Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Антикорупційна правозахисна рада 🇺🇦
Додано 20 тра 2023

Антикорупційна правозахисна рада 🇺🇦

@pravrada
Кількість підписників: 597
Фото: 393
Відео: 44
Посилання: 995
Опис:
Корупція, розкрадання державного майна, бюджету, тендери, незаконні судові рішення, шахрайство (Дніпропетровська область, Україна) Коррупция, хищение государственного имущества, бюджета, тендеры, незаконные судебные решения, мошенничеств (г. Днепр)

👥 Кількість підписників

597
Середній/День:: -1
Середній/Тиждень:: -1
Середній/Місяць:: -10

👁️ Середній перегляд на повідомлення

298
Середній/День:: 268
Середній/Тиждень:: 210
ERR: 49.92%

📊 Кількість повідомлень на день

0.4
Останній день: 0
Середнє за тиждень: 0.4
Середнє за день: 0.4

Історія змін назви

Антикорупційна правозахисна рада 🇺🇦 2024-09-10
Антикорупційна правозахисна рада 2023-05-21

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2023-05-21

Стіна

Статистика telegram каналу

❗️ПРОКУРОРИ З ІНВАЛІДНІСТЮ В ДНІПРІ: ФЕЙК ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ? 🔹На тлі скандалу регіональні та всеукраїнські ЗМІ почали публікувати інформацію про пенсію правоохоронців Дніпропетровської області. Так, повідомили що очільник Дніпропетровської обласної прокуратури Сергій Біжко вже під час повномасштабної війни оформив інвалідність. Також він отримує пенсію, яка нібито становить 60% від його щомісячної заробітної плати.🔹Також у мережі поширили інформацію й про інших «прокурорів-інвалідів із пенсією».🔹Виконуючи свої журналістські обов’язки, «Інформаційне агентство Антикорупційна правозахисна рада» звернулося до Дніпропетровської обласної прокуратури з метою отримати офіційний коментар.❗️Нам відповіли, що пресслужба після нашого звернення вирішила зробити офіційну заяву щодо фейків, які ширяться про відомство в ЗМІ.🔹24 жовтня цю заяву було опубліковано, у ній повідомлялося, що в ДОП «не можуть не відреагувати на поширення дезінформації та маніпулятивних публікацій».🔹Офіційно заявили, що керівник обласної прокуратури Сергій Біжко отримує з 2020 року пенсійне забезпечення за вислугу років у розмірі 6 986 гривень на місяць.🔹Пенсію також отримує перший заступник керівника Валерій Прихожанов у розмірі 10 243 грн на місяць.🔹Заступники керівника Олександр Савенко, Руслан Вахітов та Олег Риженко не є пенсіонерами.🔹Ані керівник обласної прокуратури, ані його заступники не мають і ніколи не мали статусу особи з інвалідністю та не отримують відповідних виплат.🔹У прокуратурі працює 644 прокурори. Серед них є 16 людей, які мають інвалідність (2,5%).📌Подробиці: https://com1.org.ua/prokurory-z-invalidnistiu-v-dnipri/Підписатись/Facebook/Наш сайт/YouTube
🔹Скандальна реконструкція парку «Зелений гай» в Дніпрі, яку замовило КП «Міська інфраструктура» ще в 2017 році, фігурувала в ЗМІ як сумнівна та корупційна, відносно неї було кримінальне провадження, але потім усе затихнуло, щоб знову ожити в 2024 році.🔹Парк «Зелений гай», Дніпропетровська обласна прокуратура вимагає в суді повернути гроші за тендер. 🔹Усе почалося з тендера «Капітальний ремонт центральної алеї парку Зелений Гай у м. Дніпрі», тоді в ньому перемогло ТОВ «ПРОМПРОЕКТЕНЕРГОБУД». У 2021 році в Антимонопольному комітеті України визнають: конкурс було проведено фіктивний, «театралізований», оскільки конкурент ФОП «МОРОЗ ІГОР ЛЕОНІДОВИЧ» лише грав у конкуренцію, створював її видимість. Інакше кажучи, КП «Міська інфраструктура» Дніпровської міської ради банально створило тендер під «свою» фірму, а конкурс був для вигляду. Окрім цього, були й інші порушення, пов’язані з даними, які ТОВ «ПРОМПРОЕКТЕНЕРГОБУД» надало про себе – там є питання і до спроможності фірми виконувати замовлення, і до її матеріальної бази. Так, виявилося, що в компанії працює лише чотири особи, але потім виявилося, що і це не відповідає дійсності, і працевлаштованим є лише директор, тобто банально немає робітників, щоб здійснити великий ремонт. Але на це закрили очі в КП «Міська інфраструктура».🔹Процес реконструкції викликав критику в ЗМІ, почали звертати увагу на сумнівні його сторони, суттєве зростання вартості через виникнення якихось незрозумілих «додаткових робіт» та різні інші «шахер-махери», які могли б указувати на банальне розкрадання бюджетних коштів під час виконання робіт. 🔹Виникла інформація, що дніпряни заплатили за реконструкцію парку 65 мільйонів замість п’ятнадцяти. 🔹У 2019 році було відкрите кримінальне провадження: розкрадання бюджету, неправдиві відомості в документах. Закінчилося нічим, але парк «Зелений гай» знову фігурує в судах – згадали про розкрадання.🔹Історія з парком триває й до цих пір, Дніпропетровська обласна прокуратура намагається повернути гроші, які були нараховані за реконструкцією після тендерного конкурсу з порушеннями…📌Подробиці: https://com1.org.ua/park-zelenyj-haj-zhadaly-pro-rozkradannia/ Підписатись/Facebook/Наш сайт/YouTube
