Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - POLITpedia
Додано 01 лип 2023

POLITpedia

@politpediaa
Кількість підписників: 1 850
Фото: 417
Відео: 23
Посилання: 905
Опис:
Політична ситуація у світі, аналіз, новини та термінологія, і все це простими словами Для усіх питань та пропозицій - @PolPUA Навігація по каналу: https://t.me/politpediaa/58 Смаколик адміну: https://send.monobank.ua/jar/4dXgVA1Sfo 4441114416214102
Джерело

POLITpedia | Як саме ЄС планує використовувати російські активи для допомоги Україн...

Логотип телеграм спільноти - POLITpedia POLITpedia @politpediaa
1 900 Охват/переглядів 2025-10-13 18:41 Повідомлення №1481
🇪🇺Як саме ЄС планує використовувати російські активи для допомоги УкраїніСьогодні в Bloomberg вийшла стаття про те, що європейські політики все більше переконуються в необхідності використання заморожених російських активів для забезпечення нашого подальшого фінансування. Ідею цю, до слова, минулого тижня описували й у Reuters із посиланням на слова голови Європейського центрального банку Крістін Лагард.Проте, щоб подібна новина не викликала думок про значні зрушення в питанні конфіскації цих активів, трохи опишу сам механізм цієї "репараційної позики", яку нам прагнуть надати.🗒Якщо коротко, працювати це має так: ЄС створює спеціальний механізм або фонд, через який мають випускатися цінні папери/облігації або братимуться кредити на загальну суму 140 мільярдів євро під заставу заморожених 200 мільярдів російських активів і гарантію країн ЄС. Отримані гроші передаються Україні у вигляді "репараційної позики" для оборони/відновлення (на що саме – ще не вирішили). Погашення цієї "позики" має відбуватися не Україною напряму, а за рахунок післявоєнних російських репарацій.➡️Найцікавіше і найголовніше в цій схемі те, що весь цей час російські активи залишатимуться замороженими і їх ніхто фізично не використовуватиме (лише як ймовірну заставу). У випадку ж, якщо після війни росія відмовиться виплачувати України репарації (сумнівів у чому мало) – а саме вони мають стати основним джерелом погашення кредитного тіла – усе боргове навантаження впаде на країни-гаранти, а російські активи так і залишаться лежати замороженими в європейських банках.Фактично – це не використання російських грошей, а європейські запозичення «під російську заставу», яку юридично чіпати не можна – і цього ніхто робити не буде.➡️Робиться така махінація виключно для того, щоб не вдаватися до механізму прямої конфіскації активів, яка:а) викличе дзеркальну відповідь москви, в якій зберігається майже 288 мільярдів активів вже європейських;б) стане першим таким прецедентом і зробить Європу менш привабливим місцем для закордонних інвестицій – передусім для Китаю, який побоюючись за власні активи, що зберігаються в Європі, почне їх виводити. І це може запустити лавиноподібну реакцію інших інвесторів в європейську економіку.➡️Сама ж ідея такого "використання" російських активів доволі цікава (щось типу здорового компромісу між "залишити все як є" і "все забрати, не дивлячись ні на що") і для нас очевидно позитивна (нам без різниці, чиї це будуть гроші), але через абсурдність ставки на якісь післявоєнні російські репарації – у разі відсутності яких увесь борговий тягар впаде на європейські країни-гаранти, не всі з яких, що очевидно, захочуть брати участь у такій політичній рулетці – вона, на мою думку, доволі важкореалізовувана.Але можливо політична воля в провідних країнах Європи, які зараз стикаються зі значними фінансовими проблемами й шукають інші джерела для довгострокового фінансування нас, буде достатньо сильною й стійкою, щоб у підсумку переломити опір окремих членів блоку – і ми таки побачимо цей механізм у дії. У будь-якому разі відповідь на це дізнаємося вже найближчим часом після зустрічі міністрів фінансів країн G7 цього тижня та саміту лідерів ЄС у Брюсселі наступного тижня, де й обговорюватимуть це питання.🇺🇦POLITpedia