміння різниці можуть зробити дуже і дуже боляче. А насправді запам’ятати коректний приклад легко. 🔸️Принцип завжди однаковий: спочатку людина, а вже потім ознака (якщо її так необхідно вказати). Отже :❗️Не кажемо таких слів як «інвалід», «особлива людина», «неповноцінна», «неповносправна» чи (ще гірше) «каліка». Людина з «особливими можливостями» – теж поганий варіант.✅️Обираємо толерантне «людина з інвалідністю». Або людина з порушенням рухової функції. Як максимум – людина з фізичними / ментальними порушеннями.❗️Забуваємо про існування таких словосполучень як «інвалідний візок» чи «інвалідне крісло». У візок ми складаємо продукти у супермаркеті, а крісло зводить людину до єдиної ознаки – інвалідності.✅️Тому використовуємо коректну форму – крісло колісне.🔺️ Пам’ятаємо, що «колясочник» і «візочник» – це не тільки жаргонні вирази з негативним забарвленням. Це груба образа. 🔹️Правильно говорити: людина, яка користується кріслом колісним або пересувається за допомогою крісла колісного. І, до речі, не «їде». А «йде».