«Найбільше мріяв стати військовим». Пам'яті захисника із Малої Токмачки – Артьома ЧучкоВін долучився до війська, коли йому було 18 і пройшов шлях від піхотинця до снайпера, а згодом — розвідника. Більше року боронив Донецький напрямок, був двічі поранений, але знову і знову вертався на фронт. 7 листопада 2024 поблизу селища Неліпівка, Бахмутського району Артьом востаннє вийшов на бойове завдання"Його дуже сильно надихали приклади товаришів, які служили, ставали на захист. Один із його найкращих друзів – Костя Іщенко, також із Малої Токмачки рахується безвісти зниклим після оборони Азовсталі. Ще один хороший друг – Дмитро зараз має поранення. Артьом і сам надихав своїм прикладом інших. За ним багато друзів теж пішли на захист"
Ще за життя, у серпні 2024 року Артьом був нагороджений нагрудним знаком «Золотий хрест». У грудні того ж року його нагородили «Хрестом хоробрих», уже посмертно. А у 2025 присвоїли орден За мужність ІІІ ступеня також посмертно.Спогади про воїна якому навіки 20, читайте за посиланням
Дбав про покинутих тварин: в Оріхові загинув чоловік, який годував десятки собак і котівВолодимир Петровський людина з великим серцем, попри постійну небезпеку він залишалася у місті та щодня годував десятки покинутих собак і котів у віддаленому та надзвичайно небезпечному районі Оріхова. російський снаряд влучив якраз під час годівлі тварин поруч з Володимиром.."Ми втратили людину, яка не проходила повз чужу біду та до останнього допомагала беззахисним тваринам у прифронтовому місті, де через бойові дії багато тварин залишилися без господарів. Щирі співчуття рідним, близьким та всім, хто знав Володимира", – написала у мережі Ольга Метрова
"Дуже добре знала його батька...Володимир старший був гідним чоловіком,світла пам'ять йому ... І думаю свої кращі риси син успадкував від татка..Світла пам'ять Володі Петровському молодшому, дуже прикро, що втрачаємо людей з добрими серцями які б могли жити, якби не ця клята війна", – згадує про загиблого Людмила Переведенцева
Вічна пам'ять... Щирі співчуття родині 🥀🕯
Воїн, музикант, патріот: світла пам’ять Валентину БасенкуВалентин Басенко народився 13 лютого 1988 року в селі Мирне Оріхівського краю. Навчався у гімназії «Сузір’я», згодом — у сільськогосподарському технікумі, а вищу освіту здобув у Бердянському педінституті. Валентин був талановитим музикантом і виконавцем пісень. Строкову службу проходив у батальйоні почесної варти Президента України та у президентському оркестріЗ 2014 року брав участь в АТО у складі ОМБр «Холодний Яр». У 2019 році відзначений нагрудним знаком «Сухопутні війська України», також двічі був нагороджений медаллю «За особливу службу III ступеня» та «Учасник АТО». Він залишався на фронті й тоді, коли розпочалося повномасштабне вторгнення. Останнє місце служби — Центр забезпечення охорони держтаємниці командування Сухопутних військ ЗСУ 6 лютого 2024 року Валентин трагічно загинув. Поховали захисника в селі Тіньки Чигиринської громади на Черкащині. Саме до цього села його родина переїхала на початку війни🥀🕯 Вічна пам’ять і слава Герою!
