Повідомлення telegram каналу - @poradyvusa

Логотип телеграм спільноти - Поради від Вуса 2024-07-14

Поради від Вуса

Кількість підписників:
8253
Фото:
58 
Відео:
225 
Посилання:
384 
Категорія:
Медицина
Опис:
Тут зібрані всі найкорисніші поради від голови Всеукраїнської Спілки Парамедиків з питань невідкладної допомоги.

Канал Поради від Вуса - @poradyvusa - №709

❗️📣Про вторинне утоплення:
Статистика утоплень цього літа бʼє рекорди. Затонулі діти та дорослі на пляжах та у басейнах. Сьогодні увагу приділяємо безпеці дітей.
Щоб діти насолоджувалися купанням без ризику, потрібно не випускати їх з поля зору, коли вони купаються, в басейні та перевіряти, чи обладнаний стік води гратами і так далі. Особливу увагу приділяти дітям, які пірнають.
Звичайно, всі ми жахаємося, коли читаємо повідомлення про загиблих у воді дітей.
Але є інший вид нещасних випадків, він не такий відомий, але теж щороку забирає дитячі життя…
👉Йдеться про так зване «вторинне утоплення». В цьому випадку дітей або дорослих, що ледь не потонули, рятують, витягують з води і повертають до життя за допомогою відповідних процедур (штучного дихання тощо).
Вони повертаються додому начебто вже в нормальному стані, але через кілька годин або навіть днів починають відчувати сильну втому, лягають спати і… вже не прокидаються. Це жахливо, але так буває.
👉Отже, при вторинному утопленні фактично дитина не тоне. У неї розвивається набряк легень у відповідь на потрапляння води у легені, пояснюють лікарі. Неможливо передбачити наперед, у кого виникне ця проблема, а в кого – ні
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), 0,7% усіх випадків смертей у світі, або більш ніж 500 000 смертей на рік, трапляються внаслідок утоплення.
👉Є підстави для тривоги, коли ви бачите таке:
- рот дитини на рівні поверхні води – або то нижче, то вище поверхні;
- голова закинута назад, дитина намагається втриматись на поверхні;
- очі відкриті, але погляд "скляний".
Експерти радять обов’язково вчити дитину плавати. Але найголовніше – купається вона у басейні, озері, річці або морі – дорослий має бути поруч.
👉Батькам слід з особливою увагою поставитися до таких ознак, як:
📌утруднене дихання
📌сильна і нехарактерна для дитини втома
📌дивна поведінка
📌безперервний кашель
📌дискомфорт в грудній клітині
Що необхідно знати про утоплення:
«Сухе» утоплення відбувається тоді, коли організм і мозок «відчувають», що зараз доведеться «вдихати» воду. Тоді, як захисна реакція, відбувається спазм дихальних шляхів. Вода не входить до легень, але туди не входить і повітря, в результаті чого людина залишається без кисню.
Можна «відкачати» дитину, але частина води все одно залишається в легенях і поступово вона викликає їх набряк. Спочатку він не створює проблем організму, але через кілька годин або днів може призвести до смерті.
Потрібно також враховувати, що вода в басейнах містить багато хімікатів. Якщо вони з водою потрапляють до легень, там виникає запалення і подразнення. Хлор сильно подразнює бронхи.
Після того, як дитину витягли з води і зробили штучне дихання, все одно трохи води може залишатися в легенях. Через кілька годин ця вода викликає запалення бронхів, виникає набряк легень, результатом чого стає зменшення вмісту кисню в крові.
Рекомендації:
Якщо вже дитина тонула, навіть якщо це було «недовго» і вона на перший погляд цілком нормально себе почуває, терміново звернися до лікарів за невідкладною допомогою.
Ні на мить не випускайте дітей з поля зору, коли ви на пляжі або в басейні.
Навчайте їх плавати з раннього віку.
Навіть, якщо діти вміють плавати, не втрачайте пильності. Дитині може стати погано або щось (хтось) може вдарити її в басейні (наприклад, інша дитина стрибне на неї з бортику). У басейні щось може налякати дитину, змусити її панікувати, від чого вона може втратити над собою контроль, в тому числі - і не зуміти виплисти з води. А на відкритій воді хвилі або сильна течія можуть з легкістю перетворити прекрасний досвід в жахливу сутичку за життя. Так що, не потрібно відволікатися, необхідно постійно спостерігати за дітьми.
Тримайте маленьких дітей на відстані витягнутої руки. Не відволікаючись ні на що, ні на секунду не спускайте з них очей!
❗️Не соромтеся звернутися по медичну допомогу!
Якщо Ви виявили один з наведених вище симптомів або просто стурбовані станом малюка, покажіть його лікареві. Лікарі ніколи не відмовлять і не засудять батьків, які звернулися за допомогою в такій ситуації.
5800
24-07-23 12:07