Мем про Фламінго перестане бути мемом до кінця року))Відповідно до даних журналістів, які побували на виробництві, підприємство Fire Point здатне виготовляти 1 таку ракету на день, мета до кінця року - 7 ракет на день.Аналізуючи такі темпи та поставлені найближчі цілі, можна зробити висновки, що ракета FP-5 «Фламінго» не є якимось високотехнологічним та дорогим озброєнням; в принципі це було одразу зрозуміло з примітивної конструкції ракети та пускової установки, але це не є щось високотехнологічне на унікальне.Зрада? - Нє, навпаки - констатація факту, а точніше вигідного для нас вектору розвитку далекобійного озброєння. Відверто кажучи, у нас немає потужних виробництв, науково-дослідних центрів та достатнього фінансування для розробки власної дорогої високоточної ракетної зброї; більше того, розробка наземної мобільної ПУ чи інтеграція ракет на літаки - буде також тривати роками(про кораблі та підводні човни мовчу😁). Тому тут нам дійсно варто йти по шляху «дешево, але масово», ця війна зайвий раз довела ефективність такого методу.Тому тут по факту, як у Гази та ХАМАСу, які застосовують ракети фактично гаражного виробництва, але навіть перед ними Залізний Купол не може відпрацювати ідеально. В нас вони значно окультуризовані під промислові масштаби, тому воно десь і виходить +- на рівні ракет того ж Ірану.Так от, 7 ракет на день🤔Хмм, якщо з 7 ракет долетить до цілі 2 з 1150 кг БЧ кожна - 🤤🤤 впевнений, що цього буде прям більш ніж достатньо. Тому здешевлення і масовість такого дефіцитного для нас виду озброєння як далекобійні ракети - прям жирний плюс.Офіцер ✙ | Підписатись
🍒Сьогодні 45-річчя з дня народження відзначає відомий в Запоріжжі й за його межами волонтер, а нині - виробник FPV-дронів “Генерал Черешня” Рудольф Акопян. Це він називає справжнім дивом, адже російські спецслужби намагалися вбити волонтера кілька разів протягом минулого року. Про одну зі спроб замаху Акопян майже рік мовчав — доки інформація не просочилася в медіа. Зараз перед судом предстали агенти фсб/гру, які намагалися підірвати автівку Акопяна разом із власником. Першому замаху українські правоохоронці і контррозвідники запобігли 10-го червня 2024 року - того ранку Рудольфу зателефонував офіцер українських спецслужб з попередженням про небезпеку і чіткими інструкціями, як поводитися. Наші спецслужби “вели” кілерів увесь шлях до замаху - від отримання ними трекера для стеження за мною, який вони встановили під днищем моєї автівки, до прикріплення до того ж днища вибухівки із дистанційним підривачем. Мені в прямому сенсі подарували новий день народження наші захисники, - ділиться в розмові із журналістом БЕЗ БАЙДИ Рудольф Акопян.Кілерами-невдахами виявилися не якісь російські бойовики, а, на перший погляд, пересічні запорожці: Михайло Дорожко, член Запорізької міської виборчої комісії від “Слуги народу”, його сусід Артем Михайлюк, а також заступник головного лікаря спеціалізованого дитячого будинку “Сонячко” Геннадій Борисов, якого звинувачують ще й в наведенні ракет на “Мотор-Січ”. Всім фігурантам загрожує довічне ув’язнення. Але виявилося, що мережа фсб/гру в Запоріжжі значно ширша. Вже відомо про кількох осіб, які готували замахи на волонтера після затримання кілерів-"попередників".
Мене звуть Скотар Сергій (Чубака)Я військовослужбовець Збройних Сил України, служу за контрактом уже понад 8 років.Протягом цього часу проходив службу в різних підрозділах: артилерії, артилерійській розвідці, командував механізованим відділенням, був головним сержантом взводу, головним сержантом роти та командиром взводу.За роки служби я підготував сотні військовослужбовців до виконання бойових завдань, викладаючи тактику, домедичну допомогу та методи сучасного ведення бою. Окрім цього, організовував спортивні заходи для підрозділів, допомагав з матеріальним забезпеченням: радіостанціями, зарядними пристроями, формою, автомобілями, нічними та тепловізійними приладами.Моя військова дисципліна зразкова, і всі накази я виконую чітко та відповідально.Події 27.02.2022, м. Овідіополь.27 лютого 2022 року я виконував службове завдання – супроводжував офіцерів до 35-ї бригади морської піхоти в якості охорони, щоб запобігти можливим загрозам під час їхнього пересування.Переслідування та загроза.Під час руху на командний пункт бригади (КП) наш автомобіль почав переслідувати невідомий автомобіль. Він:здійснював небезпечні маневри,намагався підрізати нас,повторював наш маршрут навіть після того, як ми різко змінили напрямок.Ми доповіли командиру бригади про переслідування та попросили підтримки.Розуміючи потенційну небезпеку, ми ухвалили рішення зупинитися та встановити особи людей у машині, щоб не допустити підозрілого транспорту до військового об'єкта.Напад та постріли по колесах.Коли я намагався подати знаки зупинки та продемонстрував розпізнавальні знаки ЗСУ, водій переслідувачів:засліпив мене дальнім світлом,різко натиснув на газ і спробував наїхати на мене.