📍Детективи Головного підрозділу детективів БЕБ викрили та припинили діяльність нелегального цеху з виробництва рідин для електронних сигарет.🕵️‍♂️ Встановлено, що цех розташовувався у нежитловій двоповерховій будівлі на території промзони у м. Кривий Ріг. Приміщення були оснащені спеціальним обладнанням, на виробництві працювало 16 працівників. Готову продукцію продавали через мережу постійних клієнтів, а також відправляли поштою по всій Україні.➡️ За результатами обшуку співробітники Бюро вилучили 50 ящиків готової продукції, понад 200 ємностей з ароматизаторами та компонентами, близько 90 ємностей з нікотином, устаткування для розливу, пакування та маркування готової продукції тощо.Орієнтовна вартість вилученого майна складає 3 млн грн.➡️ Також детективи БЕБ зафіксували порушення вимог Податкового кодексу України та ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального».Досудове розслідування триває.📌Підписатись/Facebook/Наш сайт/YouTube🇺🇦
❗️У Дніпрі розгорається політичний скандал, який може мати дуже великі наслідки не тільки для міста, але й для України.🔹У Дніпрі розгорається політичний скандал, який може мати дуже значні наслідки не тільки для міста, але й для України.🔹Громадська організація «Антикорупційна правозахисна рада», а також відповідне інформаційне агентство, на чиєму ми боці?🔹«Інформаційне агентство «Антикорупційна правозахисна рада» постійно проводить журналістські розслідування щодо корупції в Дніпровській міській раді, про результати яких ми інформуємо дніпрян, читачів. І без перебільшення можемо сказати, що жодне місцеве ЗМІ не може похвалитися такою кількістю ексклюзивних, унікальних матеріалів щодо цього питання попри більші, ніж у нас, фінансові можливості та штат працівників. Серед наших розслідувачів – колишні співробітники поліції, професійні юристи. Про виявлені правопорушення ми повідомляємо правоохоронні органи, з якими співпрацюємо згідно законодавства. 🔹Постає питання: а хто за нами стоїть, хто нас фінансує, чию «заказуху» ми виконуємо? 🔹І дійсно, питання є резонним. Мабуть, для більшості читачів це не буде секретом, але хтось, можливо, для себе відкриє, як працює інформаційна сфера в Україні, зокрема в Дніпрі: великі ЗМІ виконують політичні замовлення. По-перше, жодна реклама шампуню або горілки не окупить їхню діяльність, по-друге, політичні замовлення оплачують з націнкою мінімум +100%. Досить комфортно отримувати фінансування з кишені якогось олігарха або політичної сили. Тому байки про «свободу слова» та «незалежні ЗМІ» залишаються на рівні ідеалу, який ніколи не може бути повністю реалізованим в сучасних реаліях.🔹Так а яке місце в цьому займаємо ми? 📌Подробиці: https://com1.org.ua/nasha-politychna-pozytsiia/Підписатись/Facebook /Наш сайт/YouTube
🔹У прокуратурі вважають: у Дніпрі за адресою Запорізьке шосе, 60 сталася незаконна приватизація приміщення, яке належало місту, продали 154 м2 за 6500 доларів, схему провернули завдяки Департаменту по роботі з активами, підписав Філатов, але поряд із цим за копійки відійшла й інша нерухомість.🔹02.09.2020 року мер Дніпра Борис Філатов підписав Рішення Дніпровської міської ради №40/60: здійснити приватизацію об’єкта нерухомого майна на шосе Запорізькому, 60 – громадянин Бурдій С.О. може його викупити. Загальна площа приміщення – 154,2 м2. 🔹25 січня 2022 році на сайті Дніпровської міської ради з’явилось повідомлення про викуп за 177 тисяч гривень. Тобто це приблизно 6 500 тисяч доларів за тодішнім курсом. Нагадуємо, поряд знаходиться університетський квартал, «Макдональдз», ТРЦ «Дафі», ТРЦ «TERRA», «Епіцентр», KFC, тобто це не якась околиця невеличкого забутого Богом селища. ❗️Нерухомість тут коштує в десятки (без перебільшення!) разів дорожче. ❗️❗️❗️Але разом з цим приміщенням, ймовірно, були також незаконно продані за копійки й інші в усьому місті…📌Подробиці: https://com1.org.ua/zakhoplennia-komunalnoi-nerukhomosti-v-dnipri/Підписатись / Facebook / Наш сайт / YouTube
