Повідомлення telegram каналу - @portal_50plus

Логотип телеграм спільноти - 50Plus: цікаве кожного дня 2024-07-14

50Plus: цікаве кожного дня

Кількість підписників:
164
Фото:
778 
Відео:
266 
Посилання:
1830 
Категорія:
Пізнавальне
Опис:
Місце зустрічі людей, які вміють читати і думати. Сайт: https://50plus.com.ua/ ФБ: https://www.facebook.com/50plusgeneration/

Канал 50Plus: цікаве кожного дня - @portal_50plus - №2198

Нещодавно Національний інститут із проблем старіння (США) спростував деякі поширені стереотипи та упередження щодо старіння. Зокрема, йдеться про таке:
1. Депресія та самотність є звичайними при старінні.
Депресія не є нормальною частиною старіння. Фактично, деякі дослідження показують, що люди похилого віку менш схильні до депресії, ніж молоді люди. Старіння може мати багато емоційних переваг, таких як більше вільного часу, можливість займатись улюбленою справою чи подорожувати, споглядати і черпати натхнення у природі, спілкуватись з друзями та ділитись приємними спогадами.
2. Старшим людям потрібно менше спати.
Людям середнього та похилого віку потрібна така ж кількість сну, як й іншим дорослим: сім-дев’ять годин щодоби. Достатній сон може допомогти більшості людей залишатися здоровими та бадьорими, покращити загальне самопочуття та психічний стан.
3. Люди похилого віку не можуть навчитися новому.
Безперечно, літні люди здатні вивчати щось нове та вдосконалювати свою продуктивність у різноманітних навичках. Доведено, що нейропластичність мозку (формування нових нейронних зв’язків) зберігається на протязі всього життя. Більш того, під час старіння багато когнітивних змін є позитивними, наприклад, з віком у людей зростає словниковий запас, здатність до орієнтації у просторі та вирішення проблем. Розвивається критичне та інтуїтивне мислення, здатність знаходити зв’язок, бачити ціле і глибше розуміти суть чогось. Це також відомо, як "кристалізований інтелект", або іншими словами – мудрість. А освоєння нових навичок може навіть покращити когнітивні здібності.
4. У літніх людей неминучий розвиток деменції.
Деменція не є нормальною частиною старіння. Хоча ризик деменції зростає з віком, це не є неминучим, і багато людей доживають до 90-х років і більше без значних погіршень мислення та поведінки, характерних для деменції. Приблизно у однієї третини людей старше 85 років розвивається певна форма деменції, тобто приблизно у двох третин її не виникає. Водночас легку форму забудькуватості, коли ви іноді забуваєте про зустріч або де поклали ключі, можна вважати звичайною частиною нормального старіння.
5. Люди похилого віку повинні уникати вправ і фізичної активності, щоб не отримати травм.
Спорт і фізична активність можуть бути корисними для здоров’я людини в будь-якому віці! З віком люди можуть думати, що фізичні вправи можуть принести більше шкоди, ніж користі, особливо якщо вони мають хронічні захворювання. Проте дослідження показують, що більшість людей можуть отримати набагато більше, залишаючись активними, і багато втратити, якщо вони малоактивні. Насправді вправи та фізична активність можуть допомогти впоратися з багатьма хронічними захворюваннями, зберегти самостійність та запобігти травмам. Як казав італійський фізіолог Анджело Моссо: "Фізичні вправи можуть замінити безліч ліків, але жодні ліки в світі не можуть замінити фізичні вправи".

31
24-10-22 10:31