Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Психотравма війни | Станіславська Тетяна
Додано 06 гру 2025

Психотравма війни | Станіславська Тетяна

@posttraumaticstress
Кількість підписників: 4 930
Фото: 1,740
Відео: 60
Посилання: 1,040
Опис:
Про ментальне здоров'я під час та після війни. Блог психоаналітика, клінічного психолога Станіславської Тетяни (Київ, Україна). Клінічна, військова, трансгенераційна психологія: stanislavska.com wpi-org.com hitt-q.com
Джерело

Психотравма війни | Станіславська Тетяна | Антиципаторна безнадія - це коли людина переживає передчасну впевненіс...

Логотип телеграм спільноти - Психотравма війни | Станіславська Тетяна Психотравма війни | Станіславська Тетяна @posttraumaticstress
571 Охват/переглядів 2026-03-03 12:41 Повідомлення №3621
Антиципаторна безнадія - це коли людина переживає передчасну впевненість у негативному майбутньому. Від звичайної безнадії відрізняється тим, що звичайна безнадія є ретроспективною ("нічого раніше не виходило - і тепер не вийде"). А при антиципаторній - людина ще нічого не починала, а вже "я знаю, що буде погано".Офіційного такого терміну не існує, але зустрічається в АПА (наприклад - "антиципаторна тривога"), ну і в деякій літературі з суїцидології теж.Тобто людина страждає від того, чого ще немає, але "точно буде". Негативне очікування майбутнього плюс безсилля вплинути на нього. У висновку - складання зброї, навіть не розпочавши битву.Що робити.Ото тільки не переконувати, що "все буде добре". Краще допомогти витримати невизначеність: можливо буде погано. А можливо - ні. І це варто перевірити.А ще мені подобаються дві прості вправи.Перша: ставити цілі настільки маленькі, щоб їх неможливо було провалити. Наприклад, не сідати писати дипломну, а відкрити файл, виставити поля, зберегти і підписати. Що далі - подивитися.Друга: записувати не те, що зроблене, а те, що спробуване. Почала і кинула - теж рахується. І обов'язково ставити галочку "ок" поряд: це підкріплення теж суттєве.Так розхитується "ніколи-нічого-ні за що".