🔹ДТЕК та її підрозділи, наприклад, YASNO, багато років поспіль реалізує схему, за якою продають державним та комунальним підприємствам електроенергію за завищеною ціною.🔹Схема ДТЕК, як продати бюджету втридорога: господарські суди завалені справами за позовами прокуратури про незаконне підвищення вартості послуг. ❗️Схема розповсюджена скрізь, невже це нова афера після «Роттердама+»? Сутність її полягає в тому, що з бюджетними організаціями укладають договір на одну вартість, але зразу ж укладаються додаткові угоди, які збільшують ціну подекуди в декілька разів, причому безпідставно. Таким чином із бюджету виплачують не умовний мільйон, передбачений тендером, а три, що є порушенням не тільки законодавства про публічні закупівлі, але й може бути зловживанням службовим становищем. Якщо розглядати окремі угоди, то на них наварюють невеликі, здавалося б, суми – там півмільйона, там мільйон. Але в масштабах країни вони перетворюються на мільярди. 🔹Зазвичай за це посадовці не несуть відповідальності, хоча можна припустити і корупцію, і зловживання службовим становищем. 🔹Не притягують до кримінальної відповідальності й керівництво ДТЕК та YASNO, хоча вони методично майже в усіх випадках нав’язують схему ймовірного розкрадання бюджету та успішно її впроваджують.🔹Якщо за «Роттердам+» ніхто не відповів (а саме П та А), то і тут, напевно, ніхто не відповість навіть попри те, що прокуратура активно намагається цю схему подолати, і це дійсність – суди завалені відповідними справами. 🔹Але віри мало. Навіть ЗМІ мовчать. Якщо було замовлення до тих антикорупційних ЗМІ, які фінансуються відомим західним фондом (що рознюхують не тільки про схеми, але й порошок, згадаємо нещодавній скандал з Бігусом) писати про «Роттердам+», то про це мовчать. Тому західні друзі також вирішили закривати на це очі, а що може втримати наших корупціонерів та олігархів від розкрадання? 📌Подробиці: https://com1.org.ua/skhema-dtek-iak-prodaty-biudzhetu-vtrydoroha/ Підписатись / Facebook / Наш сайт / YouTube
❗️В Днепре группировка, к которой может быть причастен заместитель городского головы Маковцев Игорь Игоревич, осуществляла хищение бюджетных средств, выделенных на обустройство и деятельность парковок. 🔹Процессуальное руководство осуществляет Днепропетровская областная прокуратура, пожелаем ей удачи.🔹Ведь тут вся палитра наглой коррупции: собирали деньги – в бюджет не вносили, выписывали штрафы – перечисляли их на счета коммерческих фирм, а также тратили бюджетные миллионы не пойми куда. 🔹13.09.2024 года пресс-служба Днепропетровской областной прокуратуры сообщила о подозрении заместителю городского головы Маковцеву и директору ТОВ «Паркт Сервіс Группе» – завышали тарифы на парковку в 6 раз (!!!) и украли в течение 2019 года более 9 миллионов гривен. И эти 9 млн – это лишь вершина айсберга, которую выявили, реально же речь может идти про сотни миллионов. 🔹«Информационное агентство Антикоррупционный правозащитный совет» провело экстренное журналистское расследование, мы выяснили все: имена, даты, места. Обратились в судебные документы, а также к своему надежному источнику в Днепровском городском совете.📌Все подробности о том, как долгие годы нагло и безапелляционно грабили бюджет, грабили горожан через бренд «парковки Днепровского горсовета»: https://com1.org.ua/parkovky-y-khyshchenye-podozrenye-zammera-makovtsevu/🔹Надеемся, Днепропетровская областная прокуратура доведет дело до логического конца и преступников посадят. Підписатись / Facebook / Наш сайт / YouTube
