Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Психотравма війни | Станіславська Тетяна
Додано 06 гру 2025

Психотравма війни | Станіславська Тетяна

@posttraumaticstress
Кількість підписників: 4 930
Фото: 1,740
Відео: 60
Посилання: 1,040
Опис:
Про ментальне здоров'я під час та після війни. Блог психоаналітика, клінічного психолога Станіславської Тетяни (Київ, Україна). Клінічна, військова, трансгенераційна психологія: stanislavska.com wpi-org.com hitt-q.com
Джерело

Психотравма війни | Станіславська Тетяна | Рубрика "Військовий малює"."Туман" та "Все хороше і все погане".Малюва...

Логотип телеграм спільноти - Психотравма війни | Станіславська Тетяна Психотравма війни | Станіславська Тетяна @posttraumaticstress
828 Охват/переглядів 2026-01-07 17:16 Повідомлення №3449
Рубрика "Військовий малює"."Туман" та "Все хороше і все погане".Малював військовий, Леонід. Як на мене - це ну дуже талановито.Зверху - майже монохромний пейзаж: холодні сірі, блакитні, зелені тони. Простір відкритий, але порожній. У тумані проступає напівпрозора фігура - скелет тварини (самі бачите, якої).Мені це - про дисоціацію і втрату суб’єктності.Туман - класичний символ психічного стану після травми: знижена чіткість меж "Я", заглушення афекту, відчуття, що реальність ніби існує, але не торкається повністю.Фігура виглядає радше як привид.І робота сама по собі - дуже атмосферна. До речі, це типово для етапу травми, коли не подія лякає, а порожнеча після неї. Для терапевта, який бачить такий живопис - це прям маркер стану клієнта.Ну і знизу робота.У центрі - скупчення страхів, катастроф, руйнування. Практично контейнер для травми, бачите? І це дуже показово, коли людина не розмазує жах по всьому простору, а локалізує його, визнає: "Ось тут - мій біль, мій страх, моя війна". По краях (у рамці аркушу) - всяке хороше: близькість, віра, космос, символи сенсу. Особливо показово, що хороше не витісняє погане і не перекреслює. Воно просто існує поруч, як окрема реальність.Цікаво, дуже цікаво!Дякую Ользі Герасименко за поєдання кількох місць роботи та мерцання зіркою у нашому волонтерському проєкті з військовими, у психлікарні імені Павлова.Оля! Дякую!Про наш волонтерський арттерапевтичний проєкт.