Тримають фронт на Оріхівському напрямкуМихайло – водій-санітар, близько року служить у евакуаційному підрозділі «Форсаж» 128-ї ОВМБр. Стільки же медичною евакуацією займається і його напарник, водій-механік медичного пункту Олег."Потрібна підготовка. Буває, що і пів дня, і день треба чекати, поки буде чисте небо, щоб можна було виїхати на евакуацію. У нас останній виїзд, коли ми виїжджали, там дорога просто вкрита була – і з FPV залишки, які не вибухнули, і «Молнії» лежали. Дорога така, що там не те що проїхати, буває пішки тяжко пройти. Небезпека на кожному кроці"
Евакуюють на техніці з бронікапсулами, РЕБами та іншим захистом. Кожне авто намагаються максимально адаптувати під зміни поля бою на своєму напрямку. Та навіть з додатковим захистом ситуація на напрямку не завжди дозволяє дістатися до точки евакуації. Допомагають евакуйовувати поранених та закривати логістичні питання – НРК. Наразі медики навчаються проводити медичну евакуацію дроном. Для цього проводять спеціальні навчання на полігоні
Найстаріший учбовий заклад на Оріхівщині зачиняють: в чому причинаВ соцмережі з’явилося емоційна заява директора КЗ "Оріхівський НВК 2 імені В.А. Лазаряна" з якої оріхівці дізналися, що в Оріхові стане на одну школу менше"144-річна історія школи добігає кінця. Стіни нашої школи у місті-герої Оріхові ще дихають і ще не перестали квітнути заброшені клумби, але і це комусь заважає…Дорогі учні та випускники нашої школи усіх років, зберігайте добру пам’ять про школу. Шановні батьки, спасибі за довіру, бережіть своїх дітей! Щиросердно дякую трьом керівникам дитячих комунальних закладів м. Запоріжжя за прихисток нашої школи у цю страшну війну!", – зазначила директорка школи Надія Заїченко
Під цим постом багато оріхівців обурюються рішенням міської влади закрити найстарішу школу міста-героя.Це реорганізації освітньої мережі Оріхівської громади в умовах воєнного стану, пояснює начальник МВА Микола Вініченко. "Цей крок, зумовлений суворими реаліями воєнного часу, вимогами реформи Нової української школи, створення оптимальної освітньої мережі, надання здобувачам освіти якісних знань. Об’єднавши два заклади, ми створюємо один потужний колектив. Ми не ліквідуємо школу — ми об’єднуємо дітей в одну велику оріхівську родину під дахом комунального закладу “Сузір’я”, щоб вистояти", – зазначив він
росіяни використовують газову трубу у напрямку Комишувахи для прихованого пересування та спроб просування в тил українських військЗокрема для інфільтрації окупанти використовують газову трубу з району Малих Щербаків"Вже декілька днів фіксується рух по трубі, також вони вирізають додаткові отвори та облаштовують нові тунелі. Частину вже виявлено, по них активно працюють наші СОУ. Деяких знищують прямо під час спроб вилізти", – зазначає OSTIN-аналітик "Око Гора"
Щонайменше двох росіян вдалося взяти в полон. Наразі точна кількість росіян, яка може перебувати в районі Комишувахи, наразі невідома, тому всім бути максимально уважними.Якщо підозрілі особи не орієнтуються на місцевості, не знають назву населеного пункту( при цьому не можуть сказати з якого регіону приїхали), вартості проїзду та номерів маршрутних перевезень, не можуть назвати прізвища голови громади, не розуміють яким мобільним оператором користуються тощо. Також ще одна з ознак – брудна форма зі слідами іржі, подерті руки та подерте взуття (може бути незвичної форми)
❗️За виявлення таких осіб негайно повідомляти старості, голові громаді або спецлінію 102
