Повідомлення telegram каналу - @politkraina

Логотип телеграм спільноти - PolitКраїна 2024-07-14

PolitКраїна

Кількість підписників:
6106
Фото:
4300 
Відео:
1330 
Посилання:
32299 
Категорія:
Політика
Опис:
Пишемо про те, чого не помічає більшість. Концепція: https://t.me/politkraina/25245 Patreon: https://www.patreon.com/politkraina Donatello: https://donatello.to/politkraina Співпраця/запропонувати новину: @ceopolitkraina Наші медіа - https://linktr.e

Канал ✙ PolitКраїна ✙ - @politkraina - №38637

🇹🇳 Мрії про арабську весну зруйновані: Туніс йде на вибори на тлі репресій
Очікується, що чинний президент Каїс Саїд, найвідоміші критики якого перебувають за ґратами, здобуде легку перемогу після кампанії з невеликою кількістю мітингів і публічних дебатів, що знаменує собою значний крок назад для країни, яка довгий час пишалася тим, що є батьківщиною повстань «арабської весни» 2011 року.
Лише 11% з 9-мільйонного електорату проголосували на грудневих місцевих виборах. Така ж низька явка виборців на цих вихідних може свідчити про несхвалення діяльності Саїда.
Спостерігачі кажуть, що Саїд, який перебуває на посаді з 2019 року, дедалі більше підпорядковує державні інституції своїй волі.
Напередодні виборів Незалежна вища виборча комісія (НВВК) скоротила початковий довгий список з 17 кандидатів у президенти до трьох після низки суперечливих дискваліфікацій. З трійці, що залишилася, колишній депутат Аячі Заммель був ув'язнений цього тижня за звинуваченням у фальсифікації документів. Невідомо, чи залишається його кандидатура дійсною, незважаючи на його затримання.
Наприкінці вересня парламент Тунісу переважною більшістю голосів проголосував за те, щоб позбавити суди повноважень скасовувати рішення, прийняті виборчим органом. Голосування відбулося після суперечки між НВВК і судом, який скасував дискваліфікацію трьох кандидатів у президенти.
Останні події зробили Саїда, який у разі перемоги сьогодні буде лідером ще п'ять років, майже непереможним.
Після того, як протести Арабської весни скинули багаторічного правителя Бен Алі в 2011 році, Туніс був визнаний одним з найяскравіших демократичних світочів регіону, і ця репутація зміцнилася завдяки виборам, що проходили одна за одною.
На попередніх виборах у 2019 році Саїд виступав як незалежний кандидат і аутсайдер, агітуючи за сильну владу після майже десятирічного глухого кута між ісламістським і світським блоками після революції 2011 року. Політичний аутсайдер переміг з великим відривом, отримавши 73% голосів у другому турі при явці 58%.
У 2021 році він призупинив роботу парламенту, контрольованого опозицією, і звільнив прем'єр-міністра. Наступного року референдум змінив конституцію і надав Саїду широкі повноваження в новій унітарній системі правління.
Більше десятка лідерів провідної опозиційної партії «Еннахда», включно з колишнім депутатом парламенту Саїдом Ферджані, який також був ув'язнений за часів Алі, були затримані. Багато з них залишаються в ув'язненні.
Прагнення Саїда до авторитарного порядку денного збіглося з погіршенням економічної ситуації в Тунісі. Безробіття зросло, а інфляція вимірюється двозначними цифрами. За даними Світового банку, економічне відновлення країни після багаторічної кризи вартості життя та рецесії у 2023 році сповільнилося.
1400
24-10-06 08:46