Я ледве встиг уникнути удару, після чого здійснив попереджувальні постріли в повітря.Однак машина не зупинилася, а навпаки, заблокувала офіцерів у нашому авто. Через це було прийнято рішення зупинити транспортний засіб, здійснивши попереджувальні постріли!Після цього автомобіль зник у невідомому напрямку.Ми не знали, хто був у тій машині, і чи були там поранені. Метою пострілів не було знешкодження осіб, а лише зупинка підозрілого авто.Загибель водія та відсутність належного розслідуванняЗгодом стало відомо, що водій автомобіля помер від втрати крові.Важливо зазначити:Мою зброю вилучили лише через півтора року після цих подій, коли я повернувся з бойових дій на Херсонському напрямку.Водій перебував у стані алкогольного сп’яніння.У машині також був пасажир, про якого свідки повідомляли слідчим, але його ніхто не затримав і не допитав.У той же день, 27 лютого 2022 року, в Одесі відбувся напад ДРГ росіян на командувача ТРО "Південь". Це дало підстави підозрювати, що переслідувачі могли бути причетні до ворожої діяльності.Зараз мені готують підозру за ст. 115 ККУ (умисне вбивство)Замість повного та неупередженого розслідування, слідчі ГУНП Одеської області готують мені підозру у навмисному вбивстві, попри те, що всі мої дії були спрямовані на захист особового складу та виконання службового обов’язку.Чому це важливо?Ця справа може стати небезпечним прецедентом, коли військовослужбовці, які діяли в умовах загрози та виконували обов'язки із захисту країни, можуть бути звинувачені у злочинах, яких не скоювали.Прошу підтримки!Звертаюся до всіх, хто мене знає – побратимів, посестер, волонтерів, громадських діячів.Я завжди діяв чесно, справедливо і відповідально, захищав слабших і відстоював правду.Зараз я потребую справедливого розгляду справи, а не політичних чи формальних рішень.Дякую всім, хто не залишиться осторонь!Поширте цей допис в інстаграмі будласка, треба розголос.
Трагедія на полігоні — це жахливий наслідок ворожого удару. Війна вимагає швидких рішень, відповідальності та нових стандартів безпеки, інакше ми втрачаємо більше, ніж маємо.Від усього серця висловлюю найщиріші співчуття родинам загиблих, побратимам і всім, хто знав наших воїнів. Наразі триває розслідування обставин трагедії. Я особисто стежу за кожним кроком, щоб з’ясувати все посекундно. Бо мені теж болить. Бо зсередини розʼїдає гнів.Чекав на перші дані, щоб не бути голослівним, і тепер маю попередити: кожен, хто ухвалював рішення в той день, і кожен, хто не ухвалював їх вчасно, — усі понесуть відповідальність. Ніхто не сховається за поясненнями чи формальними рапортами.Передбачаю, що правду намагатимуться приховати в тумані бюрократії. Але я цього не допущу. Призначив незалежну перевірку за участі військової контррозвідки, щоб жодна деталь не залишилася поза увагою, а винні були названі і не змогли «відмазатися».Я вимагатиму найсуворішого покарання. Тих, хто роками війни продовжує халатно та формально виконувати свої обов’язки, тих, хто “затягує” військових у застарілі процедури, нехтуючи їхньою безпекою, тих, хто самостверджується не в бою, а гноблячи підлеглих, — усі вони ганьблять Збройні Сили України.Ми є свідками несвоєчасно ухвалених рішень і незасвоєних уроків. Закликаю ще і ще раз всіх генералів, офіцерів, сержантів та солдатів Сухопутних військ Збройних Сил України: ми повинні позбутися формалізму, бюрократії та легковажності. Кожен із нас несе відповідальність за життя своїх побратимів. І в бою, і в тилу.
Союзники України занепокоєні владою Єрмака, — BloombergАндрій Єрмак набув надмірного впливу в Офісі президента, а низка урядових відставок, пов'язаних з ним, викликає занепокоєння в західних столицяхОскільки російський наступ триває вже третій рік, деякі міжнародні прихильники України дедалі більше стурбовані тим, наскільки багато рішень приймає Андрій Єрмак, керівник Офісу президента України, який став єдиною людиною президента, який має прямий вплив на все — від зовнішньої політики до військового планування.Занепокоєння щодо Єрмака з'являється у небезпечний для Зеленського момент. Адже Україна намагається відбити новий російський наступ і готується до наступної зими зі зруйнованою енергетичною інфраструктурою, тоді як вибори в США і можливість повернення Дональда Трампа в Білий дім ставлять питання про те, як довго Київ зможе розраховувати на підтримку своїх союзників, зазначає Дарина Краснолуцька, журналіст BloombergЗахоплення влади Єрмаком супроводжувалося відстороненням багатьох високопоставлених осіб, таких як спікер парламенту, керівник НБУ та його попередник на посаді керівника Офісу президента, причому часто ці відсторонення були ініційовані самим ЄрмакомДипломатичні зусилля у Швейцарії, де Єрмак мав таку важливу місію, також пішли не за планом. Наприкінці дводенного Саміту миру в Люцерні Україна не змогла схилити на свій бік ключові країни-учасниці, зокрема Індію, Індонезію, Південну Африку та Саудівську Аравію