Повідомлення telegram каналу - @politkraina

Логотип телеграм спільноти - PolitКраїна 2024-07-14

PolitКраїна

Кількість підписників:
6106
Фото:
4300 
Відео:
1330 
Посилання:
32299 
Категорія:
Політика
Опис:
Пишемо про те, чого не помічає більшість. Концепція: https://t.me/politkraina/25245 Patreon: https://www.patreon.com/politkraina Donatello: https://donatello.to/politkraina Співпраця/запропонувати новину: @ceopolitkraina Наші медіа - https://linktr.e

Канал ✙ PolitКраїна ✙ - @politkraina - №38922

🇸🇾🇹🇷 Сирія. Політика ХТШ, провал Росії та перемога Туреччини.
У зв’язку з наступальними діями, які почались 27 листопада, група Сирійських повстанців Хаят Тахрір аш-Шам (ХТШ) отримала контроль над ключовими містами Сирійської Арабської Республіки, такими як: Алеппо, Хама, Хомс та столицею Дамаск. Хаят Тахрір аш-Шам - коаліція сформована декількома антиурядовими військовими угрупуваннями для боротьби з режимом Асада. Незаважаючи на минуле пов’язане з Аль-Каїдою, ХТШ заявляє, що давно розірвали всі зв’язки.
Попри публічне відокремлення від «Аль-Каїди», ООН, США, Велика Британія, Росія та інші країни продовжували вважати «ХТШ» терористичною організацією. Лідер повстанців - Абу Мохаммед аль-Джолані, заявив у вівторок, що його угрупування ХТШ не прагне подальшого конфлікту й поверне стабільність у Сирію та сказав: «заходу не варто нас боятися».
ХТШ вели бої як з армією Асада, так і з російськими військами на території САР. Основні причини підтримки Росією сирійського режиму – військовий вплив Росії на Близькому Сході. Для Росії Падіння режиму Асада, після 24 років правління у Сирії, стало величезною геополітичною поразкою. Щонайменше 10 останніх років уряд Асада давав відсіч повстанцям за допомогою російських військових та техніки, проте нині Росія не допомогла режиму. Міністерство закордонних справ Росії заявило, що Башар Асад склав повноваження і покинув Сирію. Точне місцеперебування Асада не назвали.
Яка позиція Росії зараз?

7 грудня, Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров виступаючи на форумі в Досі (Катар), припустив, що війна в Сирії є частиною серії «агресивних авантюр, започаткованих США та їх союзниками в Іраку, Лівії, Палестині..». На цьому ж форумі, Лавров позиціонував ХТШ як терористичну організацію, та закликав врегулювати конфлікт спираючись на 2254 резолюцію Ради Безпеки ООН, а вже станом на зараз представники МЗС РФ припинили називати повстанців терористами, демонструючи нейтральну публічну риторику. МЗС РФ вказує на те, що в зв’язку з подіями підтримує зв’язки з сирійською опозицією.
Здебільшого такі дії пов’язані з намаганням безперешкодно «вивсести» російську техніку з території Сирії. Сергій Лавров відмовився коментувати майбутнє російських баз в САР (авіабаза Хмеймім, стратегічні військово-морські об’єкти в Тартусі), заявивши, що він «не займається здогадками». Натомість прем'єр-міністр Сирії Мухаммад Газі аль-Джалалі пояснив, що питання військової присутності Росії вирішуватиме новий уряд. «Це питання не в моїй компетенції, це буде вирішуватися в прийдешній період новою владою».
Нові зв’язки Сирії з Росією залишаються непередбачуваними, оскільки практики прямого контакту Хейат Тахрир Аш-Шам з урядом Росії у минулому не було.
Туреччина домінує
Повстанці отримали від Анкари згоду на операцію, і таким чином Туреччина скористалася черговим шансом посилити свій імідж миротворця. Після падіння режиму Асада, з урахуванням підтримки Туреччиною опозиції, Анкара має реальні шанси домінувати як у формуванні нової політичної архітектури в Сирії, так і значно посилити свої позиції в регіоні, суттєво випереджаючи інші країни, зокрема й Росію.
Єдиним нюансом у цьому майже ідеальному для Туреччини «пазлі» є заява сирійської опозиції, що перебування військових контингентів зарубіжних держав є недоцільним і вони будуть виведені з країни. В повідомленні CNN Туреччини, йдеться про те, що Росія звернулася до Анкари з проханням забезпечити перебазування російських військових до районів, які контролюються турецькою стороною, аби потім звідти літаками відправити персонал до РФ. Для Кремля ключовою фігурою на Близькому Сході на найближчу перспективу залишиться президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган. Без участі президента Туреччини діалог щодо військових баз, скоріш за все, неможливий.
1700
24-12-12 09:45