🔵Божедарівська селищна рада Дніпропетровської області переплатила за електроенергію, порушуючи законодавство – принаймні так вважають в Жовтоводській окружній прокуратурі. 🔹Схема є простою. Оголошують тендерний конкурс на закупівлю. Його виграє потрібна фірма, вартість закупівлі становить, наприклад, мільйон. Укладають договір. Але після цього укладають додаткові угоди, збільшуючи ціну, мовляв, війна, глисти, НЛО та інші причини. Так ціна зростає подекуди в кратному розмірі. Бюджет зазнає збитків.🔹Причому ця схема так полюбилась посадовцям, що навіть в колонії №94 міста Синельникове її впровадили.🔹Зазвичай ніхто не відповідає за це. Так, відомо, що голову Могилева Дружка посадили, коли він укладав додаткові угоди на опалення. Але зазвичай жодної відповідальності, навіть попри те, що подібними справами перевантажені суди. 🔹Бо в нас країна, де всі крадуть, але ніхто ні за що майже ніколи не відповідає. 📌Читати подробиці, як можуть красти на електроенергії: https://com1.org.ua/bozhedarivska-selyshchna-rada-pereplatyla-za-elektroenerhiiuПідписатись / Facebook / Наш сайт / YouTube
‼️Останні місяці над Кривим Рогом можна було спостерігати особливі шкідливі викиди, забрудненість повітря відчували жителі, і лише зараз підприємство «Арселорміттал Кривий Ріг» було оштрафоване на 10 мільйонів після перевірки Державної екологічної інспекції.🔹3 вересня 2024 року у відкритих джерелах з’явилося повідомлення: «Держекоінспекція оштрафувала на понад 10 млн гривень підприємство в Кривому Розі за шкідливі викиди в повітря». Багато місяців над Кривим Рогом спостерігалась хмара, проблема стала настільки очевидною, що – о диво! – на неї все ж таки вирішили звернути увагу посадовці. Щоб заспокоїти обурених жителів, виписали штраф, що взагалі є нонсенсом (чому – пояснимо в статті). Але зазвичай шкідливі підприємства навіть після штрафу не виправляють порушення. Навіщо? Заплатити штраф дешевше, ніж впроваджувати нове обладнання. А іншої відповідальності, окрім достатньо незначного для великого підприємства штрафу, не буде.🔹Взагалі, ПАТ «Арселорміттал Кривий Ріг» (колишня назва «Криворіжсталь») є рекордсменом із порушень, які виявляють кожного року, але нічого не змінюється. Так, СБУ в 2019 році звинуватила підприємство в екоциді, було відкрите кримінальне провадження. У повідомленні СБУ говориться: «постійно порушують норми екологічної безпеки, систематично не допускають екологічних інспекторів до перевірки». 🔹Але кримінальні провадження закривають, ймовірна корупція. І що може змусити виправитись порушників на цей раз? 🔹І це не тільки локальна проблема, коли шкідливим підприємствам «до фєні» штрафи, провадження, взагалі будь-які спроби на них вплинути, а проблема всеукраїнська. 📌Про те, який безлад відбувається в законодавстві про охорону довкілля, а також про паралізовану Державну екологічну інспекцію та мораторій на перевірку під час воєнного стану – за посиланням: https://com1.org.ua/kryvyj-rih-stan-ekolohii-ta-koruptsiia/Підписатись / Facebook / Наш сайт / YouTube 🇺🇦
🔹Шахрайські колл-центри значно розповсюдились на території України, шахраї телефонують, пишуть в чатах українцям, іноземним громадянам з метою отримання доступу до банківських рахунків та кредитних карток жертв. За допомогою маніпуляцій, обману вони отримують необхідну інформацію, щоб списати гроші. Таких центрів на території України – тисячі, через них проходять мільярди коштів.🔹Популярні канали Telegram, які публікують інформацію про відключення світла, активно проштовхують шахраїв: постійна реклама сумнівних організацій, які вербують «консультантів».🔹Офіційні джерела ДТЕК, ЦЕК, «Укренерго» не публікують настільки точну й актуальну інформацію, тому такі групи є дуже популярними. При цьому їхня адміністрація має зв’язки та джерела в ДТЕК, тому фактично можна говорити про тісну співпрацю. Адміністрація позиціонує себе в якості співробітників ДТЕК, у дописах є такі формулювання: «1, 2 група, ми вимикаємо вам світло». 🔹Але попри зв'язок з енергетичними компаніями, ці групи в Telegram усе ж таки не є офіційними. 🔹У цих групах активно розповсюджують рекламу шахрайських колл-центрів та інших сумнівних організацій.❗️Фактично вони слугують інструментом, за допомогою якого відбувається залучення молоді до організованих злочинних угрупувань.🔹Одна з таких груп, яка активно публікує рекламу колл-центрів та сумнівних організацій, – це «Включатель Днепр» із майже 140 тисячами підписників. 🔹Звісно, у таких оголошеннях не пишуть: «Шахрайський колл-центр, набираємо молодь, щоб «розводити» людей на гроші». Але є характерні ознаки, які дозволяють припустити, що за цією рекламою стоять шахраї...📌Подробиці: https://com1.org.ua/dtekivtsi-reklamuiut-shakhrajski-koll-tsentry/Підписатись / Facebook / Наш сайт / YouTube