Пішки та на велосипеді 30 кілометрів: з Червоної Криниці евакуювався передостанній мешканецьПопри вмовляння представників громади евакуюватися з небезпечної території, 66-річний Іван Кушина більш ніж чотири роки жив під ворожими обстрілами: без світла та зв’язку. До минулого місяця в село ще доставляли хліб, гуманітарну допомогу. "Розірваний дах – це була остання крапля, бо почався дощ і мені довелося бігати з відрами та збирати воду, що текла зі стелі. Тоді й вирішив, що треба йти. Я взяв велосипед, і ми зранку поїхали. Іноді йшли пішки. Бог милував, російські дрони нас не зачепили, було якесь затишшя. Подолали так більш ніж 30 кілометрів і дісталися Комишувахи. На цьому етапі сусід передумав й повернувся додому. Тепер він там один, хоча жити в селі неможливо. Тільки наші дві хати залишалися більш-менш цілими", – зазначив він
Каже, що в Запоріжжі серед своїх спокійно і є умови для життя. Проте шкодує, що єдиний сусід, який ще залишається в майже вщент зруйнованому сені, так і не наважився виїхати
«Мрія повернутися до Оріхова гріє нам душу…»До квітня 2022 року родина Скидан залишалися вдома в Оріхові, в рідному районі Черьомушки пережили страшні обстріли. Після вони евакуювалася до Запоріжжя. Але й тут родина двічі опинялася в епіцентрі обстрілу. Один з них, коли російський КАБ вибухнув в декількох метрах від автівки Віталія та Дар’ії Скидан "Тоді було багато загиблих, 10 чоловік. І ми все це бачили на власні очі, як люди горіли в автівках заживо. Звичайно, це була дуже страшна картина… Я й сама не знаю, як ми тоді вибралися з автівки"
Віталій, у минулому військовослужбовець, нещодавно звільнився після отриманих травм. Дар’я працює на хлібозаводі та доглядає двох діток: Єву та Миколку. Усі вони до цих пір оговтуються після пережитого обстрілу, що розділив їх життя на «до» та «після». Але продовжують підтримувати одне одного, любити, вірити та чекати на нашу перемогу. ІСТОРІЯ РОДИНИ: https://orihiv.com.ua/ukr/novini/15.04.2026/darya-skidan-mriya-povernutisya-do-orixova-grije-nam-dusu/
Відновила родинну справу: історія степовички Анна Іщенко з Таврійського Родину Іщенків добре знають і шанують. Кілька поколінь жіночої лінії, використовуючи дивовижні властивості трав, допомагали людям підтримувати своє здоров’я. Їм вдалося створити унікальну компанію «Мега Фіт», яка спеціалізується на вирощуванні, заготівлі та виробництві натуральних фіточаїв і лікувально-профілактичних зборів.На власній ділянці вирощували м’яту, шавлію мускатну, амарант, волошку, а також збирали дикорослі трави — звіробій, хвощ, череду, аїр, календулу, ромашку. Проте усі плани і сподівання Анни зруйнувала війна. Дуже нелегко молодій родині далося рішення полишити рідну домівку. Спочатку оселилися на Львівщині, але згодом знову повернулася до рідної Запорізької області Тут у рідному краї вона тримала нове дихання, і на вищому рівні відроджує родинну традицію - власну справу, що підтримує здоров’я людей і розвиток громади.ДОКЛАДНІШЕ: https://orihiv.com.ua/ukr/novini/16.04.2026/rodom-zvidti-de-kvituyut-travi
❗️До уваги власників квартир житлового будинку № 26 по вул. Запорізькій! Як повідомляє Оріхівська МВА, за результатами проведеного технічного обстеження встановлено, що зазначений багатоквартирний житловий будинок не підлягає відновленню. Тобто власники квартир мають право на отримання компенсації за знищене нерухоме майно"Якщо інформаційне повідомлення про пошкоджене або знищене майно ще не подано — подати його через ДІЮ.Подати заяву на отримання компенсації за знищений об’єкт нерухомого майна (житловий сертифікат) після внесення відповідної інформації до Реєстру.Переконатися у наявності правовстановлюючих документів на квартиру або інших документів, що підтверджують право власності.Очікувати розгляду заяви Комісією з питань надання компенсації, яка здійснюється у встановленому законодавством порядку. За результатами розгляду заяви буде прийнято рішення про надання компенсації у вигляді житлового сертифіката", – зазначили у громаді
У разі виникнення питань звертатися за телефоном – 0954093329